farduri minerale?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

inaioana,

Multumesc pt ajutor. Chiar am nevoie de ajutor caci nu ma pricep la fardurile minerale si as fi tare tentata sa-mi iau.

Am un ten dificil in sensul ca este un ten gras in special pe frunte, nas, barbie si imi transpira destul de mult fata.

Inainte de CM am niste cosuri/zone pe care clar trebuie sa le ascund si pt asta am nevoie de un fond de ten care sa le poata acoperi, dar pe toata fata folosesc un fond de ten normal, nu unul cu putere mare de acoperire pt ca pe de o parte chiar nu e necesar si pe de alta parte nu-mi place aspectul acela de tencuiala pe fata.
In plus, avand in vedere ca fata imi transpira, daca as avea un fond de ten cu putere mare de acoperire (pudra multa in el) mi-ar apare destul de repede dare de fata.

vio,

Tu cum le-ai comandat? Direct de pe site-ul EM? Prin ce modalitate le-ai platit? Ajung in Romania printr-o firma de curierat, cat sunt costurile de transport?
Si mai sunt si costurile vamale. Sti cumva la cat se ridica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Cu placere!
Eu (asa din descrieri...) m-as da in locul tau cu un semimat sau chiar un silk finish si as corecta petele si cosurile cu ceva special pentru asta, inainte de fondul de ten. Depinde de culoarea lor: daca sunt rosii cu ceva cu o nuanta spre verzui, daca sunt mov/violet cu ceva cu o nuanta spre galbui (ai acolo pe pagina multe nuante si explicatii pt fiecare).
Pentru a evita luciul poti incerca una dintre astea dar eu nu m-as grabi, e foarte posibil ca fdt sa nu aiba nevoie si de veil. Poti sa vezi cum sta pe fata singur initial.

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Ioana, eu sunt prima ta clienta! Abia astept fardurile minerale!Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Eu le-am comandat direct pe site, plata am facut-o cu cardul. Am facut o comanda mica, cu cateva mostre si o pensula, iar la 18 USD valoare comanda am platit 6 USD pt. transport.Costurile de transport sunt in raport cu valoarea comenzii, si se calculeaza automat dupa ce validezi cosul si alegi modalitatea cde livrare( posta, DHL, etc).Eu am ales modalitatea de livrare prin posta pt. ca era ce mai ieftina, iar taxe vamale sper sa nu fie la suma asta, sau oricum sa fie ceva nesemnificativ.Asa sper eu, acum vom vedea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Vio,

DHL-ul era mult mai scump? Pt ca mie imi e frica de Posta Romana. S-au mai vazut colete "pierdute" de ei si fetele care cumpara de pe La Redoute cred ca pot scrie o nuvela despre posta.

Si cardul trebuie sa fie neaparat de credit sau accepta si de debit?
Intreb pt ca pe site eu am gasit doar atat:
"Mail Orders:
No Personal Checks. Money Orders or Cashier's Checks Only"
Nimic scris de despre carduri.

inaioana,
Si eu vreau pe lista ta de cliente. Vorbesti cu atata pasiune despre fardurile minerale, ca sunt convinsa ca vei scoate niste produse de calitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Gudinde, eu am platit cu cardul de debit la EM, ca si la La Redoute de altfel, si nu a a fost nici o problema.Trebuie doar sa ai card pentru plati internationale.Despre posta romana si colete pierdute am aflat si eu, din aceeasi sursa, insa ce pot sa-ti spun e ca eu am facut cateva comenzi deja pe LR si am primit toate coletele.
Din cate am aflat, coletele din afara UE se ridica de la alt oficiu postal,unul cu punct de vamuire, nu de la cel de domiciliu.Mai multe amanunte despre asta cred ca stiu fetele de la topicul cu "strawberrynet".
Cat despre livrarea prin DHL, nu mai stiu cat era taxa de transport, oricum era semnificativ mai mare decat valoarea comenzii mele, asa ca am zis ca risc cu posta romana si de data asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianna spune:

Vio, cand ai dat comanda ai primit mail de confirmare? Imediat sau dupa cele 48 de ore cat zic ei ca dureaza procesarea? Eu am facut o comanda ieri si ..nimic..nici un semn de nici un fel. Nu de alta, dar daca e ceva in neregula..sa refac comanda.

Referitor la taxele vamale, se percepe taxa doar daca valoarea pachetului depaseste 45 E.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Brianna, nici eu nu am primit mail de confirmare, insa am veificat statusul comenzii pe my account si era figura ca "shipped" de a doua zi dupa ce am dat comanda.De fapt, am lansat comanda candva pe la ora 1 a.m. pe data de 18.06, iar a doua zi cand am verificat scria ca e livrata deja. Oricum, pe 20 mi-au luat si banii din cont, asa ca eu sper sa primesc comanda cat de curand.
Spune-mi, te rog, stii sigur ca nu se platesc taxe vamale daca valoare coletului este de pana in 45 Euro(adica in jur de 67 USD??)Valoare asta include si taxele de transport?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianna spune:

Eu am facut cateva comenzi de pe strawberrynet si cand am primit coletul am citit pe spatele avizulului primit de la oficiul vamal(un text predefinit). Imi pare rau ca nu am facut o copie sa citez. Dar scria 45 E per colet (ultima mea comanda la strawberry era de 44 E) si nu am platit vama. Dar peste cateva zile ar tb sa primesc un alt colet si promit sa fac copie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Problema mea este ca eu nu pot sa ma invoiesc de la servici ca sa bat Bucurestiul pana la un oficiu postal care sa aiba si vama. Si evident ca vama nu are program si sambata.

Offff, cred ca tb sa gasesc farduri minerale in Europa ca sa fie mai ieftin curierul caci DHL de peste ocean se pare ca-i scump rau.

Mergi la inceput