Ati fost vreodata la ghicitoare?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cortez spune:

... eehh.. si asta nu-i tot .

Cand eram prin scoala generala obisnuiam sa ne strangem cateva fete la una dintre noi acasa si faceam.... spiritism. I

Elle
[/quote]

Hmm, si eu am facut spiritism, tot pe sistemul cu Biblia asa si a pocnit becul in acelasi stil. Il chemasem pe Eminescu or fi spirite glumete
[/quote]

Si eu faceam "spiritism" prin clasa a VIa cu o prietena. Da' ce aveati frate cu Eminescu ca eu ori il chemam pe bunicul meu ori pe Iulia Hasdeu, eee v-am luat , dar nu mai stiu cum faceam ca nu foloseam lumanari era ceva cu un inel legat cu o sfoara, nici nu mai stiu, ideea e de multe ori intarzaiam la scoala pentru ca spiritul nu se indura sa plece si nu-l puteam lasa in casa ca era naspa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

asa in "joaca " am facut si eu spiritism, am dat in carti si se cam adevereau interpretarile, am fost si la ghicitoare dar nu imi aduc aminte sa imi fi zis vreuna ceva si sa se fi adeverit...

un prietem de familie, bioenergetician, se lauda cand eram gravida ca el in urma cu multi ani mi-a prezis gemenii.... acum daca-l mai vad ii dau peste nas ca doar am tripleti ( vezi povestea noastra)

si Xio daca poti da si tu ceva detalii despre ghicitoarea mamei tale (ma gandesc ca o fi tot din tm)



http://www.dropshots.com/triplets_RAI#date
http://www.dropshots.com/mihai3
http://picasaweb.google.com/mihaicaraghiaur/TripletiiMei
http://www.dropshots.com/oanna3
http://community.webshots.com/user/oanna3
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92869 - povestea noastra

Oanna, mami de tripleti Rares, Andrei si Ingrid ( 20.06.2006)


iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona7 spune:

nu-i bine de mers la ghicitore ......
am fost in liceu la cineva care te punea sa deschizi biblia si iti spunea apoi cam despre tot ce intrebai
mi-a spus bine, dar cand am intrebat de parinti s-a schimbat total, a devenit agitat, a inchis cartea si a spus sa plec ca e obosit.

si a avut dreptate in ce mi-a zis ,dar a facut bine ca nu mi-a spus de parinti nimic
tatal meu a a murit intr-un accident urat...

de atunci n-am mai mers niciodata, nu-i bine sa stii dinainte nimic, daca e ceva bun ,,,se va intampla oricum ,si te bucuri la momentul potrivit.
la fel cum se vor intampla si lucrurile mai putin bune, dar la ce-ti foloseste sa stii???? ce liniste ai avea dupa aia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hermosa spune:

am avut multe experiente neplacute !nu asi incuraja pe nimeni sa mearga la astfel de femei.nu au decat de pierdut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

quote:
citat din mesajul lui Annie80

odat la un ghicit in cafea... s-a vazut o palarie verde....!!! de unde si cum nu stiu. de aceea nu miam mai batut capul cu d-astea.


poate nu erau boabele de cafea prajite bine, de-a iesit palaria verde. zic si io

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

quote:
citat din mesajul lui Happy_in_TO

Mie mi-a zis ca o sa ma marit cu un capitan... Mama...ma gindeam eu si ma si vedeam cu un capitan de vas!
Da, m-am maritat si numele de familie acum imi este... Capitan


asta-i pereche cu bancul ala: o femeie povesteste prietenei ei: cand eram tanara voiam neaparat sa joc teatru si-am cunoscut un regizor care mi-a promis c-o sa primesc un oscar daca fac ce zice el. Si s-a tinut de cuvant? - intreaba prietena. Cea dintai femeie striga: Oscar, hai la mama sa-ti sterg nasu'...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DIAMOND1 spune:

STIE CAREVA DINTRE VOI O GHICITOARE IN BUCURESTI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melody spune:

Eu stiu una aici in Canada..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Si eu am fost acum multi ani, da' nu era ghicitoare obsisnuita, era o doamna fosta profesoara, care se pare ca avea har . Mi-a ghicit in cafea si in carti. Cam 80% din ce mi-a zis s-a indeplinit, ca sa nu mai zic de chestii spuse pe loc despre familia mea, pe care nu avea de unde sa le stie, sau despre prietenul de atunci. A fost o experienta pe care n-am uitat-o. Am si stat aproape jumatate de zi la ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Fetelor ce subiect interesant ...hai ca va spun si eu o intamplare cu o presupusa ghicitoare (era o babuta de vreo 80 de ani). Mamaia mea pe timpuri credea in farmece, asa ca ea credea tot ce ii spunea o vrajitoare, sa ii spun mai exact (acum nu stiu daca mai crede, ca nu am mai intrebat-o, dar cred ca dupa intamplarea aceea s-a lecuit).
Intr-o zi vine la mamaia o cunostiinta si ii spune de aceea vrajitoare, asa ca zis si facut mamaia crede si sa hotareste ca intr-o zi, cred ca era vineri, sa mearga la aceea ghicitoare...iar eu am mers cu ea, ca sa o ajut sa care produsele pe care i le ducea (zahar, faina, ulei etc). Acum 10 ani era bine venite astfel de produse (ca si acum). Am ajuns noi la respectiva adresa, casa mai ca se darama iar in interior era mizerabila si mirosea urat, iar ghicitoarea era zbarcita si foarte murdara (sau poate aceea era culoarea ei) Oricum femeia ne-a invitat in camera ei, si dupa ce mamaia i-a dat bucatele a inceput sa ii ghiceasca in carti...i-a spus ca in ziua respectiva (vineri) v-a ajunge acasa pe la apusul soarelu ca o sa se intepe in ceva si o sa ii curga sange, si ca acasa este foc, a luat foc ceva acasa , dar sa stea linistita ca nu ii ia casa foc. Amai spus ea ca mamaia are farmece facute la casa, i-a spus si locul unde sunt ascunse... dar oricum mamaia nu prea a crezut chestia cu casa. A venit vremea sa si plecam de acolo, iar cand am ajuns acasa , era pe la apusul soarelui, mamaia deja avea o presimtire, asa ca am scurtat drumul spre casa prin curtea la o vecina, iar mamaia s-a zgariat rau de tot intr-o sarma ghimpata si ii curgea sange din picior , dar ea nu vroia decat sa ajunga acasa..unde mai ca nu a lesinat ...cand a vazut grozavia....tataia de dimineata a dat foc la niste gunoi, si l-a rugat pe unchiul meu sa aiba grija de foc, ca el trebuia sa plece la taiat de vie. Unchiul meu a stat pana cand a ars tot apaoi a aruncat ceva apa pe gunoi, ca sa fie sigur ca s-a stins si a plecat ca avea treaba pana in sat ...culmea e ca focul a izbucnit din nou si o scanteie a fost luata de vant si dusa exact in sura de baloti. Asa ca balotii erau langa gardul din fata gradinei (mamaia are gradina in fata ,unde are flori si mai pune verdeata ptr mancare) si au luat fosc, a ars si gardul, a luat foc si gutuii din gradina si o parte din flori, dar noroc cu vecinii, ca au vazut si au sarit sa stinga focul...asa ca a dat bunul Dzeu si nu a ars casa. De atunci mamai a crezut ca aceea femeie a trimis focul acolo si nu s-a mai dus la ea dar nici nu a mai incercat pe la altele. Aca ca a ramas doar la datul in carti, in bobi de porumb si/sau cafea.

Acum daca e adevarat ca exista persoane care prezic viitorul sau clarvazatori eu nu am de unde sa stiu... dar cateodata inclin sa cred ca da, cateodata ca nu...

Sper ca nu v-am plictisit cu povestioara mea ...astept sa vad daca vi s-a indeplinit ceea ce v-a prezis ..



http://bd.lilypie.com/JP1np2.png

19+

Mergi la inceput