farduri minerale?

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myham spune:



Buna,


Exact despre acea pudra vorbesc.Am sunat la cateva magazine Sephora dar din pacate nu stiau despre ce vorbesc,decat una singura se pare ca stia si mi-a spus ca la anul e posibil sa bage si produse de la Bare Escentuals.In Bucuresti sunt 5 magazine Sephora,am reusit sa sun doar la 3 dar nu ma las pana nu sun la toate,ca sa fiu eu sigura ca asa e:).
Mersi mult fetelor pentru recomandari.Maine o sa fac o vizita la Body Shop si Sephora sa testez produsele.

O seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianna spune:

Ileana, NU te panica, ca nu ai de ce. I-au si raspuns Emei pe forum, i-au returnat cei 10 $ pt un produs care era Out of stock (cel mai probabil Flat top brush). Restul comenzii e in regula, urmeaza sa vina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:


Mai mult, ma oftic daca nu le primesc...
Acum ma gandesc daca am sanse pana de Mos Nicolae...

Sa vedeti cand "o sa sar "cu intrebari de aplicat toate fardurile minune.

Ca m-ati molipsit..astazi ma uitam pe niste "perle bronzante", de la L'oreal, scria doar : "minerals"si m-am trezit intreband: ce minerale? Pure? sau mai are si altceva, ca si pudra minerala care are talc?
S-a uitat vanzatoarea la mine ca la o tampita...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Brianna,pina nu am pachetul in mana ptr. mine nu e ok.Si eu am comandat de mai multe ori..si in 7 zile exact era la usa mea....
Una peste alta...atit de suparata sunt ptr. chestia asta incat astazi ce credeti ca am executat...de la o cunostinta de-a sotului am capatat o informatie despre un producator de materie prima ptr. farduri minerale.Am primit acum o ora confirmarea unei comenzi...am ales deja recipientele de la un alt producator....asa ca in foarte scurt timp...o sa am propria mea afacere cu farduri minerale.Maine merg la organizatia care verifica si da autorizatii de consum aici...ar mai fi un site de prezentare si un chimist experimentat.Chestii rezolvabile de altfel.Finantarea mi-o asigura sotul meu...spatiul de asemenea...ptr. inceput voi livra doar pe e-bay ...e forma cea mai raspandita aici de cumparare-vinzare.M-a gandesc la niste sedinte de prezentare...o cosmeticiana mi-ar mai trebui ptr. efectuarea eventualelor teste de machiaj.....sa va spun cum mi-a venit ideea...nu am gasit pe e-bay decit fff putine produse extrem de scumpe de altfel.Vorbesc de e-bay-ul german.So...sper ca in putin timp sa pun pe picioare o afacere micuta...avind in vedere ca terenul e inca virgin in ceea ce privesc fardurile minerale...am oricum suportul sotului pina nu demult creator de moda,dar care datorita unui accident nu a mai putut continua.Cunostinte in domeniul cosmeticelor am si eu...nu-s profi dar am avut tangenta cu lumea modei,culisele podiumurilor de prezentare...deci nu-s chiar pe dinafara.Sa vedem ce iese pina la urma.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianna spune:

Ema, muuulta bafta si te asteptam cu productia pe piata..cat mai repede. Poate ne dai si noua de stire, poate ne reorientam mai aproape de casa:D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Hey, reducere la Coastal Scents de 25% luni (a fost si ieri dar am pierdut). Eu m-am bagat deja la niste pensule dar astept pana luni sa plasez comanda, ca sa am reducerea.

Brianna merci de reviews la pensulele pe care le-ai cumparat de la ei, f. de ajutor.

See ya!
Dana

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

La EDM, doar 5 %...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alia_ro spune:

Buna, am primit, in sfarsit, comanda din 13 noiembrie...Am comandat, one again...
kitul free: fdt (de la cel mai deschis la cel mai inchis): Golden Fair - matte, Golden Medium - original glow, Multi - Task - intensive... pe care le-am combinat
Pearl Pick me up - concealer - f. sidefat si deschis, dar daca pui peste fdt se vede bine
Once Again - blush - mat, nesclipicios

Am luat pensulele: Long Handled Kabuki, pt fdt, blush, Oval Concealer Brush, Foundation Brush si Every Eye Shadow Brush... sunt super moi si le simt bine pe piele, inca nu ma desurc prea bine cu pensula de oki, ori o incarc cu prea mult fard, ori nu stiu eu sa aplic... imi cad particule sub pleoapa de jos...

Eye shadows:
Cypress si Bird Bath - apropiate ca nuanta, foarte sclipicioase, din gama Pearl, culorile difera un pic de ce se vede pe site, Cypress nu e atat de verzui, ci mai degraba o nuanta de kaki maroniu deschis, iar Birth Bath e muult mai deshis decat pe site si nu are nuante de albastru, ci de argintiu-kaki.
Mystic Night - din gama Shimmer - destul de inchis - sclipeste discret
Wallaby - din gama Matte - mai deschis decat poza de pe site - rosu spre violet.


1.Fetelor cum se aplica eye liner? se uda pensula? Sunt pensule speciale? Ma gandesc ca Mystic Night, fiind inchis se preteaza destul de bine.

2.am realizat ca nu stiu care este diferenta dintre concealer si corrector (ei zic asa: "Color correctors for balance, Concealers for even complexions ") nu prea inteleg si din ce am mai citit la descrierea produselor - corrector uniformizeaza diferentele de nuante ale tenului, iar concealer este pt cosuri, pete, etc, e corect?


PS Astept comanda de la Pure Luxe Cosmetics, expediata de ei pe 19 noiembrie...nu cred ca o primesc pana de Mos Nicolae... haha... mi-am adus aminte ca mi-am comandat de la ei pensula Precision Eyeliner Brush...

Pup


Alia, puiul Alexis si argintul-viu Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alia_ro spune:

Intre 1-7 decembrie, au reducere 25% la pureluxe pt comenzi de peste 25 dolari...

Alia, puiul Alexis si argintul-viu Vladut

Mergi la inceput