Cumparaturi Victoria's Secret (Cap.2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Da, este prima comanda.
Am sters mailul din greseala

Maine ii sun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Mi-a sosit si ultima comanda, imi este buna fustita masura 4, mai ales acum ca am vreo 3kg in plus decat de obicei...Dar si daca slabesc la loc, va sta mai jos si tot e ok. Pt cealalta din material de costum de baie, am luat XS si e ok si aia. Chiloteii cu dantela lata si stil thong sunt dementiali, imi plac mult. Am mai avut tankini de la costumul cu maci, un alt costum de baie ieftinutz dar ok si ala si un slip de costum de baie negru, ok.

Carrye, eu la 70C iau 34C si e ok, nu 36C!!! Si-asa corespondenta normala ar fi 70C=32C.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

AAA! Te rog sa ma ierti Laura!
Tot 34C am si eu ca stiam ca suntem la fel la marime, nu stiu de ce am scris 36. Sa le porti sanatoasa, ma bucur tare mult ca iti vin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alics spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carrye

LR - La Redoutte, e un site din Franta.




aaaaaa....da da, il stiu, mai cunosc fete care dau comenzi de acolo, dar pe mine nu m-a impresionat nimic. Eu ma gandeam la vreo firma din Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

buna fetelor,
ce fraiera sunt, ce fraiera sunt!
am comandat si eu la victoria's secret, fara sa stiu ca este un subiect aici pe forum, acum m-au anuntat de la ups ca a sosit (in 2 zile de cand au tras banii din cont, ca am platit taxa aia de urgenta!).
acum, cititnd intamplator pe forum (nu prea intru decat la scutece, "domeniul" meu principal:)), mi-a venit sa mor cand am vazut ca voua v-a primit reducerea aia de scrie pe site ca e numai pentru usa. eu cand am vazut informatia asta pe site nu m-am mai bagat sa o accesez.
imi vine sa ma tavalesc pe jos acum de oftica, sa vedeti cat o sa platesc vama....
macar acum stiu pt data viitoare.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

fetelor, pregatiti-ma si pe mine putin pentru axele vamale, va rog mult: am citit aici ca ar trebui sa ma taxeze cu odata 11 la suta din intreg coletul, inlusiv transport, apoi cu 19 la suta tva. tva-ul e tot pe intreaga suma?
merci mult anticipat pt raspuns

si intrebarea 2, ca sa nu fac soc cand deschid pachetul, macar sa stiu dinainte: la soutien port in RO 75 C, la unele soutiene chiar 75 D. la costumul de baie victoria secret am luat marimea M la soutien. imi e mare cat oceanul sau o sa fie mic sa nu intru in el? sunt la prima comanda, aveti mila de mine:)))



mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

am vazut ca sunt cateva fete cu banii blocati in banca sau chiar neblocati, adica nu au pus "sechestru" pe ei. Aici pot sa ajut eu ca am o explicatie.
Dupa cum v-am spus, eu sunt la prima comanda. dar am dat inca 2 precedente, cu cardul meu, ca sa ajung sa o reusesc pe a treia cu cardul unui prieten. celelalte doua au fost anulate, cu mii de draci de ambele parti.
de ce?
mi-am facut card in usd la BRD. sa evitati aceasta banca! pentru plati in afara tarii, precizez, m-au asigurat brd-istii aia de la sucursala ca e special pt net si pentru plati in afara tarii, bla,bla. L-am incarcat constiincioasa cu valuta. fac comanda. ciu-ciu. imi spun aia de la VS ca nu au primit autorizare de la banca mea, ne pare rau, bla bla.
Sun la brd imediat. ma cert cu aia de la vocalis, cu aia de la sucursala, cu aia din centrala. al patrulea telefon, la o "pila" in centrala. acelasi raspuns.!!!! care este explicatia: Victoria secret nu lucreaza cu codul de pe spatele cardului. ati observat ca in formularul lor nu exista , ca pe alte site-uri de comenzi online, un camp unde sa completezi codul de 3 cifre de pe spatele cardului. Pur si simplu nu-i intereseaza.
Problema este ca unele banci din romania, de 2 luni doar, in urma unor hackereli suferite si in urma faptului ca cica site-ul VS a fost clonat acum 2 luni si s-au luat niste tzepe bancare la un mom. dat din aceasta cauza, nu mai vor sa dea autorizarea daca site-ul respectiv nu le furnizeaza codul de pe spatele cardului.
am incercat orice.
am dat 2 tel. in state, incercand sa le dau eu, suplimentar, codul de pe spate, ca sa-l furnizeze BRD-ului. N-au vrut. au zis ca nu lucreaza cu codul si pace, sa-mi rezolv treaba la banca mea.
am sunat iar la brd sa mor cu ei de gat ca m-au incurajat sa fac marele lor card in usd iar acum nu-mi dau drumul la banii mei. le-am zis ca vin personal cu buletinul si cardul in dinti si semnez o cerere ca eu autorizez plata respectiva, ca doar autorizarea ar trebui sa ma protejeze pe mine, ori eu imi iau acest risc. nimic. bancile nu lucreaza pentru client. acolo sunt angajati niste cretini! cica sunt norme bnr. cand mi-au zis-o p-asta, le-am zis sa nu ma supere ca-i dau si in judecata. atat timp cat alte banci autorizeaza elibrarea banilor si fara ca VS sa transmita codul de pe spatele cardului, atunci nu e nicio norma BNR. cretini patentati! p-orma mi-au zis ca e vorba despre o conventie a bancii BRD cu VISA....
intr-un final am platit cu cardul mastercard al unui prieten care are card in lei, modest,la unicredit. acolo nu lucreaza tampiti...


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Offf...ca bine ai mai zis-o Anda! nici eu nu puteam mai bine Si eu tot cu tampitii...de la brd. Acelasi circ la tel cu aia de la vocalis, care ma asigurau ca merg platile in afara fara pb, acelasi refuz VS de a accepta nr meu de card etc... (minus tel in state si la centrala brd ca io-s mai comoda si mi-era lene sa ma cert cu boii) Noroc cu sotu' care are mastercard la alpha si m-a salvat, in final

Cu restul de intrebari, poate te ajuta fetele ca si io-s incepatoare, adica la prima comanda...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Am sunat la banca sa verific totusi daca sunt probleme cu platile in USD si mi-au spus ca nu sunt probleme. Am card VISA de la B Transilvania cu care am facut o gramada de plati on-line.
Este clar astazi sun la VS.
Stiti cumva ce diferenta de fus orar este?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Am sunat astazi si mi-au spus ca dureaza 21 de zile pana imi trimit coletul.
Cica este ok cu banca( cu toate ca in mail mi-au scris ca am probleme cu banca)

Mergi la inceput