farduri minerale?

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ema

Brianna,pina nu am pachetul in mana ptr. mine nu e ok.Si eu am comandat de mai multe ori..si in 7 zile exact era la usa mea....




Ema, a venit comanda?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui alia_ro

Buna, am primit, in sfarsit, comanda din 13 noiembrie



Alia, adica a facut 3 saptamani???
Eu imi tot numar zilele....a venit cu postasul sau trebuie mers la posta? ( intrebare de incepator).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Si mie mi-a venit aviz pentru comanda din 15 noiembrie .
Cred ca din cauza de 1 decembrie a intarziat asa mult comanda, probabil posta nu a lucrat si am prins si week end-ul de dinainte.

Oricum, abia astept sa ma duc maine la posta(cea cu birou vamal), sa iau pachetelul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui vio_dia

Si mie mi-a venit aviz pentru comanda din 15 noiembrie .
Cred ca din cauza de 1 decembrie a intarziat asa mult comanda, probabil posta nu a lucrat si am prins si week end-ul de dinainte.

Oricum, abia astept sa ma duc maine la posta(cea cu birou vamal), sa iau pachetelul.


Ai luat comanda?
Cum este?
Astept cu nerabdare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Am ridicat comanda de pe 19.11 de la EDM, a sosit pe 04.12 dar mi-a fost lene sa merg sa o ridic(of.postal cu vama este la capatul celalalt al orasului).

Am avut comandat:
In setul free:Cool-Multi-Tasking Neutral, Medium beige neutral, Golden medium- foundation; Mint-concealer; Plum Dust-blush
Toate sunt super, le-am luat dupa sfaturile voastre si sunt incantata
Am luat si eu crema de cuticule
Si am mai avut Eyeshadow Kit :
nuantele de verde: esmerald, cypress, starlit, mistle toe, pressed olive
si nuante de bej-marom: autum afternoon, oasis, sunset voyage, baby bath si rare silk
Sunt ok.

Va multumesc

Acum astept pensulele de la costascents.

Atentie, nu au pe stoc primer la madminerals.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Revin si eu cu impresii, cu intarziere
Deci, in kitul free am avut sunkissed fair-intensive, multitasking neutral si fair medium - matte, nuante care am constatat ca mi se potrivesc cel mai bine asa ca vroiam sa le testez si in varianta matte.

Tot in kit am mai avut un blush f.dragut, pe maro - snooze bar, si un concealer-Pick me up pink (PMUP). Deocamdata n-am reusit sa le testez prea bine, PMUP vreau sa-l incerc in diverse combinatii( cu nuante de fdt care mi se par cam "galbene" pt mine), sub fdt, peste fdt....asa ca am o gramada de treaba

Crema de cuticule e interesanta, miroase frumos, cel putin mie imi place, insa n-am reusit sa ma dau cu ea decat o data, din cauza de lene, binenteles Sper sa reusesc sa-mi fac manichiura zilele astea, ca sa nu mai am nici o scuza sa n-o folosesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Servus,

Mi-a venit si mei avizul...
La Vama....se plateste, sau nu, taxa vamala?
Cam care-i valoarea ( %) ?

Poate ajung maine sa-l ridic, ca azi deja a inchis...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio_dia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ileana

Servus,

Mi-a venit si mei avizul...
La Vama....se plateste, sau nu, taxa vamala?
Cam care-i valoarea ( %) ?

Poate ajung maine sa-l ridic, ca azi deja a inchis...



ileana


Din cate stiu eu, nu sunt taxe vamale pentru cosmetice. Se plateste doar TVA(19%) pentru valori mai mari de 22 Eur, insa nu stiu la ce curs se calculeaza paritatea Euro-dolar.
Eu am avut comenzi mici de obicei, asa ca nu am platit nimic, insa depinde mult de " bunavointa" vamesului

Daca iti cer factura de la comanda, de obicei o gasesti in pachetel (sau plic, dupa caz).
Te asteptam cu impresii, dupa ce iei comanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alia_ro spune:

Citat:
citat din mesajul lui ileana

Servus,

Mi-a venit si mei avizul...
La Vama....se plateste, sau nu, taxa vamala?
Cam care-i valoarea ( %) ?

Poate ajung maine sa-l ridic, ca azi deja a inchis...



ileana


la oficiul 3 (din Pantelimon) am platit de fiecare data doar 2 lei taxe postale - pentru comenzi de 32 $... nu m-au intrebat nimic.

Alia, puiul Alexis si argintul-viu Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Servus,

Va multumesc.
Sper sa ajung maine ( cu toata nerabdarea), dar au aia un program 10,30-13.30...
Sper sa nu am parte de taxe suplimentare.


Mergi la inceput