Miresele anului 2006 (98)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Salutari din Trento!!!
am ajuns cu bine, dim. la ora 10. Marco a adormit repede, dar s'a trezit dupa vreo 3 ore ca vrea jos din scaun. asa ca i-am facut pat pe bancheta din spate sio tare bine a dormit pana dim. la ora 5. atunci am oprit sa atipeasca si Clau, eu m-am plimbat cu Marco pe la tiruri, prin parcare ca sa poata dormi tat-su'. Aproape tot drumul am venit pe ploaie, bine ca am ajuns cu bine.
Marco a fost super rau in masina, cand a fost treaz. Nici vorba sa stea mai mult de 10 min. in scaun, urla si canta, sau il bazaia pe tat-su'. feresca sfantul sa plecam pe zi cu el, la asa drum lung...ca la balamuc ajungem.
azi ne-am odihnit si am fost la un centru comercial din apropiere: eu sora',ea si marco. am condus eu Pegeotul lor, doamne ce stradute mici au.
Sorella s-a mutat intr-un sat de langa munte, a fain apartamanetul, cu curte, si e la 500 m altitudine. suntem la munte, ce mai. dar tare frumos este.
sper ca maine sa fie timp frumos ca sa plecam din oras, la lac.

Botic concediu placut sa aveti si voi. ma bucur ca a fost concediata pers. care baga strambe. doamne ajuta sa mearga totul mai bine de acum incolo.
Dana, mersi.
Aly chiar ai cumparat multe cadouri. sa-ti fie de bine.

Noi am cam carat degeaba pampersurile dupa noi. Cat am fost pe drum, nu a vrut sa faca decat afara, nu in pampers. in rest merge singur si-si ia olita sau ne zice noua.
asa ca...trebuie sa vad la cine sa dam scutecele, caci nu mai avem nevoie de ele.

va pupic, merg sa-i fac un dus si sa-l culc, caci e copt.
weekend fain sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:



doamne ce zile am mai avut la servici...nici nu mai stiam cu arata pe aici
bine ca a trecut, asta conteaza ...sa vedem ce ne asteapta saptamana urmatoare

vineri am avut intalnirea de 10 ani de la terminarea liceului
a fost foarte frumos la scoala, am stat in banca mea ...lipsa a fost colega de banca care e in state, dar a fost frumos, revin mai tarziu cu detalii

Gio, concediu placut...bine ca a-ti ajuns cu bine
..hai ca Marco e baiat mare daca a rezistat pana acolo in masina, poti fi mandra de el!

Ralu, sper ca esti pe final cu pregatirile de concediu...ce sa mai, te invidiez, trebuie sa recunosc!!!
sper sa aveti parte de vreme buna, si astept sa vad poze de la mare...m-a apucat asa un dor de marea noastra, n-am mai vazut-o de 5 ani
nu pot sa il conving pe Marius nici cum sa mergem cateva zile, inca nu a uitat ultima experienta neplacuta...poate anu' asta il conving pentru un weekend prelungit

referitor la camera anul trecut am vrut sa ne cumparam si am avut aceeasi nedumerire ca si voi
nu ne-a convins nimeni care e mai buna asa ca am renunta...desi am tras aceeasi concluzie, ca cele cu hard ar fi cica cele mai bune!

Kitzy
? vad ca nici tu nu ai mai ajuns pe aici...

Kreliuz, muncesti de zor? in cazul asta esti absenta motivat

Aly, bine ca ai rezolvat cu geamantanul, vorba ta un geamantan nou cadou...foarte bine, lasa ca se rezolva si cu cec-ul
ai cumparat cadouri nu gluma...cu siguranta abia te asteapta tot familionul acasa

as vrea sa te rog ceva, daca prin drumurile tale vezi o firma care inchiriaza masini, poti intreba cu titlu informativ cat costa o masina de la NY pana la Miami, pe care evident sa o predau la Miami in septembrie 7 zile
sunt curioasa cat o sa ne coste...ca parca nu as face drumul cu tren/autobus

Dana
, m-am uitat la pozele voastre
cred ca a fost un 1 iunie minunat, mai ales pentru cea mica
iar excursia cu barca...mai mai ca visez si eu la cateva ore pe apa

Silvi...acum renovati? offf multa bataie de cap
noi am incheiat in mare anul trecut, mai am de cumparat una alta...detalii, un tablou...sau ce mi se mai nazare mie cateodata...prietenii rad de noi ca nu o sa terminam niciodata
acum mi s-a pus pata sa imi pun tapet pe unul din peretii din dormitor
sper sa apuc si eu sa pun poze, ca de mult tot promit
concediu lasa ca doar mai e timp...acum sunt alte prioritati! (eu cand m-am mutat am avut un set de tacamuri pt 6 persoane...restul a trebuit cumparat)


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

quote:
Dana, m-am uitat la pozele voastre
cred ca a fost un 1 iunie minunat, mai ales pentru cea mica
iar excursia cu barca...mai mai ca visez si eu la cateva ore pe apa




a fost f frumos de 1 iunie,iar Delia a fost cea mai incantata de toate experientele noi.
Iti dai seama ca ea descopera lumea acum si totul e interesant pt ea.

Gio ,bine ati venit in It,e groaznic de lung drumul cu masina,si eu ma satur,dapoi un copil mic.
La care lac vreti sa mergeti?

dana si delia (11.03.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

Salutari din Trento!!!

salutari din Iasi
ne aduci macar niste aer de Italia? Mie nu mi-ar strica. Ce zici?


quote:
Sorella s-a mutat intr-un sat de langa munte, a fain apartamanetul, cu curte, si e la 500 m altitudine. suntem la munte, ce mai. dar tare frumos este.

ce fain de voi! eu am o verisoara care sta undeva in zona de munte. Niste poze superbe am vazut de acolo.

quote:
sper ca maine sa fie timp frumos ca sa plecam din oras, la lac.

sa dea Doamne-Doamne sa fie frumos afara, macar sa puteti profita. Distractie placuta!

quote:
Botic concediu placut sa aveti si voi.

Saru'mana!
Mai am de rezistat 2 zile la munca si inca una acasa si gata, plecam
Am fost la ai mei si am adus masinuta, deci e sigur ca plecam cu ea. Intre timp am reusit sa facem rost si de o harta rutiera. Ne-am luat si camera video. Ne-am si plimbat cu "Domnul Opel" prin Iasi, sa-i aratam si lui orasul
Am fost la soacra dupa ceva de mancare, ca eu am decis sa nu mai gatesc nimic zilele astea, ca n-are sens.
Am fost si intr-o vizita la niste prieteni.
Ce sa mai zic? O zi super aglomerata. Oricum, e fain sa ai masina la dispozitie... si-asa ma bate un gand...

quote:
ma bucur ca a fost concediata pers. care baga strambe. doamne ajuta sa mearga totul mai bine de acum incolo.

Madame aia a crezut ca isi bate ea joc de noi si a trantit un medical prelungit. Numai ca... surprize-surprize... cand a intrat directorul pe la noi, am sarit toate cu gura pe el si n-a mai scapat. Decizia lui, intr-o fractiune de secunda, a fost sa o redistribuie in cadrul firmei, conform cu pregatirea dumneai (adica lacatus mecanic , convins fiind ca ea isi va da demisia pana la urma). Important e ca la noi s-a dat anunt pentru angajare, au venit zeci de CV-uri, de maine incepem sa chemam la interviu. Deci e clar ca iar ma asteapta 2 zile grele. Da' dupa aia, sa faca ce vor, ca nu mai conteaza. Eu plec
Mai misto e ca... cucoana e in acest medical al ei, da' nu stie ce i se pregateste. Oricum, am primit asigurarea ca ea nu ne va mai incurca pe noi sub nicio forma.
Mi-e ciuda ca nu voi fi in zona sa vad cum va reactiona


--------------------------------------------------------------------------------
www.trilulilu.ro/StudioCMC/126425c7dab711" target="_blank">Flori de mai
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana

Ralu, sper ca esti pe final cu pregatirile de concediu...ce sa mai, te invidiez, trebuie sa recunosc!!!
sper sa aveti parte de vreme buna, si astept sa vad poze de la mare...


mai, Oana... da-mi si mie nr tau de tel pe PM. Sa-l am. Ca e posibil sa trecem prin Mures si daca nu apucam sa ne vedem, macar sa-mi dai indicatii prin telefon cum sa iesim din oras. Ca de astea mi-e cel mai frica mie. De orasele mari in care sigur ne vom rataci.

--------------------------------------------------------------------------------
www.trilulilu.ro/StudioCMC/126425c7dab711" target="_blank">Flori de mai
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana

referitor la camera anul trecut am vrut sa ne cumparam si am avut aceeasi nedumerire ca si voi
nu ne-a convins nimeni care e mai buna asa ca am renunta...desi am tras aceeasi concluzie, ca cele cu hard ar fi cica cele mai bune!
[b]



deci... am intrebat in stanga, in dreapta, pe la cunoscuti, prieteni, inclusiv pe cel care ne-a filmat la nunta (adica un profesionist in domeniu!) si concluzia a fost ca:
1. intr-adevar cele cu hard ar fi cele mai bune, in sensul ca sunt de mai noua generatie.
2. desi par cele mai bune, cele cu hard (ca si cele cu mini-DVD) au o durata de viata mai mica, sunt mult mai sensibile si nu intotdeauna isi justifica pretul mult mai ridicat (ma rog, depinde si de marca si de alte chestii)
3. eu voiam cu mini-DVD, da' pana la urma am luat cu caseta. Sunt cele mai practice, am luat si destul de ieftina (ma rog, un pumn de bani, avem de platit un an de-acum incolo, dar asta e... Bine ca in iulie scapam de cealalta rata, veche, de la frigider si ce-am mai luat acum 3 ani.)
Acum, speram sa nu avem probleme cu ea si gata

--------------------------------------------------------------------------------
www.trilulilu.ro/StudioCMC/126425c7dab711" target="_blank">Flori de mai
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'neata!!!!!!!!!
nu veniti sa stati cu mine?
vedeti ce dimineata m-am trezit sa nu ma mai invidieze Oana ca dorm
de fapt, am dormit numai vreo 2 ore jumate, de la 4 pana la 6.30 si de atunci am tot incercat sa mai trag un pui de somn. Nu merge si pace.

--------------------------------------------------------------------------------
www.trilulilu.ro/StudioCMC/126425c7dab711" target="_blank">Flori de mai
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

vreau si eu cirese de la "cineva" care a fost in copac

--------------------------------------------------------------------------------
www.trilulilu.ro/StudioCMC/126425c7dab711" target="_blank">Flori de mai
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!!!

uite botic, daca tot n-ai dormit iti dervesc o cafeluta...concediu placut, sa stapaniti sanatosi camera si sa imortalizati momentele frumoase petrecute cu cei dragi

aly, sper ca te-ai plimbat in week-end. tare inspirata esti la cadouri...si chiar asa, noua nu ne aduci nimic?

gio, sper sa aveti parte de vreme buna si de distractie...daca ati ajuns cu marco pana acolo cu masina inseamna ca e un copil tare cuminte

ooana, bine ai mai venit pe la noi!!!

eu fetelor am fost la tara, am stat vreo 2 ore cocotata in cires de am zis ca-mi crapa burta...m-am jucat cu cateii si cam atat.
la munca ma astepta o saptamana f grea si urata

krelia, kitzy...pe unde umblati?

o saptamana minunata sa aveti!

silvi
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

botic, uite daca vrei iti trimit da cred ca o sa ajunga dulceta pana la tine pe caldurile astea

silvi
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput