farduri minerale?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Fetelor,

Mi-am luat inima-n dinti si am dat si eu aseara o comanda. Sper sa n-am probleme cu posta si sa aiba un program care sa-mi permita sa ajung sa ridic coletul. Ca mie de posta mi-e frica.

Madau,

Sa ne zici culorile pe care ti le-ai luat. Cred ca ne putem ajuta facand schimb de impresii.


Mi-am comandat si eu concealler verde (simplu nu perlat, noroc cu voi). Spuneti-mi si mie cum il aplicati: doar pe zonele cu probleme? Si il aplicati umed sau uscat?
Am mai comandat si un concealler bej (intensive concealler fair) pt cearcane. Sper sa fie ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Concealerul verde eu il aplic doar pe zonele cu probleme, insa n-am incercat umed, doar uscat. Acopera bine petele rosii iar peste el pun un corector obisnuit,si peste amandoua fonul de ten. Nu stiu daca cel verde simplu mai trebuie acoperit cu un alt corector normal, insa al meu e sidefat si trebuie

Saptamana viitoare plec in concediu si cand ma intorc vreau sa dau o comanda mai mare. Pana atunci tot incerc diverse combinatii si metode de aplicare, ca sa stiu ce sa iau.La nuante cred ca am nimerit-o, oricum mi se pare ca mi se potrivesc cele beige cu subtonuri roz(sau cam asa ceva), ceva amestecat in orice caz.Nu stiu cum o fi la iarna, cand revin la culoarea initiala(adica alba si palida), dar pana acum sunt ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Revin cu nuantele, asa cum am promis

- fond de ten - Sunkissed fair - e ok, Beige neutral - e cel mai bun, exact nuanta tenului meu (mai inchis putin) si Fairly light neutral - asta e cam deschis, dar cred ca la iarna va fi ok. La mine au mers nuantele de bej cel mai bine, nu sre galben, spre olive

= corector - am luat Multitasking, acopera cam tot, si pete si cearcane

= blush - Plum dust - vi-l recomand cu caldura, arata super natural

Rujul nu-l mai am pt ca l-a facut aia mica bucatele, dar oricum la rujuri nu ma mai risc, e cam dificil

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hello!

Am dat si eu o comanda pe 14 iulie ... abia o astept! Oare vine pana pe 31 ? Ca eu pe 4 plec la mare, si stiu ca aceste colete se pot ridica doar joia ... Doamne ajuta!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Cami,

Sa sti ca si eu stau ca pe ace si parca nu mai am rabdare.
Pana nu o sa-mi vad produsele in maini nu cred ca ma linistesc. Mie de posta romana imi e frica si madau cred ca ma intelege fffff bine dupa experientele cu coletele La Redoute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Fetelor, mie mi-au venit produsele la 12 zile de la comanda, iar pachetelul a fost mititel-mititel, a incaput intr-un plic din ala special, captusit cu folie cu 'bule " de aer( nu mai stiu cum ii spune).

Daca era vorba de vreo comanda LR, sunt sigura ca nu ajungea , la cat de mic era pachetelul, dar asta a ajuns cu bine.Poate din cauza ca e de provenienta non-UE si trebuie sa treaca pe la vama, nu stiu.... Sper sa nu am surprize neplacute data viitoare, ca am de gand sa mai comand, doar sunt atatea chestii interesante de testat, nu-i asa?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Ei, fetelor ati mai folosit produsele? Cum vi se mai par?
Eu deja nu mai am rabdare ... vreau sa-mi vina o data produsele sa le incerc si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Am ridicat si eu cele 2 pachetele de la posta si sunt foarte multumita (exceptand faptul ca am strabatut jumatate de Bucuresti sa ajung la Posta).

In primul rand multumesc madau pt sfatul cu blush-ul plum dust. Foarte frumos, natural desi eu nu l-as fi comandat niciodata dupa culoarea de pe site. In realitate e un pic mai rosu. E foarte frumos.

Sunt dezamagita de blush-ul Photo Album pt ca lucesteeeeeee. Nu l-as folosi ca blush nici la un machiaj de seara. Merge ca si culoare de ochi, dar seara. Si arata bine pe buze (udat in prealabil).

Sunt foarte multumita de calitatea pensulelor. Mi-am luat:
- oval concealer brush,
- baby kabuki pe care-l folosesc pt aplicarea finishing powder caci pt fondul de ten mi se pare cam mica,
- new flat top brush care este excelenta pt aplicarea de foundation.

Eu fondation-urile mi le-am luat semi-matte si data viitoare imi iau matte.
Cel mai bine mi se potriveste sandy fair. Pt iarna trebuie sa-mi iau ceva si mai deschis, eu avand pielea f alba.
Marea dezamagire la capitolul foundation este soft butter peach care pe site apare fffff deschisa si in realitate este cea mai inchisa din tot ce am comandat. Este mai inchisa si decat sunkissed fair.

La capitolul finishing powder eu am luat Start to Finish - Fair care este ok dar un pic mai inchisa decat apare pe site. Mie imi este buna acum vara. Si am mai luat Natural Reflections Cool Pink care este absolut magnific. Nu este atat de roz cum apare pe site, iar pe piele este superb.

Am mai luat si un large mixing jar de care sunt foarte multumita pt ca pot combina diverse fonduri de ten pt a ajunge la nuanta dorita. Si chiar daca folosesc si un singur foundation imi este mult mai usor sa folosesc capacul de la mixing jar pt ca incape pensula mult mai bine, capacelele acelea de la foundation sample fiind foarte mici.

Sper ca informatiile de mai sus sa ajute pe cineva asa cum si pe mine m-au ajutat postarile celor care au comandat produse inaintea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Gudinde, tu cand ai dat comanda???
Ma bucur ca esti multumita de ele, deci si eu voi fi!

Abia astept sa vina si a mea! Poate vine maine, ca de la noi nu se pot ridica coletele extra-UE decat joia pana la ora 12...
Dar la cat de ghinionista sunt .... mai ales ca maine e ziua mea!!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
citat din mesajul lui camelia_daniela

Gudinde, tu cand ai dat comanda???
Ma bucur ca esti multumita de ele, deci si eu voi fi!

Abia astept sa vina si a mea! Poate vine maine, ca de la noi nu se pot ridica coletele extra-UE decat joia pana la ora 12...
Dar la cat de ghinionista sunt .... mai ales ca maine e ziua mea!!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit




In primul rand: La multi ani!

Eu am dat prima comanda pe 17 si a doua pe 18 iulie.
M-a ajutat acest topic pt ca stiam de la vio_dia ca ei i-a sosit pachetul in 12 zile. Asa ca, desi nu am primit nici un aviz acasa, am sunat din proprie initiativa la oficiul postal, mi-am dat numele si adresa si am intrebat daca nu cumva au sosit pachetele mele din SUA ... si pachetele mele erau acolo, numai ca pe mine nu ma anuntase nimeni.
Tot de la fete am invatat ca e mai bine sa ai comenzi mici. Si am platit la posta 4 RONi taxe postale pt cele 2 pachete. Nici un leu in plus.

Mergi la inceput