Miresele anului 2006 (96)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

No, diseara plecam la Bucuresti.


Drum bun, Alynutza si sa va intoarceti cu vesti bune.

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


doamne ce zi am avut, bine ca am terminat. dar ce noapte!!!
la ora 2 Marco plangea si era Clau la el. vada ca nu se calmeaza, merg sa vad care-i treaba. erau amandoi in mijl. camerei, in picioare, marco si zicea ceva. ce? nu stiu, nu am inteles.
L-am dus la noi in pat, i-am dat o masinuta, ce sa adoarma!!! noi am adormit dar ma trezeste un glascior:"mami veau apele". am duc si-i incalzesc laptic, a baut cam 100 ml si cred ca a a dormit, nu stiu exact...am adormit inaintea lui. la 9 dim. cine dormea? Marcoooo. de abia l-am trezit sa-l duc la gradi.
Nu stiu ce a a vut: ori un cosmar, ori ii iese maseaua cealalta de sus.

Botic super, nu mai aveti mult.sper sa nu se imputa treaba rau de tot la tine la job.
Aly doamne ajuta, sa veniti cu viza acasa. nici mie nu-mi place la cuseta/vagon de dormit nu stiu care e ala cu o groaza in compartiment. L-as prefera p[e cel de 2 locuri, dar tot nu as putea dormi.
Oana ma bucur ca ti-a placut carbonara. si mie sosul imi iese cam gros, eventual baga mai multa smantana, daca il preferi mai lichid.
Kitzy cum mai e Diana? hai mai zi-ne ceva de ea.
Krelia???????????????

o zi buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!!!

deabia acum v-am descoperit...si eu sunt o miresica de 2006, mai exact 19 august 2006!
sper ca ma primiti chiar daca n-am fost cu voi de la inceput...
sunt poze de la nunta mea la semnaturapentru cine vrea sa ma admire

silvi
nunta mea
luna de miere

bruno
poze diverse

http://tt.lilypie.com/pjjCp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Silvi bine-ai venit!
Frumoasa mireasa
Gio ce sa zic, ieri Diana a fost foarte cuminte, parca nici n-am avut copil in casa a mancat si-a dormit toata ziua, azi in schimb iar nu prea a dormit, papa, adormea la mine in brate si cand s-o pun in pat deschidea ochii larg
Mai tarziu cred c-o scot pe afara daca tot e mai frumos azi, poate o oboseste aerul curat si imi doarme macar in carucior daca in casa nu vrea.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana


de Diana ( 24.04.2008 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by ralnied1

quote:
Originally posted by ooana

Ralu superrr...intr-o luna esti in concediu
...io visez la 30 august



tocmai atunci???? aoleu, ce tarziu, mama!!!!! eu n-as mai rezista pana atunci...
oricum am de gand sa-mi las 2 zile din concediul asta si sa le iau ori in august (ca este o pauza de o saptamana intre concedii atunci), ori in sept-oct. Si inca o saptamana imi iau in decembrie.

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu




asa e Ralu...e departe tare concediu asta
stii tu problema e cu fondurile ca de obicei ...ca si daca imi iau liber stam prin zona

eu mi-am luat in ianuarie prima saptamana libera
apoi in februarie am avut 2 saptamani jumate de repatriere
acu in mai am fost la Sovata 4 zile
mai vreau in iulie o saptamana
la sfarsitul lui august 3 saptamani
si pt decembrie am mai lasat 2 zile

nu ma pot plange...da io tot astept concediu ala mare!

Pana la urma unde mergeti in concediu? a-ti rezervat ceva?
ca masina am inteles ca o aveti pe mana ...sa inteleg ca traseul e facut deja?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Silvi bine ai venit.

Oana chiar ieri am facut carbonara, dar cu smantana normala. Sosul iese mai gros, intr-adevar. Banui ca-i bun si cu frisca, o sa-l incerc dupa ce ma intorc.
Sper sa mai nimeresc drumul la ambasada . Acuma sa vedem, ca inca nu sunt hotarata daca e mai bine sa mergem cu metroul sau sa luam un taxi.

Gio mersi, sper sa nu fie probleme la viza (adica in principiu nu ma astept sa fie). Insa deja simt un gol in stomac pentru ca ne-a anuntat ca daca luam viza, sambata plecam... si mi se pare asa de repede... mai ales ca in cel mai bun caz joi seara abia ne intoarcem de la Bucuresti... Nici nu stiu cand apuc sa-mi fac bagajele. Oricum, ce-i clar este ca o sa fie oboseala maxima.

Ralu mersi. Ce fain de voi ca nu mai aveti asa mult pana la concediu. Noi mai avem un picutz de asteptat, abia la jumatatea lui iulie plecam. Probabil vom si amana cu o saptamana, ca luna asta vad ca mi-au facut figuri 'uratii' si-au intarziat, asa ca s-ar putea sa ne dea putin planurile peste cap, ca evident ca nu vreau sa merg la mare cu ei dupa mine .


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova

Oana ma bucur ca ti-a placut carbonara. si mie sosul imi iese cam gros, eventual baga mai multa smantana, daca il preferi mai lichid.
_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)



sa innebunesc nu alta...tocmai ce am citit pe un forum de specialitate ca in carbonara nu se pune smantana
cica astea de le facem noi sunt paste cu smantana si sunca!
as pune linku aici sa vezi da nu stiu daca e voie

sper sa doarma mai bine Marco...o fi fost si el speriat, cine stie ce a visat


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

kitzi, felicitari! sa-ti traiasca fetita! e foarte frumoasa...mi-a placut si montaju cu burtica care tot crestea...

alynutza, kityi, multumesc de primire

silvi
nunta mea
luna de miere

bruno
poze diverse

http://tt.lilypie.com/pjjCp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana dar nu scrie atunci carbonara cum se fac?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by silvi8

salutare!!!

deabia acum v-am descoperit...si eu sunt o miresica de 2006, mai exact 19 august 2006!
sper ca ma primiti chiar daca n-am fost cu voi de la inceput...
sunt poze de la nunta mea la semnaturapentru cine vrea sa ma admire

silvi
nunta mea
luna de miere

bruno
poze diverse

http://tt.lilypie.com/pjjCp3.png



Bine ai venit la noi Silvi!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput