Miresele anului 2006 (98)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by silvi8

uite botic, daca tot n-ai dormit iti dervesc o cafeluta...

mda, ar prinde tare bine... Problema e ca eu nu mai beau cafea de la o vreme si n-as vrea sa ma apuc din nou chiar acum...
Multumesc, oricum!


quote:
...concediu placut, sa stapaniti sanatosi camera si sa imortalizati momentele frumoase petrecute cu cei dragi

multumesc!


quote:
eu fetelor am fost la tara, am stat vreo 2 ore cocotata in cires de am zis ca-mi crapa burta...m-am jucat cu cateii si cam atat.
la munca ma astepta o saptamana f grea si urata

da, exact cum ziceam mai sus... astept cirese...
dar vad ca nu te prea induri sa ne arunci si noua cateva...

si eu voi avea aceste ultime 2 zile de cosmar, mai ales ca azi si maine am programate interviuri cu fete dintre care trebuie sa aleg o viitoare colega pentru noi. Da' poate nu gasesc pe nimeni, sa plec si sa aleaga cine ramane Ca n-am chef de responsabilitati chiar acum.



--------------------------------------------------------------------------------
www.trilulilu.ro/StudioCMC/126425c7dab711" target="_blank">Flori de mai
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by silvi8

botic, uite daca vrei iti trimit da cred ca o sa ajunga dulceta pana la tine pe caldurile astea



aha, pana la urma ti-ai facut mila si mi-ai trimis si mie
care calduri? ca la noi sunt nori. Se aduna incet-incet...

--------------------------------------------------------------------------------
www.trilulilu.ro/StudioCMC/126425c7dab711" target="_blank">Flori de mai
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

botic, or fi la tine in emisfera nori ...da la mine ieri au fost mai multe de 30 de grade iar azi de dimineata am transpirit pana la serv...ca ma incapatanez sa merg numa pe jos. daca as putea v-as trimite la fiecare cate o galetusa de cirese...sau mai bine ia veniti voi sa va culegeti singure direct din copac

silvi
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

asa ca uitai...mai botic alintat, daca nu vrei cafea iti trimit alt remediu, 2 scobitori sa nu ti se inchida ochii hi-hi

silvi
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

aha, faci misto de mine de luni dimineata...
da' sa stii ca de scobitori chiar as avea nevoie, ca-mi pica ochii...
iar cu ciresele... hmmm... n-ar strica si o oprire pe la Tulcea asa ca nu mai spune odata, ca te trezesti cu mine la usa
S-a inseninat si la noi acum.
Ce sa zic, ieri termometrul din masina arata 27.5 grade la un moment dat. Dar e posibil sa fi fost si ceva mai mult. Ca era destul de cald. Ardea soarele bine.

--------------------------------------------------------------------------------
www.trilulilu.ro/StudioCMC/126425c7dab711" target="_blank">Flori de mai
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

ciao fetelor
ralnied ,da de de nu poti dormi noaptea?
sa aveti noroc la camera de filmat si sa aiba viata lunga!

da chiar si io vreu cirese ca in It sunt tare scumpe

dana si delia (11.03.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ciao. Mi-am cam depasit pauza ca am fost sa vad lacul Erie, dar am zis sa intru sa va spun doua cuvintele.
Cu cadourile inca n-am terminat , dar no, era necesar sa aduc cate ceva pentru apropiati. Voua ce sa va aduc, ca si asa nu va vad, eventual ceva virtual.

Ralu sa stapaniti sanatosi camera.

Cirese as manca si eu... dar mai astept pana vin acasa, ca aici sunt scumpe foc. Oricum regret ca am ratat capsunile anul asta, asta e. Am mancat aici cateva (de California) au fost acceptabile, dar nu asa bune ca si cele de acasa.

Oana incerc sa ma interesez de masina, problema e ca eu sunt in Ohio, nu in NY, dar o sa googlesc putin. Ce reclame am vazut la tv erau intre 100 si 200 de dolari pe luna inchiriatul, dar cred ca era vroba de inchiriat pe termen lung. Nu stiu cat e pe termen scurt si trebuie sa gasesti o firma care sa aiba sucursala si-n Miami sa o poti preda acolo. Mai vorbim oricum pe tema asta.

No, fug inapoi la munca.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!!!

mai fetelor vad ca v-am facut pofta la toate cu ciresele...si sa stii aly, ca am si capsuni dar nu-mi plac...sotul meu in schimb le adora...si intradevar le-ai cam ratat anul asta ca la mine s-au trecut deja. bine, nu eu am ci socrii mei la tara

fetelor daca scap teafara de saptamana aceasta si mai ales de urmatoarea...inseamna ca sunt tare! si mai ales inseamna ca poate nu mai trebuie sa-mi caut alt job, asa ca tineti-mi pumnii sa fie bine!

toate fetele, sa aveti o zi minunata!

silvi
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Mai, mai, vad ca nu v-ati inghesuit deloc azi pe-aici.

Silvi tin pumnii sa fie bine cu jobul. Stiu ce inseamna stresul asta, ca si eu am stat tot intr-un stres un an jumate pana m-am mutat unde sunt acum si nu doresc la nimeni sa treaca prin asta. Asa ca Doamne da sa fie bine.

Capsunile stiu ca le-am ratat, asta e. In 15 iunie e ziua bunicii mele si intotdeauna ii faceam tort cu capsuni. In ultimii ani a devenit din ce in ce mai dificil sa gasesc capsuni la data respectiva, asa ca nu ma mai astept. Poate din recoltele alea fortate din toamna, sau poate am norocul sa mai fie 2-3 la mine in gradina (ca noi fiind mai la nord nu se coc asa repede ca la Tulcea). Macar atat ca nu ratez ciresele, ca si alea imi plac de numa si aici sunt 4 dolari o livra (care nu-i nici macar o jumate de kil).

fetele.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by daraban

ralnied ,da de de nu poti dormi noaptea?

de griji? poate de emotii? de nervi? stres? sau pentru ca de la un moment dat mi-am deranjat somnul si asa a ramas. Oricat as incerca, nu reusesc decat ffff rar sa adorm mai devreme.
Am renuntat si la cafea, cu speranta ca-mi revin. Dar degeaba

quote:
sa aveti noroc la camera de filmat si sa aiba viata lunga!

Multumesc! Sper si eu sa reziste, ca la banii dati, nu-mi permit sa se strice prea curand. Doamne fereste!


--------------------------------------------------------------------------------
www.trilulilu.ro/StudioCMC/126425c7dab711" target="_blank">Flori de mai
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput