Ati fost vreodata la ghicitoare?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nici eu n-am crezut pana nu mi-a descris in amanaunt prietenele , prietenul(pe vremea aia fost) , relatia lui de atunci , cand si cum ne vom impaca(desi eu sustineam ca nu se va putea intampla asa ceva).

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Cand eram studenta,aveam o '' prietena'' pasionata de asa ceva. Cu ea impreuna am ft in cateva locuri, dar nu imi amintesc sa imi fi spus cineva ceva adevarat. Stiu sigur ca la un moment dat una mi-a zis ca am un prieten si ca ne vom desparti numai daca ii dau eu papucii si ca asta voi face in curand... Papuci au ft pana la urma, dar mi i-a dat el mie, nu eu lui ... cred ca aia nu a vazut bine a cui sunt...
A, mi-a mai zis si de cununie legata, chestie care nu am crezut-o si cred ca s-a dezlegat singura fara biserica si alte chestii de facut '' conform traditiei''

Atunci a ft ultima data cand am ft la ghicitoare, ptr ca atunci m-am indepartat de '' prietena'' si nu am mai ft tentata sa fac asa ceva..;


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Vreau sa va intreb,v-ar placea sa fiti "medium" adica clarvazatori?.E o intrebare care mi-o pun de multe ori.Cred ca intr-un fel mi-ar placea,dar in altul, mi-ar fi teama sa pot vedea tot ceea ce li se v-a intimpla oamenilor(ma refer aici la accidente,nenorociri,crime,etc.).
Voi ce parere aveti ?

Anca, mami de Bianca si Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

La cat de maniaca sunt eu in a detine controlul asupra a tot ceea ce mi se intampla...absolut DA!Prefer sa vad ce se intampla ca sa pot planifica cea mai buna strategie/solutie din timp.Chiar daca probabil nu as reusi sa salvez lumea,cu siguranta as putea face mult mai mult bine daca as poseda asemenea capacitati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Si totusi nu cunoaste nimeni pe cineva priceput? Preferabil in Buc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

n-am fost si nici nu voi merge niciodata pt ca nu cred in asa ceva

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Eu una ma duc destul de des.Stiu ca nu este bine dar cum sunt o balanta am nevoie sa cineva sa ma impinga un pic in luarea deciziilor.

Cait
Home is where heart is...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Mona,Lolita subliniaza chiar in deschiderea acestui subiect:"Nu va intreb daca aveti sau nu incredere in asa ceva, ci as vrea sa-mi raspundeti cele care ati fost daca vi s-au indeplinit vreodata "previziunile"."
Nici eu nu credeam,probabil din frica pentru necunoascut,probabil din cauza naturii mele prea rationale/rigide.Dar,in momentul in care ti se intampla anumite lucruri pe care rationalul nu le poate explica,incepi sa accepti ca poate,totusi,exista ceva mai mult decat 1+1=2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Daca il accepti pe Dumnezeu asa cum este prezentat in Biblie, accepti automat si existenta oamenilor cu astfel de "capacitati". Pentru ca, dupa cum spuneam, religia nu le neaga veridicitatea, ci le condamna doar. Dar nu vreau sa transformam acest subiect intr-o polemica, as prefera sa fie un schimb de experienta. Si poate am pus un titlu prea generic...ma refeream la toate metodele de divinatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

Cititul in stele se pune?

Acum vreo cinci ani plangeam distrusa de despartirea brusca si neasteptata de prietenul meu de atunci, despartire care se petrecuse pe la inceputul anului respectiv.

Prietena mea cea mai buna (acum e si nasa mea de cununie si nasa baietelului meu) e pasionata de astrologie si, numai pentru apropiati, mai citeste prin horoscoape.

Obsedata de ideea impacarii cu fostul, bineinteles ca am rugat-o sa cerceteze pentru mine viitorul si sa-mi spuna daca ma asteapta ceva de bine. M-a sunat si mi-a zis: "Mai, nu stiu daca e posibil sa te mai impaci cu X, dar ce e ciudat e ca vad asa ca o luminita de speranta, nu stiu cum sa zic, dar eu cred ca pana la sfarsitul anului asta te mariti!"

Evident, am considerat ca vorbeste in dodii si mi-am plans in continuare durerea, suparata ca nu mi-a dat prea multe sperante de impacare. Dar peste 5 luni l-am cunoscut pe sotul meu si peste inca 3 ne-am casatorit. Acuma daca asta a fost de bine sau de rau , ramane de vazut ce ne mai rezerva viata.

In orice caz, acum eu evit s-o intreb ce-mi mai rezerva viitorul, ca mi-e teama sa aud lucruri rele si adevarul e ca si ei ii e uneori frica de astrologia ei. Din cand in cand, daca are chef, mai face harti astrale si, daca e de bine, ma suna si-mi zice: "Mai, anul asta e de bine!"

Va pup si va doresc si voua numai preziceri "de bine"!

Bedrosmart

P.S. Ca sa uitati de preziceri, ghicitoare si cititoare in stele, cititi motto-ul meu. Chiar daca nu e foarte optimist, cred ca exprima cel mai bine relatia pe care e mai sanatos sa o avem cu viitorul.

Mergi la inceput