Ati fost vreodata la ghicitoare?

Ati fost vreodata la ghicitoare? | Autor: Lo_li_Ta

Link direct la acest mesaj

Nu va intreb daca aveti sau nu incredere in asa ceva, ci as vrea sa-mi raspundeti cele care ati fost daca vi s-au indeplinit vreodata "previziunile". Eu una cred ca exista persoane care au aceasta capacitate (clarvazatori sau "ghicitori" in carti/palma), dar sunt foarte rare si pierdute in multimea de sarlatani. As vrea totusi sa incerc de curiozitate, asa ca daca ati auzit de cineva priceput...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Da , am mers si s-au implinit. Dar nu ghicea in carti sau ceva , pur si simplu spunea ce "vedea"

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Imi dai te rog mai multe detalii, aici sau pe privat? Eventual si unde se afla respectiva si daca mai e "available".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Eu n-am fost la ghicitoare pentru ca nu cred in astfel de lucruri, insa imi amintesc ca pe la 18-19 ani, eram cu mama in vizita la o prietena de-a ei si acolo se afla tot in vizita o doamna in varsta care, pe parcursul "intrevederii" nu a facut decat sa ma priveasca. La plecare mi-a zis ca ma voi marita cu un barbat brunet cu mustata, inginer, care are masina. Stiu ca am ras ulterior cu prietenele mele de chestia spusa de batrana. Mi-am amintit dupa ani de zile de "predictie" si am realizat ca prima data m-am maritat cu un inginer brunet, dar fara mustata si fara masina.. Al doilea e inginer, are masina, insa e blond. Concluziile le trageti singure!

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Am fost si eu in tinerete . Mi-a zis ca ma marit cu un tip inalt cu ochi deschisi la culoare si ca e om de stat. Sotul meu e inalt de 1,91 cu ochi albastri si profesie jurist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Am fost si eu .....in mare parte s-a implinit ce mi s-a zis!!!

Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Miki, si totusi nici o mustata?
Eu am auzit tot felul de povesti ale unor persoane care de-abia peste ani si-au dat seama ca s-au adeverit lucruri ce le fusesera spuse in tinerete, asa ca n-am avut cum sa cer date de contact. Dar taaaarre-s curioasa cu treburile astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Lolita, sper ca n-ai cununiile legate?Ca de deochi, scuipa-ti de trei ori in sin si-ti trece!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

quote:
Originally posted by Lo_li_Ta

Miki, si totusi nici o mustata?


M-am ambalat la scris si am omis esentialul: sotul (cel de-al doilea) are mustata, are masina, este inginer, dar e blond.

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

Mie mi-a ghicit cineva in carti cand aveam 18 ani. Si mi-a spus "Drum de seara cu un baiat cu ochii albastrii. Cu multe lacrimi" Si mi-am facut mama, mama cate iluzii ca prietenul meu o sa vina sa planga sa ne impacam.
Urmarea - in aceiasi seara am iesit la plimbare cu fratele meu care avea 5 ani. Si care mi-a urlat in cap exact 1 ora si jumatate. Avea o criza sa mearga cu mine la discoteca. Si este blond cu ochii albastrii.
Asa ca de data aceea nu au mintit cartile....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anghelada spune:

NUUUUUUUUU!!!!! Chiar daca sunt curioasa si stiu ca exista persoane care pot ghici intr-adevar cate ceva, sincera sa fiu, imi este teama... in primul rand cred ca e pacat si am retineri, in al doilea rand daca e ceva de rau sigur nu as vrea sa stiu... mai ales chestii serioase.. imi place sa curga viata mea fara sa stiu lucruri grave despre ea.. De fapt cred ca e diferenta intre ghicitoare si vrajitoare, cum am vazut aici in Oltenia: lumea merge la ele ca sa faca ceva rau cuiva, si MOOOOORRR cand aud asta... nu se gandesc la copii lor.

daca e vreo colega care imi ghiceste in cafea ca ma cert cu soacra sau ca imi cumpar o masina asa da!!!



Ada, mamica fericita de Amalia Elena

http://community.webshots.com/user/anghelada

Cineva acolo sus ne iubeste.

Mergi la inceput