Cumparaturi Victoria's Secret (Cap.2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Citat:
citat din mesajul lui nushulica
...acum chiar vreau sa incerc si VS sa vad diferenta macar sa nu-mi para rau


Nushu (si toate fetele), acum ca niste opinii personale:
- la VS sunt mai ieftine (cu toate taxele posibile) decat la LR in full sezon
- La LR - sa traiasca DC-ul si fetele care comanda - asa am si eu opinii legat de anumite produse - caci altfel mi-as luat teapa la greu. Daca nu ar avea REDUCERI..LR..ar fi mult peste VS, ca preturi
- calitate: LR - mi s-a parut mai slaba calitatea produselor (asa cum spuneai si tu unele sunt doar "ok") - produsele scumpe la LR sunt f. mistocute..dar sunt scumpeeee...(sau pun eu ochii numai pe alea..:). La LR..sa traiasca reducerile!
- VS - lenjerie / costume de baie/rochite de plaja incomparabile cu LR !!!..Deci fac astia niste sutiene (la VS)...de nu se poate comenta!

Concluzii:
VS - pt. lenjerii indiscutabil! restul..asa sa nu zicem ca nu mai "usuram" si noi cardul..:)
LR - haine bune si lenjerii de pat super - doar in reduceri!..:)..ah..si-mi place ca-ti mai dau si un "ceva" drept cadou..:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Hm, nu vreau sa fiu carcotasa, insa, acum vreo 2 dati, a fost un top pe care nu l-au mai avut pe stoc, si desi banii mi-i-au luat pe toti de pe card, nu mi-au mai zis nimic despre returnarea banilor sau mai stiu eu sa imi trimta alt produs de banii aia. Recunosc ca nici eu nu am insistat, dar mi s-a intamplat.
Daca au trecut 15 zile si nu au scos banii, intreaba la banca ta daca este vreo problema cu cardul tau, daca poti face plati internationale si apoi trimite-le un mail. Oricum, dupa parerea mea, acea comanda a expirat, si ti-as recomanda sa plasezi alta, avand in vedere ca a trecut atata timp, risti sa nu mai aiba produsele si atunci se va creea o intreaga tevatura. Eu nu mai gaseam produsele de pe o zi pe alta si trebuia sa ma reorientez...
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carrye

Hm, nu vreau sa fiu carcotasa, insa, acum vreo 2 dati, a fost un top pe care nu l-au mai avut pe stoc, si desi banii mi-i-au luat pe toti de pe card, nu mi-au mai zis nimic despre returnarea banilor sau mai stiu eu sa imi trimta alt produs de banii aia. Recunosc ca nici eu nu am insistat, dar mi s-a intamplat.
Daca au trecut 15 zile si nu au scos banii, intreaba la banca ta daca este vreo problema cu cardul tau, daca poti face plati internationale si apoi trimite-le un mail. Oricum, dupa parerea mea, acea comanda a expirat, si ti-as recomanda sa plasezi alta, avand in vedere ca a trecut atata timp, risti sa nu mai aiba produsele si atunci se va creea o intreaga tevatura. Eu nu mai gaseam produsele de pe o zi pe alta si trebuia sa ma reorientez...
Pup


Pot sa fac plati. Am scos bani si facut plati la pos in magazine si in Dubai asa ca....
Am comandat si de LR pentru copii si mi-au luat banii.
Oricum am sa trimit mail sa vad ce se intampla. Am banii blocati din data cand am facut comanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Pai cum ai banii blocati? Pana la urma, ti-au luat sau nu banii? Cel mai bine, da-le mail si verifica daca ti-au luat comanda. Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Inseamna ca nu m-am exprimat bine
Da, mi-au blocat banii in ziua in care am dat comanda dar nu mi i-au retras din cont, deci ce sa cred....

Oricum le-am trimis mail, acum astept raspunsul lor.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Anne,imi cer scuze daca sunt total pe dinafara(nu am citit detaliile tale anterioare),dar,cand verifici order status la ei pe site,ce iti apare?Daca e"processing"si nu au trecut inca 2 saptamani,mai asteapta;daca e "unknown"si exista o problema cu cardul,iti trimit ei mail(de obicei),specificand ca ai acea problema si atunci vezi la banca,verifici care ar putea fi aceasta.Daca alta e problema,eu as sugera sa suni,e cel mai rapid mod de a rezolva situatia.Cu un mail trebuie sa astepti 1-2 zile pana iti raspund(si nu mereu asa rapid).

P.S.:de acord cu mama-lui-alex:lenjeria e super la VS!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alics spune:

mami lui Alex, eu sunt mai blonda putin, de la ce vine LR ? ca m-am tot gandit, am tot rasucit-o pe toate partile si nu imi vine in minte nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

LR - La Redoutte, e un site din Franta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Am fost asa "desteapta" ca nu mi-am notat number customer si nu-l stiu...
Asa ca maine trebuie sa-i sun, sa ma lanureasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Pai esti la prima comanda? Ca este acelasi number customer de fiecare data, la orice comanda. Ceea ce ti se schimba este order number, pe care trebuie sa il ai si nu neaparat ca daca intri la tine in cont pe site si te uiti la comenzile tale o vei putea vedea si pe ultima cu codul aferent.
Si daca ai fi la prima comanda, nu mai ai mailul de la ei? L-ai sters? Ca iti apare acolo. Incearca sa te uiti tot asa pe site, la contul tau.

Mergi la inceput