Ati fost vreodata la ghicitoare?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Eu am fost cand aveam 18 ani, dadeam bacul, de fapt nu m-am dus special, s-a nimerit sa ma intalnesc cu tipa, si din vorba in vorba hai sa-mi ghiceasca in cafea! Si mi-a zis multe lucruri care s-au adeverit!
mama din 16 nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Nu cred in asa ceva si este pacat sa mergi la astfel de persoane.


Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

nu cred in asa ceva!!!

le ghicesc IO singura stiu cand sotul are ceva, cand soacra vrea sa-mi reproseze ca nuh ce nu-i place, cand au luat copii o nota mai mica...ma uit la fetele lor (a celor din familie) si stiu cam ce se petrece cu ei!
asta se numeste ghicirea "de dupa"!
e limitata ghicirea asta a mea, doar la familie.

cred ca nici nu merita, pentru nimik in lume sa mergi la ghicitoare!!!


Kari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

odat la un ghicit in cafea... s-a vazut o palarie verde....!!! de unde si cum nu stiu. de aceea nu miam mai batut capul cu d-astea.


------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Eu cred,mi s-au spus multe lucruri inca de pe vremea cind eram in liceu,atunci mi s-a parut tare hazliu totul,nu am bagat nimic in seama din cele spuse, insa cu timpul mi-am dat seama ca totul s-a intimplat exact asa cum mi-a spus persoana respectiva.

Anca, mami de Bianca si Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Prietenei mele aceeasi tipa i-a zis ca nu se va casatori cu tipul cu care era pe vremea aia, ete ca s-au casatorit si au si un copil :)!

mama din 16 nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Si eu cred, dar mai cred si ca e foarte dificil sa gasesti pe cineva intr-adevar priceput. Si cica tarotul si chiromantia sunt stiinte, nu asa. Si eu ma gandesc ca e pacat, dar nu ca nu exista. Biserica nu neaga existenta acestor modalitati de a citi viitorul. Le condamnda, dar nu le neaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Cand eram in liceu mi-a ghicitin carti, o matusa mai in varsta, renumita in sat pt "talentul" ei . Imi amintesc ca incepuse sa imi spuna numai lucruri neplacute: ca mama o sa stea in pat, ca prietenul meu e "inlacrimat la drum lung"...Efectiv am fugit si am lasat-o balta cu cartile intinse, ca ma speriasem. Si, in nici o luna de la faza asta, mama a cazut de pe scara si a stat cu piciorul in ghips in pat 3 sapt, iar parintii prietenului au avut accident de masina ( din fericire doar masina s-a facut praf, dar prietenul a fost foarte afectat, vreo 5-6 ani nu a mai fost in stare sa se urce la volan). De cate ori ma intalneam cu ea (intre timp a decedat)mereu imi zicea sa ma duc sa imi termine de ghicit, dar nu am mai avut curaj.

briza_marii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

eu va intreb ceva, cu ce te ajuta ca o ghicitoare iti spune :"la drum de seara vine un barbat cu palarie....mama sta la pat....vei avea necazuri/bucurii...."
astea sunt banalitati, lucruri normale , care fac parte din viata de zi cu zi, a fiecaruia dintre noi, care se pot intampla sau ...nu!

personal, cred ca nu ajuta la nimik sa stim ce va fi, cu cine va fi, cum vom ajunge!
viata merita traita din plin, tot ce vine, ce tine de viitor , lucrurile cu adevarat importante si valoroase nu ti le spune nimeni!

si mai stiu, ca ceea ce ti se spune si incepi sa crezi ti se va intampla intr-o buna zi, doar pentruca ai crezut!!!


Kari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

quote:
Originally posted by kariguld

eu va intreb ceva, cu ce te ajuta ca o ghicitoare iti spune :"la drum de seara vine un barbat cu palarie....mama sta la pat....vei avea necazuri/bucurii...."
astea sunt banalitati, lucruri normale , care fac parte din viata de zi cu zi, a fiecaruia dintre noi, care se pot intampla sau ...nu!

personal, cred ca nu ajuta la nimik sa stim ce va fi, cu cine va fi, cum vom ajunge!
viata merita traita din plin, tot ce vine, ce tine de viitor , lucrurile cu adevarat importante si valoroase nu ti le spune nimeni!

si mai stiu, ca ceea ce ti se spune si incepi sa crezi ti se va intampla intr-o buna zi, doar pentruca ai crezut!!!


Kari



Astea da,sint banalitati,insa sint persoane care stiu sa spuna exact cum stau lucrurile.Si culmea ca nu am crezut in momentul in care mi s-a spus.

Anca, mami de Bianca si Cris

Mergi la inceput