Ati fost vreodata la ghicitoare?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Elle - hai ca esti penala !

Oare ce ne mananca pe noi femeile sa facem astfel de gesturi ? ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariucha spune:

Si eu am fost
Pe la 17 ani am mers la o petrecere si un prieten al prietenului prietenului .....asa ..mi-a chicit in palma si mi-a spus ca ma v-oi casatori departe si ca v-oi aveai doi copii ,o fetita si un baiat si a mai spus el acolo niste chestii care erau adevarate ,despre personalitatea mea ,Dupa niste ani ,mama iubitului meu de atunci stia sa chiceasca in carti si intr-o seara imi deschide cartile si imi spune aceleeasi vorbe .
Dupa alti ani mi-am facut prietena o batrinica care si ea se pricepe la chicitul in carti si cafea si .....mi-a spus acela-si lucru
.Ei bine dupa un an jumatate am plecat din tara si ma-m casatorit si am nascut o fetita si acum astept sa vina al doilea ( nu sunt inca insarcinata dar muncim )
Nu stiu ce sa cred pt ca intradevar unii oameni pot vedea viitorul altuia dar nu inteleg de ce nu si-l vede pe al lor ....Adica
persoanele la care am fost nu erau instarite si cred ca daca poti sa vezi in viitor poti si sa-l schimbi in bine pt tine ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Daca stiti o ghicitoare buna, anuntati-ma si pe mineeeeeee

Oana si Mara 11.08.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

quote:
Originally posted by XIO

La tipa la care am mers eu mama-mea merge regulat(are ea o treaba) si l-a dus intr-un moment de rascruce si pe un coleg de-al ei .
Omul era proaspat divortat si se gandea daca sa se impace sa nu cu nevasta-sa. Mai erau 3 femei care se tineau dupa el si el nu stia ce sa faca.
S-a du la ea si i-a spus ca o sa ramana cu X(caree cu vreo 17 ani mai mica), o sa se casatoreasca , isi cumpara o masina si o casa si fac un copil.
Evident era exclus din start cel putin faza cu cumparatul: ea statea cu chirie, el avea o garsoniera parca sau statea la ai lui , nu stiu. N-aveau bani
Si nu trece o luna ca se casatoreste omul. Dupa casatorie isi cumpara o casa , o masina si dupa putin timp tipa il anunta ca e insarcinata

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/



Bine, bine , dar de unde a avut bani de casa ? (Asta e aspectul care ma intereseaza direct...)

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by pisix

Elle - hai ca esti penala !

Oare ce ne mananca pe noi femeile sa facem astfel de gesturi ? ...



... eehh.. si asta nu-i tot .

Cand eram prin scoala generala obisnuiam sa ne strangem cateva fete la una dintre noi acasa si faceam.... spiritism. Intr-una din zile ne-am inchis in baie ca era pe la pranz, dupa ore, si trebuia sa fie intuneric. Am aprins lumanari, am inceput noi ritualul, la un moment dat am scapat din maini Biblia, ne-am speriat si am alergat toate afara din baie, ziceam noi ca spiritul nu mai vroia sa plece inapoi. Ne-am intors dupa cateva minute sa ne luam instrumentele si cand sa aprindem lumina la baie, a bubuit becul ala odata de nu ne-am mai trebuit de atunci nici un spiritism.
Pai pe mine ma rodea curiozitatea pe de oparte, si pe alta parte ma si fascineaza ocultismul...
Eu zic ca exista vizionari, insa exista si multi sarlatani. Va recomanda emisiunea lui John Edward, de luni pana vineri pe Zone Reality, la 9 seara. E fascinant ce se intampla acolo.


Elle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

quote:
Originally posted by miki68

quote:
Originally posted by Lo_li_Ta

Miki, si totusi nici o mustata?


M-am ambalat la scris si am omis esentialul: sotul (cel de-al doilea) are mustata, are masina, este inginer, dar e blond.

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei



Inseamna ca nu e blond natural .

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishutza spune:

Acum un pic mai mult de un an,aveam eu o prietena turcoaica,care imi povesteste ca o prietena de a ei i-a ghicit in cafea.Normal,vroiam si eu,cu toate ca nu prea cred.A reusit sa induplece prietena macar sa ma vada,pt ca nu prea vroia sa ghiceasca la oricine.Ne intalnim,ma simteam ca la un examen,ma masura de sus pana jos,apoi imi spune ca par a fi om bun,si e ok,o sa imi ghiceasca.Bem cafeaua,la ibric,chestii,mie imi placea ca avea gust de cafea de acasa,si incepe.Imi descrie pe tatal meu,relatia lui cu mama,felul lui de a fiiha?exact asa era.Apoi imi spune ca o vede pe mama toata viata cu un copil in brate si plangand,eu am avut doi frati care au murit,si cred ca orice mama plange o viata dupa copii ei.Imi mai descrie ea chestii ce ma uimesc pe mine,dar ajungem si la viitor.Imi spune ca ,cunosc deja un barbat,nu de mult timp,care tocmai s-a despartit de femeia lui,care il toaca la cap,si ma ia pe mine de nevasta.Hahahaha.Eu mariatata?Never!Si asta in curand.Imi descrie(eu trebuia sa plec in roamania)cine ma va duce la autobuz un barbat mare si brunet,si asa fu,si ca voi ajunge tare repede in romania,intra-adevar am ajuns cam cu 10 ore mai devreme.Imi spune sa imi pun o dorinta,sau 4,sau 6,eu imi pun 2,ea mi le ghiceste.La la cam 3 saptamani il intalnesc pt prima oara pe sotul meu,pe care l-am cunoscut pe net.Ne intalnim,el avea o fosta ce il toca,in 4 luni ma mut la el,in inca 2 ne casatorim.Deci avu dreptate femeia.Absolut tot a fost asa cum a spus ea.Mai am o singura chestie de o astept.Am intrebat-o daca voi avea copii,ea se uita in ceasca se uita la mine,si imi spune"Ce iti doresti aia vei avea,zambind,gemeni iti doresti,gemeni vei avea,baiat si fata"si eu chiar asta mi-am dorit toata viata,dar nu avea ea de unde sa stie.Acum stau si astept gemenii,uneori chiar rad si spun ca parca nu mai vreau gemeni,dar daca femeia a spus,doar a avut dreptate si cu maritatul.

http://community.webshots.com/user/mishutzamishutza[url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Bunicului sotului mei i s-a spus ca va muri la 86 de ani de Anul Nou, si s-a pregatit omul cum a putut, si-a chemat toti prietenii, i-a cinstit ptr ultima data, s-a spovedit. A venit ziua de 1 Ianuarie, si nimic. A zis omul ca toate ghicitoarele astea sunt numai prostii.
Si acum deznodamantul, a murit bunicul sotului pe 14 Ianuarie(anul nou pe stil vechi)


Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

quote:
Originally posted by Elle_seb

quote:
Originally posted by pisix

Elle - hai ca esti penala !

Oare ce ne mananca pe noi femeile sa facem astfel de gesturi ? ...



... eehh.. si asta nu-i tot .

Cand eram prin scoala generala obisnuiam sa ne strangem cateva fete la una dintre noi acasa si faceam.... spiritism. Intr-una din zile ne-am inchis in baie ca era pe la pranz, dupa ore, si trebuia sa fie intuneric. Am aprins lumanari, am inceput noi ritualul, la un moment dat am scapat din maini Biblia, ne-am speriat si am alergat toate afara din baie, ziceam noi ca spiritul nu mai vroia sa plece inapoi. Ne-am intors dupa cateva minute sa ne luam instrumentele si cand sa aprindem lumina la baie, a bubuit becul ala odata de nu ne-am mai trebuit de atunci nici un spiritism.
Pai pe mine ma rodea curiozitatea pe de oparte, si pe alta parte ma si fascineaza ocultismul...
Eu zic ca exista vizionari, insa exista si multi sarlatani. Va recomanda emisiunea lui John Edward, de luni pana vineri pe Zone Reality, la 9 seara. E fascinant ce se intampla acolo.


Elle



Hmm, si eu am facut spiritism, tot pe sistemul cu Biblia asa si a pocnit becul in acelasi stil. Il chemasem pe Eminescu or fi spirite glumete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

quote:
Originally posted by Lo_li_Ta

quote:
Originally posted by Elle_seb

quote:
Originally posted by pisix

Elle - hai ca esti penala !

Oare ce ne mananca pe noi femeile sa facem astfel de gesturi ? ...



... eehh.. si asta nu-i tot .

Cand eram prin scoala generala obisnuiam sa ne strangem cateva fete la una dintre noi acasa si faceam.... spiritism. Intr-una din zile ne-am inchis in baie ca era pe la pranz, dupa ore, si trebuia sa fie intuneric. Am aprins lumanari, am inceput noi ritualul, la un moment dat am scapat din maini Biblia, ne-am speriat si am alergat toate afara din baie, ziceam noi ca spiritul nu mai vroia sa plece inapoi. Ne-am intors dupa cateva minute sa ne luam instrumentele si cand sa aprindem lumina la baie, a bubuit becul ala odata de nu ne-am mai trebuit de atunci nici un spiritism.
Pai pe mine ma rodea curiozitatea pe de oparte, si pe alta parte ma si fascineaza ocultismul...
Eu zic ca exista vizionari, insa exista si multi sarlatani. Va recomanda emisiunea lui John Edward, de luni pana vineri pe Zone Reality, la 9 seara. E fascinant ce se intampla acolo.


Elle



Hmm, si eu am facut spiritism, tot pe sistemul cu Biblia asa si a pocnit becul in acelasi stil. Il chemasem pe Eminescu or fi spirite glumete



Pai normal ca a pocnit , ca voi ii deranjati pe mai marii poporului nostru. Chemati pe cinva mai mic la stat

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput