Miresele anului 2006 (98)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio poze noi nu am deocamdata, si nici timp sa stau pe net n-am ca s-a facut prapadita si deja a inceput starile de veghe mai prelungite si nici nu sta cuminte in pat ca trebuie plimbata asa ca pe mine ma scuzati, da n-am timp nici sa mananc.
In rest e bine, a crescut, are 5 kg, e sanatoasa, mancacioasa si plangacioasa.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii

de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

servus fetele!
da, mi-am spalat pacatele..l-am asteptat pe iubi frumos imbracata ...el nu stia ce se intampla...si pana si-a dat seama...invitatii au tot sunat la usa...si am stat cu ultimii dintre ei pana pe la ora 1....soacra a fost foarte scurta in vizita...era obosita de la munci, de pe drumuri...asa ca doar putin a stat, maxim 30 de minute cred...am fumezat cate o tigara aman2 si cu prietena cumnatelului....si cam asta a fost..am scapat repede..si am fost si iertata

acu...de cand i-am zis de analize si faza cu gineco...vad ca s-a mai potolit cu intrebarile...desi cand i-a urat la multi ani lu' fi-su..incepuse..."si mie la anul sa-mi faceti un nepotel sau o nepotica...asa..prin august..."...la care eu am sarit ca arsa...(nu nu....in alta luna...."..la care ea...dar c ezodie vrei sa iasa..balanta in septembrie?..la care eu nu....orice alta zodie pana in iunie inclusiv ..in gandul meu..numai sa nu iasa leu ca tine ....

fetelor, voi care ati avut soti sa le puna la punct sunteti niste norocoase...da' al meu e unul d-ala care..daca ii zici ceva de maica-sa e in stare sa sara cu shuriu' la gatu' tau....n-ati vazut baiat sa-si iubeasca mama mai mult, parol!
sa speram ca nu va incepe madam cu pretentiile si sfaturile ei de soacra cand oi avea copil.....ca atunci o sa aiba de-a face si cu mama ...care e mai truli decat mine..ca nici ea nu-i dusa pe al biserica..prea des ...

maine mergem la ziua de nasgtere a unei alte prietene...cea din cuplul cu care vrem sa mergem in co...saptamana viitoare cred ca mergem in wee la mare...cu cumnatul si prietena lui..

cu serviciul lui iubi....nu stiu daca se va mai aseza ceva..ca nu prea se regasest eel in modul alora de lucru....si il cam bate gandul sa le zica pa la sf lunii si sa se apuce de ceva.....chia rnu stiu...pana una alta...bine ca avem cat de cat banuti pentru concediul asta ...chiriasii sa traiasca

dana, silvia, kitzy, Aly, Gio, onutz', botic...va pupicesc, ma duc sa pap avec "leo" sotz....


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Buna seara

am ajuns si eu acasa de curand...am papat o jumatate de kg de cirese
..si ma apuc de lucru din nou, ca a trebuit sa imi aduc si acasa ...de fapt nu mai suportam sa stau la birou ca si ieri am stat de la 8 dimineata pana la 8 seara

e o perioada asa de aglomerata incat nu mai ajung decat sa dorm acasa in rest nu mai am timp de nimic

Kreliuz imi pare rau ca nu ii merge domnului sot prea bine la munca...e nasol!
superrr ideea cu marea, daca e vremea buna...si noi ne gandeam sa tragem o fuga prin august..doar ca noi ar trbui sa plecam mircuri spre joi noaptea...sa stam 3 zile joi-vineri-sambata si...duminica sa venim acasa

referitor la soacre...ce sa va spun, eu am noroc , sta la 350 km de mine, daca are ceva de spus ii spune la Marius care imi comunica...iar daca mie nu imi convine spun nu, si nu ramane
s-a prins ea ca e cum vreau eu asa ca vad ca a cam renuntat in ultimul timp...acum ne-a zis sa mergem la ei si deocamdata am zis ca nu am timp, asa ca vad eu cand am chef de o excursie

Kitzy, deci ai program "artistic" de nu mai ai timp sa stai la povesti cu noi

Aly oare o fi ajuns acasa?

Gio, poate are si Marco o perioada mai agitata...poate e ceva trecator...

Ralu nu m-a sunat, inseamna ca nu a ajuns in zona mea

Dana, Silvia


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


si soacra ii spune anumite chestii numai lui Clau si el zice mai departe, adica mie. normal ca se respecta decizia mea, asa ca....
Coana si Clau tine la mama lui si nu o jigneste cu o vorba...pe mine asta ma enerveaza....ca atatea i-a facut si el nu a zis nimic.
Ba a luat-o odata la o discutie si i-a zis ca el cu mine vrea sa fie, si daca vrea sa fie el fericit, musai sa se poarte bine si cu mine. se pare ca il asculta, caci nu stiu cat ma iubeste pe mine...dar pt. Clau si nepot se sacrifica. ma ia pe mine cu "ce faci puiul mami?" sau "iubire!". ma si bufneste rasul cand o aud, dar pare destul de sincera.
Cand a fost marco bb si a venit la noi a insistat sa-l leg de picioare ( ca ii sunt strambe) si de maini ( ca se sperie de ele). I-am spus cu frumosul ca nhu sunt de acord si gata. dar cu caciula in cap m-a innebunit. Bine acolo si mama a fost la fel. Cica il trage curentul in casa sau ii e frig la capusor. eu ii puneam o caciulita subtire dupa baita, in rest era fara.
Dar acum zice soacra la toata lumea...ei asa l-au crescut de mic, nu l-au infofolit cu haine si uite ce bine ii e copilului...... nu e sensibil si nu raceste mai deloc.
Oana draga de tine...cred ca esti pe la finalul statuii. sau mai ai mai mult din ea?
krelia cu siguranta iti va da sfaturi, si se va baga ca asa fac mamele astea ale noastre. totul e sa nu intreaca bunul simt.
Imi pare rau ca e nasol la munca la sotior. lasa ca va gasi un alt job mai bun. ma bucur ca ti-a iertat pacatele.
Kitzy aoleu...mica terorista te-a acaparat.
Macar sa intri din cand in cand sa stim ca sunteti bine.

Fete am aflat ca A.cicel e din nou. e in 37 sapt. si vor avea tot o fetita. oricum cea mare e o frumoasa si o simpatica.
sper sa mai intre si pe la noi, macar asa din ani in pasti, sa mai stim cate ceva de ele.

gata, la cu mine. maine nu stiu cand intru, caci vine cumnata in vizita.
Sambata dim. plecam la Debrecen pana luni. Luni mergem la felix si-l predau pe Marco pt. o sapt. alor mei.
e prima data cand ramanem singuri in Tm, sper sa fie ok si pt. noi si pt. pitic. Poate facem o a 2-as luna de miere, asa printre afaceri, acte si alte treburi casnice.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

ciao fetelor
Gio, puiu mami si iubire, aud si io de la soacra ,de mi se face rau,nu o cred deloc

La Baile Felix mergeti?langa Oradea,de unde sunt eu? e frumos acolo

dana si delia (11.03.2007)

nasterea unei printese DELIA GABRIELA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Am pus pozici noi la semnatura de la 8 saptamani!!!

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii

de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Am pus pozici noi la semnatura de la 8 saptamani!!!

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii

de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


hai ca printre umblaturi, fitness, spalat plita, epilat si dush...reusesc sa mai si postez. Napoleon a fost mic copil pe langa mine.
Cumnata e inca pe drum, asa ca am timp sa le termin pe toate.

Kitzy e tare haioasa Diana. Va fii din ce in ce mai carismatica, mai vioaie si mai dulce. vei vedea!!!
Dana, da mergem luni la Felix sa-l pasez pe marco mamaei mele.acolo va sta o sapt. Nu-mi prea place felixul, e cam dezastru pe acolo, nu s-au renovat piscinele, cel putin asa era acum 2 ani cand am fost. multi bosorogi....dar asta e. sa speram ca va fii totul ok si ii va placea piticului.

gata pauza, pe mai tarziu.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

mama ce zi am avut si eu. acum ma doare capul si am un somn in mine...si un bagaj de facut.
Nu mai mergem la Debrecen, ci la Hajduzs.....ala. am rezervat si camerele, 12 euro de pers/noapte, copiii pana in 4 ani nu platesc. cica e o pensiune misto, d-na vorbeste romaneste si acolo merg o groaza din Alba.
de abia astept sa vad strandul care se intinde pe 44 hectare si Aquaparkul.

fete va pe toate, ne auzim pe luni/marti, vedem noi cand venim de-acolo.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

quote:
Originally posted by Giova

mama ce zi am avut si eu. acum ma doare capul si am un somn in mine...si un bagaj de facut.
Nu mai mergem la Debrecen, ci la Hajduzs.....ala. am rezervat si camerele, 12 euro de pers/noapte, copiii pana in 4 ani nu platesc. cica e o pensiune misto, d-na vorbeste romaneste si acolo merg o groaza din Alba.
de abia astept sa vad strandul care se intinde pe 44 hectare si Aquaparkul.

fete va pe toate, ne auzim pe luni/marti, vedem noi cand venim de-acolo.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)



drum bun si distractie placuta!

dana si delia (11.03.2007)

nasterea unei printese DELIA GABRIELA



Mergi la inceput