Miresele anului 2006 (98)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza
Voua ce sa va aduc, ca si asa nu va vad, eventual ceva virtual.

Alina, vezi ca eu intr-o saptamana si ceva, imediat dupa ce apari tu in tara, ajung si eu la CLuj. Deci ne putem vedea. Deci poti sa iei si cadouri pentru noi. Ca ma ofer eu sa le duc la fete.

quote:
Ralu sa stapaniti sanatosi camera.

Multumesc!



--------------------------------------------------------------------------------
www.trilulilu.ro/StudioCMC/126425c7dab711" target="_blank">Flori de mai
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by silvi8

fetelor daca scap teafara de saptamana aceasta si mai ales de urmatoarea...inseamna ca sunt tare! si mai ales inseamna ca poate nu mai trebuie sa-mi caut alt job, asa ca tineti-mi pumnii sa fie bine!



Silvia, sper sa se rezolve totul exact asa cum iti doresti tu!
Stiu cum e cand e... asa situatia...
Eu si azi am avut parte de un "show" la munca. Asta e. Bine ca macar 2 saptamani am scapat si plec. Nu-i mai vad si nu-i mai aud. Gata, sunt in CONCEDIU!

--------------------------------------------------------------------------------
www.trilulilu.ro/StudioCMC/126425c7dab711" target="_blank">Flori de mai
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

Gata, sunt in CONCEDIU!

Concediu placut! si drum bun sa aveti pe unde umblati.

dana si delia (11.03.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!!!ptr toata lumea...

botic, cred ca ti-am mai zis odata da nu conteaza, concediu placut!!!

aly, ciresele nu le pierzi sigur ca de-abia s-au copt cele timpurii!

sa aveti o zi minunata!!!

silvi
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'neata!
sunt matinala, da? Sper ca se observa ca in concediu nu dorm pana la amiaza

--------------------------------------------------------------------------------
www.trilulilu.ro/StudioCMC/126425c7dab711" target="_blank">Flori de mai
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Saluatare!!!
dau copy-paste de la Spiridusi ca tare greu mai merge netul asta aici, disper nu alta.

acum seara am si eu timp sa scriu si tare greu mai merge netul asta.
si azi a fost urat si racoare, dar tot am plecat la Riva del Garda, la lac. am trecut cu vaporul la Limone, o statiune foarte faina, care mi'a ramas la suflet. marco a fost extaziat de apa si vapor.
am mancat la o terasa, a ciugulit si el ceva, dar ca de obicei cand e in vacanta-mananca foarte putin. acolo a fost cald si soare...am ajuns in Trento...s-a frigulit si a plouat spre seara.
Maine mergem in parcul de distractii - Gardaland. am luat cu imprumut caruciorul de la o vecina de-a surorii mele. am uitat sa luam caruciorul din Ro si cu siguranta ne va prinde bine in deplasari, mai ales cand e ora de somn.
Tot vreme naspa arata pe net, parca asa m-am saturat....

merg si eu la somn, caci maine la distractie cu noi. de abia astept, plus ca sunt ceva noutati misto, lumea acvatica, treci prin tunel si deasupra/dedesubt/stanga/dreapta numai animale marine. sunt curioasa cum va reactiona marco, anul trecut i-a placut, doar ca a fost cam full. speram ca acum e mai putina lume, fiind in timpul sapt.
Nu e Disneyland, dar seamana foarte bine.

asta am scris duminica seara. de atunci, doar azi am mai intrat, copiez imediat mesajul care l-am scris azi dimineata.









_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am trimis mesajul, mi-era ca nu mai merge netul.

Noi suntem bine, azi dim. a plecat Clau la Modena, pana maine. Doamne ajuta sa vina cu vesti bune.
Luni am fost la gardaland...marco extaziat, dar iar a fost cam full. Noi nu am reusit sa ne dam pe atractiile de adulti, doar la copiii am fost. L-am bagat intr-o casa magica, nu stiam cum e...mama ce ne-a invartit!!!! Marco plangea dragul meu, eu si Clau il tineam sa nu pice......parinti nebuni. de cate ori o vedea, ne zicea ca nu mai vrea acolo. In schimb a vrut pe un mountain russee mai mic...mi-a fost frica pt. el, dar tare i-a placut si mai vroia. am luat si poza de acolo, eu si Clau urlam, el statea tare degajat- o oi scana cand ajung acasa si o voi pune in album.
Am fost si la Aquarium, normal ca nu s-a mai dezlipit de langa pestisorii Nemo, asa ca am plecat si cu unul de plush acasa. a fost misto, dar a 2-a oara nu mai merg.
Era copt de oboseala, dar nu a vrut sa doarme. la ora 17 cand l-am pus in masina, a adormit instant.
Seara am fost la niste pritenni, ne-am intalnit toti acolo, tare fain a fost. marco era centrul atentiei, rasfatat si prostii la greu a facut.
Ieri prin oras, nu m-am putut uita in niciun magazin de el. dupa amiaza ne-am intalnit cu sora nasului lui Marco...ce sa zic...marco era super incantat de bebeul ei de 4 luni, ii dadea masinutele si vroia sa se joace cu el, ii pupa piciorusele si manutele...cred ca iar placea un bb mic.
Aseara au venit toti amicii la noi, la masa...iar distractie pe pitic.
Dim. am ramas doar eu cu el, am plecat la un centru comercial cu masina sora'mi. am venit rapid acasa, caci eram intr-un suparmarket si mi-a zis ca-l scapa pipi. cum nu am gasit wc rapid, a facut saracul pe el. Cred ca s-a racit putin, caci azi a facut foarte des. i-am pus pampers la pranz, ca sa nu scape in pat.
Dupa amiaza nu stim ce facem....eu vreau in oras, soara-mea la un lac...acum sa vedem.
Cred ca plecam spre Ro vineri noaptea, ca sa ajungem in Viena dim. si sa merg la SCS, poate si la Parndorf, sa dormim in vecinatate si duminica sa mai facem cealata jumatate de drum. ar fi mai usor pt. Marco, caci ar sta numai cate 5 ore in scaun cu opririle de rigoare.

se pare ca nu am mai mers niciunde din cauza furtunii. aici in apropiere la un centru comercial si atat. vremea asta e de tot rahatul...nu am avut parte de timp frumos.

Botic concediu placut sa aveti, cu vreme frumoasa.
Fete va , nu va mai nominalizez, am citit ce ati scris, dar din cauza de net, trimit rapid mesajul....









_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, am citit pe aici ce ai postat, mai devreme.
Nu stiu ce voiam sa-ti raspund... Crede-ma ca-s nebuna de cap
Ma duc sa ma intind putin. In vreo 3 ore plecam la drum.
Aveti grija de voi!
Gio - drum bun spre casa!
Va pe toate si sa ne reauzim cu bine cand ma intorc!

ps - Oana, Ralule, daca ajung pe la voi, dau semnale, ok?

--------------------------------------------------------------------------------
www.trilulilu.ro/StudioCMC/126425c7dab711" target="_blank">Flori de mai
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

ciao fetelor
Gio v-ati distrat frumos,ma bucur.
Drum bun ralnied!
Am povestea nasterii Deliei la semnatura daca doriti sa cititi.

dana si delia (11.03.2007)

nasterea unei printese DELIA GABRIELA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata gagici!

gio, chiar daca a fost vremea urata vad ca tot v-ati distrat! drum bun spre casa!

botic, drum bun de acasa! sa petreci frumos si sa vii cu poze multe!

dana, ti.am citit povestea nasterii deliei, f emotionanta!

o zi minunata sa aveti!

silvi
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput