farduri minerale?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Am facut si eu o comanda mica acum, am luat setul de mostre "free" sa vedem ce culori se potrivesc cu "moaca" mea, 2 pensule si un ruj. Sunt curioasa cum sunt si cam in cat timp ajung.

Cat despre OP cu vama, depinde de la un OP la altul, eu apartin de cel din Pantelimon si n-am platiti niciodata taxe vamale la coletele de la strawberry, indiferent de suma. Si mai stiu cazuri...deci depinde foarte mult de noroc

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

madau,

Se pare ca nu se platesc taxe vamale pt cosmetice.

Da, eu problema mare cu posta o am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Ia uitati ce am gasit googalind:
http://www.mineralmakeup.ro/

Stie cineva ceva despre aceasta firma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

http://www.youtube.com/watch?v=6pcFAJkHOJ0&feature=related

Aici arata pas cu pas cum se aplica, oaau, stiinta curata, cam cat timp ia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Martie, nu e deloc-deloc complicat! Doar neobisnuit poate initial. Eu as zice ca e chiar mai simplu decat cu cele clasice.
Acolo arata toate fazele dinainte de fard, curatare, hidratare etc pe care le faci oricum si cand te machiezi clasic.

Btw, pe strawberry.com mai au cand si cand de la Bare Escentuals. Nu au tot timpul toata gama dar daca vreificati des, puteti avea noroc.

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

hehe, mi-am luat si eu l'oreal-ul mineral - fondul de ten si chiar e ok; e primul fond de ten care nu se vede aiurea pe fatza- pana acum am renuntat la toate celelalte si m-am multumit cu pudra, insa asta e ok

gasisem pe youtube --dar nu am linkul acum-- cum poti aplica mineral foundation cu putina apa spray-ata pe pensula, cica e mai usor si mai rapid...o sa incerc si asta


so, danke pentru informatii..si pe tine, Ioana, te astept la cotitura cu productia proprie



from dusk till dawn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Ai grija ca spray-ul pe pensula (sau pe fata imediat inainte)poate sa dea too heavy coverage. Cum arata imediat dupa si in timp depinde de tipul de ten si de cat de mult vrei sa acoperi. Mie spre exemplu (desi as avea ce acoperi) nu-mi sta ok. Hidratarea buna inainte face minuni.
Experimentati insa!

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

quote:
Originally posted by inaioana

Ai grija ca spray-ul pe pensula (sau pe fata imediat inainte)poate sa dea too heavy coverage. Cum arata imediat dupa si in timp depinde de tipul de ten si de cat de mult vrei sa acoperi. Mie spre exemplu (desi as avea ce acoperi) nu-mi sta ok. Hidratarea buna inainte face minuni.
Experimentati insa!

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)







da, da, asa zicea si tipa care demonstra; oricum, ea punea 1 sau 2 picaturi de apa pe pensula..
mie imi place cum arata si cum (nu) se vede fondul asta si asa, "natur"..dar o sa testez si cu apa...





from dusk till dawn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Originally posted by Noe

mie imi place cum arata si cum (nu) se vede fondul asta si asa, "natur"..dar o sa testez si cu apa...





from dusk till dawn




Conteaza extraordinar de mult pensula cu care aplici si am constatat de curind ( in urma unei sedinte demonstrative de make-up art) ca nu e deloc un moft sa "investesti" in ustensile.

In gama Backstage de la Dior exista o trusa de astfel de pensule, m-au convins pe veci de utilitatea lor.
De fapt, mi le-am si cumparat, sint mai mult decit multumita de rezultate. Am reusit sa obtin si acasa acelasi ten perfect acoperit, acelasi "finisaj" luminos si natural, cu toate ca eu sint neindeminatica si cam repezita...iar asta sint sigura ca se datoreaza pensulelor.
Intre acestea este una dedicata fondului de ten, dintr-un par special care-si pastreaza umiditatea de la aplicare la aplicare ( desi e recomandat sa o speli inainte de fiecare folosire, cu un sampon antibacterian)).
Nu va pot explica ce uimire este pentru mine sa vad ce a iesit pe fata mea, utilizind-o! Iar in combinatie cu un alt produs de la Backstage Dior, SKINFLASH ( un fel de anticearcan iluminator care si impiedica stringerea pe pleoapa a fardului de ochi) plus a serumului hidratant de aplicat inaintea fondului de ten...pot spune ca fata mea arata de "pe coperta" ( ca "perfectiune"! a machiajului, nu ca frumusete)
Va recomand serios aceste pensule aplicatoare!



Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Daniela, asa este.
Fondul de ten mineral se aplica numai cu kabuki. Si sincera sa fiu, ceea ce are L'Oreal e o proasta imitatie zgariicioasa fata de ceea ce trebuie sa fie kabuki.
Inafara de asta, e bineinteles minunat sa ai si o pensula speciala pentru anticearcan, un flat top, una de blush sau chiar doua diferite (unghiulara pentru sub pometi si rotunda-mica pentru pometi), una de umbre pentru pleoape, una eyeliner, un aplicator buretos pentru pleoape care sa faca linie umbroasa dar nici linie exacta, nici umbra, si bineinteles una flawless pentru veil si..sa continuu?

Dar speriem fetele! Machiajul profesionist e altceva. Totusi cu mineralele aplicate corect esti cel mai aproape de un finish profesionist.

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)



Mergi la inceput