Miresele anului 2006 (98)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ciao fetele.
Am ajuns si eu acasa. De marti dupa-masa. Imi fac mea culpa, dar n-am apucat la calc decat la serviciu, unde s-au dus 'vremurile bune'. Asa ca eu va prezint de pe acuma scuzele mele, dar de la serviciu nu mai pot intra pe forum. Este foarte mult de lucru, asta una la mana, si doi la mana, relatiile cu colega mea nu-s din cele mai bune si n-am de gand sa-i dau nici un fel de motiv de para la sefi. Asa ca pe aici o sa vie mai rarutz si mai dragutz, cand o sa apuc sa mai intru de acasa. Sper sa-mi intelegeti motivele si sa nu va suparati.

E bine acasa, desi inca incerc sa recuperez oboseala. Sapta viitoare e super plina, sambata avem nunta si eu n-am reusit sa-mi termin rochita inainte sa plec, asa ca urmeaza niste dupa-mese de croitoreala intensa.

In rest, ce sa mai zic, e bine inapoi acasa, numai de-as avea si masinuca mea de acolo, ar fi perfect . Azi am mers la mall si am condus iar Strengaritza mea... Doamne ce ciudat a fost. Bine ca nu mi-a murit motoru-n drum. Sa nu mai zic de cat de mare mi se parea inainte de a pleca, ca-mi trageam scaunul pana in fata si spatarul aproape drept si mi se parea ca nu vad destul in fata, acuma asa mica mi se pare...

Fetelor, va pe toate, va doresc o saptamana buna si mai trec pe la voi, nu va uit. Sper sa pot pune si niste poze cat de repede.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

bine ai venit acasa!Alynutza


Kitzy,am vazut si pozele cu frumoasa Diana!f dulce e si mareeee!

dana si delia (11.03.2007)

nasterea unei printese DELIA GABRIELA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

AICI am fost noi azi si ne-am distrat de minune

dana si delia (11.03.2007)

nasterea unei printese DELIA GABRIELA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


Am ajuns si noi acasa in seara asta, intr-un final.
Am citit ce ati mai scris pe aici.
M-am pus cat de cat la curent cu stirile din zona.
Revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!

n-am decat 5 minuti asa ca va zic pe scurt...

Aly, botic, bine ati venit acasa. asteptam poze! Aly, te alaturi noua grupului care avem probleme la serv?

Gio, multumesc! asteptam poze si de la hajduzs, balaceala placuta!

dana, kitzy, am vazut pozele...cam pe fuga da o sa le studiez mai tarziu, f frumoase!

Krelia, bravo ca ai dres busuiocu si te-ai impacat cu sotu si ca ai reusit sa o expediezi si pe soacra repede...deci toate bune si frumoase

o saptamana minunata sa aveti!

silvi
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata si de la mine
...hai ca incepe inca o saptamana, si ma simt atat de obosita...ma gandeam ca in wee urmator dorm dar plec la teambuilding de vineri pana duminica...nu stiu cand mai recuperez ...poate in concediu, dar pana in septembrie mi se pare o eternitate
m-am gandit sa dam o fuga la mare prin iulie sau august, vreo 4 zile, acu' sa vedem daca reusim!

Aly, bine ai revenit acasa...cu intratul mai rarut te inteleg perfect si eu am avut foarte mult de munca in ultimul timp.
Merci de info in legatura cu inchiriatul masinii...astept poze ...si sfaturi in legatura cu preturile de acolo.
Trebuie sa incepem sa strangem banii de cheltuiala pt concediu
E adevarat ca la Delta limita la bagaje e 18km...dupa care se taxeaza la kg?

Oricum sunt fericita ca am luat biletele si am rezolvat in mare parte cazarile...au fost cam scump, am cam ramas in fundul gol...dar macar stiu ca e rezolvata problema.

Botic ma bucur ca a-ti ajuns cu bine, chiar m-am gandit la drumul vostru inapoi...pana la urma pe unde a-ti mers?

Kreliuz sa inteleg ca te apuci de munca serios in deplasare? Foarte bine faci...si noi ne gandeam dar vesnic ajungem la problema spatiului

Gio niste prieteni au fost la strandul respectiv si au venit foarte incantati...cica e super...asa ca distractie placuta la soare si balaceala...te aasteptam cu poze

dana am vazut pozele

sa va povestesc ce wee incarcat a avut

vineri am fost la un chef organizat de firma...am ajuns tarziu asa ca am ramas in urma cu somnul
sambata am fost la nunta (apropo am dat 8 mil...deci nu pare merge cu planurile de acasa)...iar am ajuns noaptea
duminica am mers sa vedem niste case la iesirea din oras...am spalat, am facut ceva de mancare si gata s-a terminat wee

Va urez o saptamana frumoasa...fara canicula, ca la noi deja e sufocant de cald...


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by silvi8

Aly, botic, bine ati venit acasa. asteptam poze! Aly, te alaturi noua grupului care avem probleme la serv?



Multumesc, Silvia!
Stati sa incep eu munca si sa vedeti atunci probleme la locul de munca... Mi-e groaza cand ma gandesc.

--------------------------------------------------------------------------------
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana

E adevarat ca la Delta limita la bagaje e 18km...dupa care se taxeaza la kg?

"Limita la bagaje e 18km..." Se vede ca esti dupa un week-end plin



quote:
Botic ma bucur ca a-ti ajuns cu bine, chiar m-am gandit la drumul vostru inapoi...pana la urma pe unde a-ti mers?

Mures-Reghin-Bistrita-Vatra Dornei-Brosteni-Farcasa-Borca-Tg Neamt si la ai mei



--------------------------------------------------------------------------------
Goran Bregovic - Iasi - 9 mai 2008
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Foto diverse 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

mama ce m-ai taxat ...era vorba de kg normal...dar v-am spus ca sunt in urma cu somnul


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza fetele!
Aly, bine ai venit acasa...te asteptam cu poze si povesti mai detaliate pentru cand ai timp!

cu munca si colegii...mai mult sau mai putin noi...t einteleg si eu..pentru ca in aceeasi situatie voi fi si eu de la 1...birou nou...colegi noi...mess mai putin..sau e shestache ...asta e...supravietuim noi intr-un fel..nu?

azi iar am program de gospodarie...incerc sa-mi fac curaj sa ma dc pana in kaufland sa schimb o preche de pantaloni de-ai lui iubi..(l-au apucat ieri cumparaturile pe acolo....si cum la aia nu se probeaza..ne plimbam cu retururile dupa noi...deh..)...si sa mai iau una alta...cica tre sa fac o ciorba ....al meu e prastie cu stmacul, iar...de la nervi si de la stres...am fost vineri la un restaurant cu specific medieval (locul cavalerilor)...la ziua unei preitene..ne-a adus un platou din ala haiducesc cu de toate..cu puiul intreg...cu bucati de carne pe langa, cu costita...cu slata printre..cu carnati..cu cartofi la cuptor..o bunatate ..si de mancat cu mana [:D..pai, ca pe vremuri, nu?..si abia daca a mancat un cartofel si 2-3 bucatele de porc....azi parca il vad ca iar vine cu traista de nervi dupa el..orium, eu in continuare sper ca va fi bine...

silvi...am avut noroc pt ca s-a expediat singura...era obosita de pe drumuri ....ieri o apucasera invitatiile la gratar...la ora 12 ea vroia sa mergem la gratar....stai calma..in gandul meu ..noroc ca aveam altele in plan..sa mergem sa-si caute iubi pantaloni....si-a gasit unii frumos de in de la peak&cloppenburg....si in drum..cand ne-am oprit la kaufland sa luam de-ale gurii..ne-am intors si cu perechea asa mica de pantaloni..pe care tb eu acu' s-o schimb....

onutz, noi as aintentionam..oricum, dupa vizita de maine de la dna dr ...si dupa analize, probabil ca voi stii mai multe....da' stii c ema enerveaza...de ce naiba din atatea zile intr-o luna..nu ai sanse de ramas decat in alea a 10 pana intr-a 14a...? sa incerci domle in fiecare zi..si sa ai sanse....pai nu?....nu asa,doar 5 zile si apoi, pa..astepti pana luna urmatoare..eeeehh..nu-i corect

dana, haioasa foc galusca ta "aricioasa" ...

botic, bine ai revenit acasa..si te rog sa nu spargi gasca celor cu pb la serviciu, da?....ar trebui s ane facem cate un tricou inscriptionant.....

fetele...hai ca m-am intins ca o placinta si nici morcovi pt ciorba nu am....daramite alte alea....
pupi..ne auzim mai incolo....


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput