Miresele anului 2006 (98)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Noi bine, exceptand fitzele lui marco. Dim. a facut scandal ca l-am trezit, si s-a smiorcait cand l-a lasat tat-su' la gradi. De ma mai supara mult il las la gradi pana la ora 19 cand se inchide.
Aseara de la 22.30 a fost in pat, si numai la 12 a adormit. pai normal ca nu poate sa se trezeasca dimineata si mai vrea sa doarma.
Am calcat si eu de dimineata, pana nu s-a facut asa de cald.
Acum vreau sa ma apuc de , ca e cazul.

Krelia pai nu a mai fost soacra la voi? hai ca nu sta decat cateva ore, rezisti tu.
Oana pai atunci e bine suma aia, dar va orientati voi si dupa colegi, mai ales ca mergeti toti.

o zi buna sa aveti, .

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salut fetele!!!

gio, am vazut pozele f frumoase, mai ales alea din italia...vreau si eu la acel acvariu!

krelia, sper sa fie bine la al tau sot la serv. bafta si tie!
mai fetelor, vad ca tot grupu cam avem probleme la serviciu, si eu si krelia si ooana parca si botic...ia hai sa ne revenim

si krelia am uitat...multa sanatate bunicii tale!

o zi minunata tuturor!



silvi
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

fetelor, sper si eu sa fie bine...ca azi era un pachet de nervi...a dat o fuga pe acasa..sa pape..de 2 ori..odata nu a putut ca au sunat dupa el...si a 2a oara ne-am ciondanit ..ca i-am incalzit ciorba prea tare...si m-am supi si i-am zis ca daca nu poate sa sufle in ea, mai bine nu mai mananca ....am fost rea...da' ce sa fac...daca nu-mi iese cum vrea el?...si acu ma gandesc numai sa pape ceva din oras...pana o ajunge acasica...unde il asteapta un tortulet...si invitati surpriza ...

Gio, a mai venit soacra pe la mine, dar nah...parca de fiecare data e ca prima data...ca tot un zambet tre' sa fii ...

onutzu, si eu sper sa fie mai bine....de fapt, trebuie sa fie bine, nu? asa trebuie sa gandim...si asa sper sa fie si pentru iubi...ca deja il simt ca nu mai poate...nu stiu ce naiba avem cu totii, vorba ta, silvi...ca parca ne-au apucat pe toate problemele cu serviciu...

of..si mai avem si nuntile lu' peste la diferenta de 6 zile...in iulie...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata gagici!!!

krelia, ce sa zic ...sotul tau cred ca si el e stresat saracu asa ca intelegel si tu, si eu ma consum pentru nimicuri si apoi imi pare rau...

ati vazut aseara meciul? sotul meu s-a culcat dupa prima repriza ca el pleca la 2 in cursa si mai bine a facut ca eu m-am uitat pana la final si mai rau m-am enervat...am fost optimista pana la al doilea gol...

o zi minunata sa aveti!

silvi
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Nasol meci, tare prost au jucat romanii. Mor de ciuda ca au batut italienii cu 2/0. mai bine castigau francezii.
Noi binisor, eu cu multa treaba birocratica. marco, care de abia se trezeste dim. si face figuri, il imbracam cu urlete si tipete.

Hai sa va zic o faza tare:
vecina sora-mii e educatoare la o gradi de stat. e platita de primarie si lucreaza 2,5 ore/zi, de la 15-17.30
Stiti cat are salariul? 800 euro
ei....asta da viata!!!! mi-ar place sa am si eu un job dintr-asta.

Silvia, mai bine ca s-a culcat. nu a pierdut nimic...doamne prost au mai jucat.
Krelia nu intri sa ne zici daca ti-ai spalat sau nu pacatele? cu seara de ieri? la mine nu a fost soacra defel. cred ca asteapta o invitatie, dar de la mine nu o va auzi curand.

fug la treaba, caci imediat imi iau marmota acasa.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

ciao fetelor
Gio frumoase pozele si locurile pe unde ati fost!
va dati seama ca si soacra-mea e aici in ita si duminica vreau nu vreau vine la noi
N-o supoooort!!!!!da n-am ce face,ea tot vine,ca saracuta unde sa se duca,ca numa pe noi ne are aici

dana si delia (11.03.2007)

nasterea unei printese DELIA GABRIELA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Dana tot e bine ca nu sta cu voi. Lucreaza si ea acolo?
ce mai face pitica?
Kitzy pe unde sunteti? mai zi ceva de Diana, sau macar poze arata-ne.

eu am luat piticul de la gradi si ne-am dus in mall. l-am dat pe trenulet, a sarit la trambulina, am mancat la fast food si spre casa cu noi.
daca tot e urat si ploua afara, am stat inauntru. Noroc ca a fost cuminte marco.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

quote:
Originally posted by Giova

Dana tot e bine ca nu sta cu voi. Lucreaza si ea acolo?
ce mai face pitica?
Kitzy pe unde sunteti? mai zi ceva de Diana, sau macar poze arata-ne.

eu am luat piticul de la gradi si ne-am dus in mall. l-am dat pe trenulet, a sarit la trambulina, am mancat la fast food si spre casa cu noi.
daca tot e urat si ploua afara, am stat inauntru. Noroc ca a fost cuminte marco.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)



da lucreaza si ea aici,are grija de o batrana.A stat o perioada si la noi,daca ar mai tr sa stea nu cred ca as mai suporta!As pleca in Ro.
La noi a fost cald azi si frumos,dupa cateva zile de ploaie si stat prin casa.
Acum e randul vostrusa mai stati in casa.

dana si delia (11.03.2007)

nasterea unei printese DELIA GABRIELA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

aseara ne/au anuntat de la tara ca amurit bunicul sotului asa ca desera dupa ce ies de la munca plecam la tara...ne mai auyim asadar deabia luni, sa fiti cumintele pana atunci!!!

mai fetelor vad ca tot vorbiti de soacre, eu cred ca sunt f norocoasa...ca si voi toate sunt casatorita de 2 ani da sunt cu flo de 8. mi/am cunoscut soacra la o saptamana dupa ce l/am cunoscut pe sot, la o nunta...la inceput a avut ea anumite chestii care nu mi/au convenit dar flo i/a spus f clar cum stau lucrurile asa incat totul s/a clarificat. pot spune ca ne intelegem f bine, mergem la ei in fiecare week/end si ne asteapta pe amandoi cu aceeasi bucurie...deci sunt norocoasa!

va pupicesc pe toate

silvi
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Abia astept sa se termine sapt. asta. M-am saturat de plansetele copilului dim. cand incerc sa-l trezesc. aseara a adormit mai repede ca de obicei, dar tot s-a trezit cu scandal: el vrea sa doarma, nu vrea gradi. tot circul a durat cateva minute, pana l-am imbracat. pe urma s-a linistit si cuminte a venit cu mine.

Dana aici doar azi au mai zis ploi. sa dea domnul asa sa fie.
Mergem in Italia- ploua; venim in Romania- ploua.
Silvia condoleante. D-zeu sa-l odihneasca in pace!

Soacra? a avut si ea bibilicii ei la inceputul relatiei, m-am certat cu ea dupa nunta...de atunci vad ca e ok, sau nu mai pun eu totul la suflet? nu stiu./...cert e ca ne vedem rar, ne umbla in fund cand ne vedem, isi iubeste nepotul, si eu nu mai rastalmacesc orice cuvant sau privire, etc.

o zi buna sa aveti, fug si eu la treaba.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput