Miresele anului 2006 (98)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Poze din concediu

Curtea de Arges si Cozia
Castelul Bran
Castelul Peles
Cetatea si Muzeul de la Histria. Monumentul si muzeul de la Adamclisi
La munte
La mare

Din motive personale, poze cu noi nu am pus. Am mai fost si prin alte locuri, dar nu am facut poze, ci am filmat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Sa dau si eu putintel cu nasul pe aici, ca maine nu cred ca apuc.
Si asa pierd vremea in loc sa-mi vad de treburi si nu cred ca vine nimeni sa-mi mute hainele in dulap (trebuie sa le dau jos pe alea de vara).

Silvi poze am facut si mine, dar foarte putine ce-i drept, insa din motive personale prefer sa nu imi afisez mocutza pe net.

Oana da' de vor ajunge 280 de livre de bagaje (adica pe undeva pe la 127 de kg) . Eu ce sa zic ca acuma am venit si deja mi-e ciuda ca sunt chestii pe care nu le-am cumparat din diverse motive (adevarul e ca daca mai luam ceva, plateam ca popa exces de bagaje).

Gio bine ca mi-ai amintit, am uitat de profil. O sa schimb.
Cu colega n-am stat in aceeasi camera, fereasca Sfantul. Fiecare am avut o mini-garsoniera. Am stat la un hotel specializat in sederi de lunga durata, de aceea aveam si bucatarioara. Oricum s-au gandit bine americanii, doua femei in aceeasi camera cu aceeasi baie nu fac casa buna. Hai o noapte-doua mai rezisti cumva, dar 5 saptamani mai greu.
Masinuca da, e modelul american. Am vazut si eu in weekend un Ford Fusion european in mall si nu-mi venea sa cred, singurul lucru similar e sigla . Zau ca mi-e dor de ea, cat era de mare (ca era mai mare decat o Octavia), dar era ca o jucarie, asa de usor se conducea/manevra. Bine, ma consolez cu gandul ca m-as fi descurcat mai greu cu ea pe stradutzele stramte din Cluj, dar stii tu cum e proverbul cu vulpea.

Ralu de ce sa-ti fie rusine, eu am fost acolo in interes de serviciu, nu se pune .

Ma bucur ca v-au placut 'poznele'. Cand oi avea si eu mai mult timp sa apuc sa le vad si eu pe ale voastre. Acuma... duty calls (scuze, am ramas cu reminiscente, azi era sa ma izbesc de un coleg si evident c-am zis 'sorry' in loc de scuze ).
si va doresc o seara frumoasa.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata

o zi frumoasa va doresc...si daca se poate cat mai scurta(evident ma refer la ziua de munca )

Aly, deci tu ai fost la limita cu bagajele pt 5 saptamani...in cazul asta mie trebuie sa imi ajunga pt 3 ...oricum ma gandesc sa ma duc cu 2-3 tricouri, o pereche de blugi si costumul de baie, iar restul o sa le cumpar acolo

mai naspa e ca plecam din Budapesta si nu stiu cum naiba sa fac cu transportul pana acolo...ca e cam naspa cu autobuzul dupa care trebuie sa stai ca doar nu vine cand avem noi chef...dar mai am timp sa ma gandesc

Ralu foarte faine pozele...cred ca a fost super "turneul" vostru.


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Ce sa va zic de piticul meu? e un cuminte, nu au ai mei treaba cu el, mananca multtttt, doarme, face pipi, ce mai??? mama se tot minuneaza cat e de cuminte si cum o asculta. Ieri a ajuns si tata, si gata, el e pe primul plan acum. tare fericit a fost canfd l-a vazut pe "ochiu"(moshu).
Aseara a vorbit cu clau la tel. mult, cu mine nu prea a vrut. L-a intrebat ce face si ii arata pestii, broastele si nuferii pe care le vedea el. "Tati vezi? vezi boaca? si petii muti, muti. Ce taci tu tati? uni esti acum?" (asta a fost conversatia cu tat-su').

Noi am fost aseara la Practiker sa cautam suport pt. antena.( nu am gasit nimic si azi expira cele 5 zile. Musai sa sun pe tipul de la Dolce sa vina sa o prinda el, ca ei au suporti dintr-aia. acum sa vedem cand va putea, ca sa sun la administratie sa le zic sa ma mai pasuiasca).
Pe urma la mall, s-a tuns Clau, am mancat si am fost la cinema (de cand ne-am dorit sa mergem, dar nu am avut ocazia). am dat de un film naspa "Intamplarea", mai bine alegeam Sex and the City, dar a trebuit sa facem amandoi un compromis. la 12.30 am ajuns in casa si direct in pat cu mine.
In seara asta iar plecam, pe la magazine si la terase in centru. acum vom iesii cu prietenii, caci trag toti de noi sa mergem undeva, daca tot suntem singuri.
Mancare nu mai fac caci nu stam pe-acasa.
Astept sa se termine masina de spalat sa o tai si eu la Z ca sunt reduceri, si cu treaba prin oras. nu am chef, dar e musai.

Aly chiar ma miram cand ai zis de Fusion, nu stiam ce naiba iti place la masina aia. dar acum ca am vazut-o, normal ca nu se compara cu cea de la noi.
cum stai cu rochiat pt. nunta? caci cu mutatul hainelor...vad ce chef nebun ai.
Botic super faine pozele, peisaje superbe, nu alta. frumos pe unde ati umblat voi.
Oana, Krelia, Silvia, Kitzy, Dana va .

va pe toate, o zi buna va doresc.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


Gio, Oana - a fost frumos, da' eu tot cu gandul la pozele Alinei am ramas...
Am facut ceva de mancare in dimineata asta. M-am trezit de pe la 9, sa nu mai zica lumea ca dorm mult Acum am pus ceva la spalat si imediat decolez spre munca. Vreau sa ajung mai devreme, inaintea celorlalti colegi, sa apuc sa mai vorbesc si cu seful intre 4 ochi, sa vad ce si cum a fost pe acolo cat am lipsit. Mai ales ca el pleaca in concediu la sf. saptamanii.
Ne auzim la noapte, daca nu voi fi terminata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

ciao fetelor
Am vazut pozele voastre:Alynutza,Giova,ff frumoase.
Mai tr sa ma uit la ale tale Ralnied

Gio intalnirea cu soacra a decurs fff bine duminica,pt ca nu ne-am intalnit deloc
Noi am fost la L di Garda,iar ea plecase deja pe cand ne-am intors noi acasa.Ca doar are draguta cheie de la noi,sa se simta ca acasa

dana si delia (11.03.2007)

nasterea unei printese DELIA GABRIELA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salut fetele!

gio, f frumos program aveti fara marco! distractie placuta in continuare!

botic, ti-am vazut pozele...ati fost in f multe locuri. cat despre pozele personale, vad ca si aly, a scris acelasi lucru ca si tine ...fiecare face cum crede, eu una am selectat nu am pus toate pozele pe forum sa poate fi vazute de oricine dar am pus poze pentru ca imi place sa cunosc oamenii cu care interactionez...mult mai usor comunic cand stiu cum arata persoana careia ma adresez. sper sa nu va suparati asta e doar o parere a mea

silvi
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

saluti fetele!
m-am delectat pana acum cu pozele voastre....ce sa mai.....au si ei frumusetile lor...da' stiu ca le avem si noi pe ale noastre...este?

in alta ordine de idei...diseara la 18..am ora la "dentist" ..asa ca..maine viu cu vesti proaspete ...

sper sa primesc vesti bune si de la agentia de turism prin care mergem in concediu...vineri s-ar putea sa dam o fuga pana la mare...depinde cum se simte iubi...ca e cam bolnavior saracu....i-a iesit anemie la analize...e cam sfasiat dupa perioada asta de stres si nervi....

trebuie sa mai vina si aia de la centrala sa-mi schimbe nush ce garnitura....

...distractie la greu.....

va pupicesc , ma duc sa mai strang prin casa....ca a venit soarele pe partea noastra si iar vad tot prafu'


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Madam da tu esti la domiciliu?
bafta la dentist!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

ihi ..
e niste chesti...niste treburi...daca dai sign in.....ti le povestesc pe indelete....

quote:
Originally posted by ooana

Madam da tu esti la domiciliu?
bafta la dentist!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip





E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput