farduri minerale?

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alia_ro spune:

Citat:
citat din mesajul lui ileana

Servus,

Despre EDM:
-am tot vrut, inainte sa comand, sa va intreb cat sunt de mari ( g)pudrele, dar am avut o retinere...
Asa ca spun eu, pentru cine mai are intrebarea asta: SUNT EXTREM DE MICI.


ce e nasol ca nu prea poti folosi capacul (fiind mic) sa amesteci bine particulele si sa le iei cu long handled kabuki. Cu Foundation brush merge, insa.


Ma lamureste si pe mine cineva, please, cum se aplica eye-linerul? Se uda pensula? Am tot incercat, cu mult efort, dar nu se vede mare lucru... ma rog, sa zicem ca doar cu un fard de la stilla, cadou de la o comanda de pe strawberry... intamplator, am vazut ca scrie pe cutie - mineral... si e o culoare f. inchisa, deci ar merge ca eye-liner.


Merci!



Alia, puiul Alexis si argintul-viu Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Alia,

Eu folosesc culorile de ochi pt a face linia contur a ochilor nu un eyeliner special. Culoarea samba lessons o folosesc mult.

O aplic cu pensula de ochi luata de pe EM: everyday eye shadow brush
Nu ud pensula si nici nu duc pensula din coltul intern al ochiului in cel extern cum as face cu un creion dermatograf sau tus.
Pur si simplu tamponez usor cu varful pensulei cate putin. Ca si cum ai face o linie din puncte, nu tragand linia de la un capat la celalalt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui alia_ro

Citat:
citat din mesajul lui

Nu stiu ce-i cu 22 de Euro...acum am facut "paritatea" si vad ca-i putin sub...
Pt sub 22 de EUR NU SE PLATESTE?
Vames rau....




Ileana!
Eu nu am platit niciodata nimic... am avut pana acum 2 comenzi, una cu kitul free, iar la cealalta.... inca o data kitul free, niste pensule, apoi toate fardurile si fdt, concealer, blush, in varianta SAMPLE, m-am gandit ca dak nu o sa le nimeresc, sa nu imi iau teapa prea mare... la a doua comanda am avut reducere 15%... am avut kdou - un gloss de buze natural, un fard de ochi beach towel varianta full si un blush - tot full, 'make it count' - vad ca nu apare pe site - e roz sclipicios, tare fain, nu e prea strident, se vede super pe tenul meu alb.
Deci - comanda a fost peste 35$ fara reducere - cu tot cu transport vreo 40 $. Au fost corecti si au scris pe colet valoarea lui (fara transport) - adica vreo 32 $ si nu am platit TVA sau taxe - numai 2 lei taxele postale. Asa platesc de fiecare data.
Cele 3 cadouri gratuite au venit separat, la cateva zile, nu am mai platit transport pt ele, numai cei 2 lei taxe. Asa e la oficiul 3, din Pantelimon.

La comanda de la PureLuxeCosmetics - tot in valoare de peste 35$ (nu mai tin minte exact) - astia au scris pe colet SAMPLE si valoarea de 9.5$ (parca le mentionasem eu la comment sa bage o valoare mica, sa nu platesc TVA si alte taxe). Nu am avut factura in pachet, ci numai un listing...am comandat tot varianta SAMPLE, dar la astia sample inseamna cam 1/8 tsp, adica vreo 0.6 grame, muult mai putin ca la EDM - oricum si pretul e mai mic - 1 $/ bucata. La un singur fard era cantitatea de 1/16 tsp, adica vreo 0.3 grame, asta e intr-adevar special - pt ocazii deosebite, fiind sclipicios.

Cam atat!



Alia, puiul Alexis si argintul-viu Vladut



Am avut factura lipita de colet, fara transport.
Daca nu au un alt curs ( ca la taxa auto de ex), nu-s peste 22 EUR, daca au..mi-au luat pe corecte.


Eu n-am stiut de reducere si n-am bagat codul...
Oare urmeaza sa primesc si eu cadourile ( care erau trecute unde este reducerea) , ca tine, intr-u colet separat , la cateva zile?
Va informez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_bun spune:

fetelor m-am hotarat sa aleg ceva culori ghidandu-ma dupa descrierile lor si ce ati mai scris voi pe aici. Insa mai am o intrebare!! eu am tenul mixt si sensibil. Nu am nevoie de acoperire foarte mare insa mie nu imi rezista nici un fond de ten si nici un fard 8 ore. Toate se strang (fardurile) si le-am incercat pe toate mai putin pe acestea....chiar credeti ca or sa faca treaba mai buna? Va rog daca aveti ceva tips de aplicare si pt mine ca fardul sa reziste si sa nu se mai stranga.....iar la fondul de ten (pe care il folosesc doar in perioadele cu probleme) tenul imi luceste mai mult decat daca nu as avea nimic pe fata. la fel se intampla si cu pudra.
Astept cu nerabdare solutii de la fete cu aceeasi problema.
Multumeeesc!!!! si pupici tuturor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_bun spune:

revin primerul ar trebui sa-l folosesc pt o rezistenta mai buna a fardurilor? Au si EM asa ceva? Sunt novice in privinta acestui subiect si nu ma descurc asa bine pe site-ul lor :) sper sa descopar si unde au codul de reducere pt luna aceasta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisu_bun

revin primerul ar trebui sa-l folosesc pt o rezistenta mai buna a fardurilor? Au si EM asa ceva? Sunt novice in privinta acestui subiect si nu ma descurc asa bine pe site-ul lor :) sper sa descopar si unde au codul de reducere pt luna aceasta.


uite codul de reducere care este valabil pana pe 15 decembrie:
https://www.everydayminerals.com/index.php?option=com_content&task=view&id=27&Itemid=90
adica in comunity/specials
Pt restul iti dau mai multe explicatii fetele cu mai multa experienta in domeniu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_bun spune:

Fetelor help!Deci nu stiu cum sa procedez k pe tenul meu pe care nu rezista nici o forma de machiaj sa il fac totusi mai d lunga durata. Ce pun inainte ca sa adere foarte bine fdt si fardul pt ochi? C pot pune peste ca sa ii ofer o rezistenta si mai mare? :) Am citit ceva trucuri pe aici insa vreau sa-mi comand si eu p EM si nu prea stiu ce ca sa fie totusi si eficiente . Sunt cam dispe mai ales ca as vrea sa fac teste si pt nunta . Thank uuuu!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_bun spune:

Si multumesc pt codul de reducere :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alia_ro spune:

Tineti aproape, ni se pregateste o surpriza!!!

Alia, puiul Alexis si argintul-viu Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

YUMMYYPrea tentant ca sa rezist!Oricum am nevoie de un nou fond de ten si mai vreau sa incerc si cateva farduri pentru ochi asa ca maine ma rasfat cu o comanda:-)

Mergi la inceput