Miresele anului 2006 (98)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am scris un ditamai mesajul si l-am pierdut.
Marco mi-a picat din pat aseara, si-a spart buza si s-a lovit la arcada. patul matrimonial e destul de inalt si a picat direct pe parchet. nu stiu cum naiba a ajuns in partea mea de pat la picioarele mele. cand l-am auzit plangand il cautam in partea lui, pe jos, vezi de treaba..el era dincoace.
L-am spalat ca ii curgea sange din guritza, dar nu s-a trezit dragul meu...in schimb eu m-am cam speriat si tpoata noaptea am dormit cu el in brate.
Dim. am fost in oras, soare frumos...acum ploua de numa. ma omoara vremea asta....

Botic drum bun si relaxare multaaa!!!
dana eu i-am adus sora-mi cirese. aici am vazut la 7 euro kg.
Silvia .

Maine joaca Romania-Italia, doamne ajuta sa-i batem.

Noi cred ca plecam sambata dim. pe la 3-4 spre Viena, numai buine ajungem cand se deschid magazinele. as vrea sa innoptam la paprika hotel si duminica sa mai facem cele 5 ore pana in Tm. asta e planul meu, acum sa vedem ce zice si Clau.

va pe toate. nu stiu cand ne mai auzim, poate intru maine, sau direct de-acasa.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Salutare gagici.

Gio bine ca v-ati distrat. Sa aveti drum bun inapoi spre casa!

Ralule concediu fain si tie si drum bun!

Oana nu te-am uitat. Se pare ca se poate sa ridici masina dintr-un loc si sa o lasi in altul. Ce am vazut eu pana acum se invarte undeva pe la 200 de dolari saptamana pentru un Ford Focus sau similare (Economy).
Uita-te si tu www.carrentals.com/rentalrates.jsp jsessionid=OKMMAEIMHAFF?sortBy=total&airportCity=all¤cy=USD&sortId=1702113646" target="_blank">aici sau www.enterprise.com/car_rental/home.do jsessionid=LRhYKT5k5vgv5899pvnWcysKFW9MM8y9GvnJybwJNnj2nLps2Ldv!714257649" target="_blank">aici.(sper sa nu se considere reclama). Astept inca un raspuns de la alta companie. Din cate am inteles, de incredere sunt Enterprise, Hertz, Avis. Sper sa-ti fie macar putin de folos. Sa iei in calcul benzina, care e drept ca-i mai ieftina decat la noi, dar si masinile americane sunt diferite de cele europene si in medie consuma mai mult.

Eu am o zi cam proasta, constat ca am stat o saptamana in plus pe degeaba, n-am invatat nimic nou saptamana asta. Cica urmeaza sa ne arate ceva imediat, dar maine tipa care a ocupat postul asta e in concediu si noi luni plecam. Simt asa o totala lipsa de interes, ca doar pe cine au adus (deocamdata) in locul ei e fii-su, deci nici un interes sa invatam noi tot ce trebuie pentru ca atunci e foarte posibil el sa zboare si uite-asa si iar asa. No, fug, ca am inceput mesajul acum o ora jumate cred.
Ne mai auzim maine.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Gio cred si eu ca te-ai speriat! Saracul Marcolino...
Si Diana mea a cazut alaltaieri intr-un spatiu mic de tot, intre patul meu si patutul ei, e loc de o jum de palma, am lasat-o dimineata pe partea mea de pat si nu stiu cum s-a putut intoarce si sa se rastoarne, s-a zgariat un pic pe mana si-a tras o sperietura, saracuta era cu fata in jos, noroc ca n-a ajuns pana jos de tot, ca n-avea loc, dar eu am fost terminata, mama denaturata ce sunt
In rest ii cam agitata, ieri a fost punctul culminant, nush daca mi-a dormit o ora intreaga toata ziua, seara pe la 20.30 a adormit si s-a mai trezit la 2 sa manance si dupa-aia iara somn, era rupta saracuta, colicii astia apar iar in forta pe cand am crezut c-am scapat de ei

Ieri am fost la dr la control, a zis ca sunt in perfecta stare de functionare nici nu se vede incizia pe uter, pe piele s-a vindecat super fain, i-am zis ca are mare indemanare si-a zis ca totul depinde de materialul clientului
In rest suntem ok, crestem bine, peste 2 saptamani ma prezint la medic s-o vaccinez, asa mi de groaza si mila de ea ca o s-o doara...
Sper sa ma iertati ca n-am mai postat zilele astea, dar n-am avut timp nici sa respir din cauza ei, acuma doarme si am reusit sa va scriu sa nu ma dati disparuta de pe fata pamantului.


www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii

de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!!!

gio, sper ca acum neastamparatul e bine

kitzy, nu ai de ce sa te invinovatesti, se mai intampla si deastea...bine ca pitica e bine! ma bucur si pentru tine ca te recuperezi asa repede, defapt am vazut si din poze

aly, imi pare rau ca pierzi timpul pe acolo fara folos! noi te asteptam acasa cu drag si sotul tau cred ca mai cu drag...

un week-end minunat sa aveti!

silvi
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

ciao fetelor
stiti ce mananc acum?...cirese
kitzy si Delia a cazut din pat,odata am salvat-o de la cazatura exact asa cum ziceia tu
Era sa cada intre patul meu si patutul ei,dar am luat-o repede de o mana si un picior.

dana si delia (11.03.2007)

nasterea unei printese DELIA GABRIELA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

ciao fetelor
V-ati uitat azi la meci?
Sa vedeti cu cata intensitate am trait toti 3 meciul(tati,mami si Delia )
Sa ne fi vazut cum am strigat si aplaudat toti 3 cand a dat Mutu gol!
Numa noi romani in bloc,dar am strigat cat am putut cand au deschis ai nostri scorul.
Foarte mult imi plac meciurile astea de fotbal,astea importante,din campionate.
Doamne ajuta pe mai departe!

dana si delia (11.03.2007)

nasterea unei printese DELIA GABRIELA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ciao fetele. Ultimul mesaj pana saptamana viitoare. Azi am venit la scarbiciu doar putin sa-mi sterg chestiile de pe calc si sa inchei socotelile pe-aici.
De fapt nu stiu ce sa fac sa treaca ziua mai repede, azi am avut impresia ca abia se taraste timpul. De dimineata am curatat masina sa o lasam curata la colegii care vin sambata. Acuma am venit la scarbiciu sa termin pe-aici ce mai am si apoi ma gandesc sa ma duc la piscina si sa vad ce maruntisuri mai am de cumparat.
Maine e zi de mani-pedi, epilat, etc si facut bagaje.
Si pe urma gata, decolarea spre casa. Sa-mi tineti pumnii sa ajung cu bine. Ne auzim undeva pe miercuri-joi.
Weekend placut!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

Drum bun spre casa! Alynutza

dana si delia (11.03.2007)

nasterea unei printese DELIA GABRIELA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

din Romanica!!!
mesajul asta l-am postat vineri la spiridusi. M-am chinuit o ora sa-l trimit:
Salutare!!!
Dorm baietii mei si profit sa intru putin pe net.
vremea tot asa, am fost prin magazine, mnimic fain, ce-i fain e scump.
am fost la fostul meu sef la pizzerie. iar s-a rugat de mine sa ma intorc acolo, cica daca vin eu, el pleaca in concediu. ce bine m-am simtit!!!! Am mers fara marco, a ramas cu sora-mea acasa. le-a parut rau ca nu l-au vazut pe marco, dar cum nu sta prin magazine, nu l-am luat cu noi.

Mergem sa vedem meciul la niste prieteni acasa, coboram in oras cu masina lui sora-mea, ca nu se stie ce se va intampla dupa meci...si vad macaronarii numere de Ro, nu ne riscam.
La noapte plecam spre Austria, sa speram ca reusesc sa vad tot ce mi-am propus, asta in functie de cat de obosit e Clau.

Am plecat din Italia dim. la ora 4, am facut cumparaturi subti la SCS in Viena si la Parndorf.
Marco a fost extrem de rau, nu a mancat nimic, la Toys'R'Us l-am lasat sa-si puna ce a vrut el in cos, unele le-am mai scos, printre care si un belit de autobuz de 10 euro. daca stiam ca ma plange tot drumul si azi cand isi amintea, il lasam naibii in cos, nu mai aveam dracii aia amandoi. eu mi-am luat de la H%M o fusta la 10 euro si la Marco ceva hainute. erau reduceri, multe erau la 5-9-10-20 euro. dar cum Marco era super marait si obosit, nu am putut sta. de la Zara mi-am luat o camasa.
De la Viena am plecat spre Parndorf, marco a adormit in masina, asa ca acolo s-a pus si Clau la un somn, cat am colindat eu...rapidissimo...mi-am luat o rochie si o bluza de la mango. dupa 2 ore de colindat, l-am trezit pe Clau si a dat si el o tura, eu am atipit langa pitic.
asa ca, la ora 18, eram fresh toti 3 si am decis sa venim direct acasa. am ajuns cu bine la 12 azi noapte, ne-am pus direct in pat, nici dush nu am mai fost in stare sa fac.

Vineri seara dupa meci, am plecat la restaurantul fostului sef a lui Clau, se mananca foarte bine fructe de mare. am gustat si eu scoici si gamberi, sunt comestibile, dar nu stiu daca as putea manca o portie. In schimb piticul a mancat la cot cu tat-su'.
s-a cocotat peste tot pe-acolo, nu ne ascuta de fel...sa mor de stim cum sa procedam cu el. daca sta cu altii din familie e cel mai cuminte, la gradi la fel...cu noi... cere non-stop.

Clau mai vrea o vacanta in toamna la mare, dar ne gandim serios daca sa-l luam cu noi, sau sa-l lasam acasa. la cati draci si nervi ne-a facut concediul asta...o merita din plin.

sper sa reusesc sa pun maine pozele, caci la cata treaba am....mi-e si groaza sa ma gandesc.

Kitzy sa ai grija ca incepe sa se invarta, sa se intoarca si atunci va pica din pat. Mie mi-a picat de cateva ori cand era bebe, dar acum s-a lovit tare, caci era patul inalt si nu era nimic pe parchet.
Dana mananci cirese? super!! si eu am luat din Italia de prin copacii de langa casele unde sta sorella.
cu intensitate am trait si noi meciul. eram 8 romani si prietenul sora-mii italian. cand am urlat la primul si ultimul gol, piticyul asa s-a speriat ca a inceput sa.
Aly drum bun spre casa. cred ca esti nerabdatoare. sa ai un zbor si o reintrare cat mai placuta.





_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata

off ce repede a trecut wee...si ce vreme urata e afara

N-am mai intrat de mult, am fost foarte aglomerata, sper sa se mai linisteasca lucrurile si pe la mine.

Gio bine ai venit acasa...cred ca a fost foarte frumoasa vacanta voastra asa si cu un pic de shopping...ar fi frumos sa mergeti si la toamna...cu Marco, ce sa faci are energie, cred ca mai toti baietii sunt asa...bine exista si exceptii normal.

Kitzy ce mai faci, ce face piticuta? Cred ca te-ai speriat rau cand a cazut...bine ca nu s-a intamplat nimic.

Ralu e in concediu...iar o invidiez , sper sa rusim sa ne vedem la un suc daca ajung si pe aici pe la mine.

Aly multumesc mult de ajutor, prima data ne-a inchiriat masina agentia de la care am luat si majoritatea cazarilor, costa 225 euro...am zis ca e OK si la cateva zile ne suna sa ne spuna ca mai trebuie sa platim cand o luam inca 300 dolari pt ca nu o returnam in NY ci in Miami...acu eu inteleg sa platesc in plus, dar nu sa mai platesc exact cat platesc pt 7 zile de inchiriat
inseamna ca o sa ne descurcam noi la fata locului
Drum bun sper casa Aly!!

Dana si mie im plac meciurile astea...ce nebunie a fost vineri la noi pe strazi pt un egal, m-am si gandit oare ce era daca castigam

Kreliuz pe unde esti, ca nici tu n-ai mai dat pe aici de mult timp...munca cred eu ca e de vina
eu mi-am luat un robotel de bucatarie...si m-am delectat tto wee cu shake-uri si sucuri ...sunt mai rau decat un copil

mi-am cumparat si o rochita, vineri mergem la nunta...mai trebuie sa ii iau si lui Marius o camasa si o cravata!
Apropos cat se mai da la nunti...noi am mai fost anul asta si am dat 7 mil/pereche. Acum mergem la colegul meu de birou care a plecat in locul meu in De si ne gandeam daca nu ar trebui sa dam mai mult?

am vazut o gramada de cirese in piata dar nu am cumparat...inca nu m-am saturat de capsuni si imi e frica ca dispar

O saptamana frumoasa va doresc!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput