farduri minerale?

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisu_bun spune:

Buna fetelor.
Sunt si eu ceva mai nouta pe aici si am intrat sa va salut.
Mi se pare interesant subiectul cosmeticelor minerale si chiar am inceput sa ma "updatez" si eu in aceasta privinta. Cum probabil voi avea ceva intrebari....:) sper sa beneficiez si eu de experienta voastra!
Va pup! Numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Servus,

ajuns si eu la ceas de noapte...
Am luat pachetul.
Am platit pe el, TVA, CALCULAT 19 %, LA VALOAREA DE PE EL. ( este pusa valoarea fara transport).

Despre EDM:
-am tot vrut, inainte sa comand, sa va intreb cat sunt de mari ( g)pudrele, dar am avut o retinere...
Asa ca spun eu, pentru cine mai are intrebarea asta: SUNT EXTREM DE MICI.
Nu comandati in varianta ;"sample"pudra si corector.( eu am gresit si-am comandat 3 ) Au aceeasi dimensiune/gramaj cu cele din kit-ul gratuit si ajung sa fie platite de 3 ori ( daca comanzi chitul gratuit costa doar transpotul, asa costa intre 2,5 si 4 USD/SAMPLE + transport(fractie)).

Date de intrare: eu sunt bruneta, ten inchis cu probleme.
Din ce-am comandat, stau asa:

-NATURAL LIP COLOR ( large- are 4,25 g) - miroase rau.Pare bun ( m-am dat total inutil, de 2 ori cu el). Este "natural" pe buze , le pastreaza OK. ( o ora test la frig si vant)
mare plus: nu-i gras pe buze!
Nu-i lucios!
- CREMA CUTICULE- va comunic saptamana viitoare.
-Finishing Powders-natural reflections Medium Bronzer- seamana cu prezentarea. este OK nuanta, pare BUNA. ( aplicata pe un fond de ten "normal"de la Lóreal).
-Blusches&face colors-weekend Getaway- Ok, putin cam roz.
-blush- fresh air- rateu total- extrem de deschisa!
-color corrector-peach- bate in roz, nu prea corespunde culoarea pe site.
-foundation- golden medium- ok.
-foundation( intensive) medium beige summer - f. frumoasa. se aplica bine, pare ca rezista ( 2 ore fara modificari, pe ten gras)
-foundation( intensive)- sandy olive - deschisa.
-eye colors- medium brown brow color- super faina. nu prea stiu sa o intind, dar culoare faina, textura buna, acoperire faina, efort mult.
-eye colors-samba lessons- are ceva sclipicios in culoare- o declar nefolosibila, eu daca pun cu sclipici sunt tiganca clar..


Eu m-am ghidat dupa "modelele" machiate si ce-au folosit, dar cred ca nu prea am "culorile"bune la monitor...cam asta este...
Astept o reducere insemnata pt comanda urmatoare...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

pisu_bun bine ai venit la noi

ileana, mici probleme la culorile de fdt am avut si eu, pana mi-am nimerit nuantele potrivite, dar le tot combin intre ele, pana iese ceva acceptabil de purtat.

Mostrele la fondurile de ten si blush sunt la fel de mari ca cele din kitul free, asa am constatat si eu si banuiesc ca pentru toate produsele e la fel. Insa eu am reusit sa ma dau dintr-o mostra de fond de ten mai bine de o luna, si asta in conditiile in care ma machiez zilnic.Cred ca varianta "big"(adica full size) mi-ar ajunge 1 an .

Valoarea comenzii tale, ileana, am fost mai mare de 22 euro ( sau echivalentul in dolari) de ai platit TVA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

ileana,

Samba lessons merge superb folosit ca eyeliner. Asa nu se vede nici pic de luciu/sclipici si pt ochi caprui (cum am eu) este superb ca eyeliner.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui gudinde

,

Samba lessons merge superb folosit ca eyeliner. Asa nu se vede nici pic de luciu/sclipici si pt ochi caprui (cum am eu) este superb ca eyeliner.




Merci de pont!Incerc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui vio_dia

pisu_bun bine ai venit la noi



Valoarea comenzii tale, , am fost mai mare de 22 euro ( sau echivalentul in dolari) de ai platit TVA?




Nu stiu ce-i cu 22 de Euro...acum am facut "paritatea" si vad ca-i putin sub...
Pt sub 22 de EUR NU SE PLATESTE?
Vames rau....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_bun spune:

fetelor o problema!! nu prea stiu sa identific culorile pentru tenul meu :) as vrea sa comand si eu kit-ul gratuit de mostre si pe cuvant daca stiu ce nuante. c pot spune este ca nu mi se potrivesc nuantele rozalii sau galbui....am un fond de ten ivory insa dupa cum stiti....nuantele difera intotdeauna. Ma poate ajuta cineva? aveti idee daca aceste kit-uri se pot comanda numai cate unul o data sau mai multe? :D ms mult!! astept nerabdatoare sfaturile voastre!! aaa...si inca ceva!! a vut pana cum cineva probleme cu platile online? am inteles k doar asa pot fi facute iar eu am experimentat un caz de frauda pe card :(. Am asteptat f mult pana sa mi se restituie banii si sa se clarifice situatia. multumeeesc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Eu la comenzi mici nu am platit TVA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ileana
[

Nu stiu ce-i cu 22 de Euro...acum am facut "paritatea" si vad ca-i putin sub...
Pt sub 22 de EUR NU SE PLATESTE?
Vames rau....

ileana


Eu am avut comanda in valoare de 26,68$+11,05$=37,73$ si am platit doar 2ron.
Iar la coastalscents a fost in valoare de 32,03$+12,50$=44,53$ si am platit tot 2 ron.

Apropo mi-au sosit pensulele de la coastalscents, sunt ok Mie imi plac chiar daca sunt "naturale". Le-am spalat, acum sunt la uscat si trebuie sa le ascund de restul persoanelor din casa Le-au si gasit intrebuintari of, masculii astia(sot+doi baieti)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alia_ro spune:

Citat:
citat din mesajul lui ileana

Nu stiu ce-i cu 22 de Euro...acum am facut "paritatea" si vad ca-i putin sub...
Pt sub 22 de EUR NU SE PLATESTE?
Vames rau....

ileana


Ileana!
Eu nu am platit niciodata nimic... am avut pana acum 2 comenzi, una cu kitul free, iar la cealalta.... inca o data kitul free, niste pensule, apoi toate fardurile si fdt, concealer, blush, in varianta SAMPLE, m-am gandit ca dak nu o sa le nimeresc, sa nu imi iau teapa prea mare... la a doua comanda am avut reducere 15%... am avut kdou - un gloss de buze natural, un fard de ochi beach towel varianta full si un blush - tot full, 'make it count' - vad ca nu apare pe site - e roz sclipicios, tare fain, nu e prea strident, se vede super pe tenul meu alb.
Deci - comanda a fost peste 35$ fara reducere - cu tot cu transport vreo 40 $. Au fost corecti si au scris pe colet valoarea lui (fara transport) - adica vreo 32 $ si nu am platit TVA sau taxe - numai 2 lei taxele postale. Asa platesc de fiecare data.
Cele 3 cadouri gratuite au venit separat, la cateva zile, nu am mai platit transport pt ele, numai cei 2 lei taxe. Asa e la oficiul 3, din Pantelimon.

La comanda de la PureLuxeCosmetics - tot in valoare de peste 35$ (nu mai tin minte exact) - astia au scris pe colet SAMPLE si valoarea de 9.5$ (parca le mentionasem eu la comment sa bage o valoare mica, sa nu platesc TVA si alte taxe). Nu am avut factura in pachet, ci numai un listing...am comandat tot varianta SAMPLE, dar la astia sample inseamna cam 1/8 tsp, adica vreo 0.6 grame, muult mai putin ca la EDM - oricum si pretul e mai mic - 1 $/ bucata. La un singur fard era cantitatea de 1/16 tsp, adica vreo 0.3 grame, asta e intr-adevar special - pt ocazii deosebite, fiind sclipicios.

Cam atat!



Alia, puiul Alexis si argintul-viu Vladut

Mergi la inceput