Miresele anului 2006 (96)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana eu stiu ca nu tine asa mult de garantii, ce garantii crezi ca am putut eu sa dau data trecuta? N-aveam nici catzel nici purcel si totusi am primit viza super usor.
Cred ca faceti economii, ca nu-s deloc ieftine biletele.

Gio mai pe dupa-masa o sa stiu mai exact. Deocamdata e bine ca au sosit invitatiile, iar pe dupa-masa o sa ne faca si programarea la ambasada si de acolo incolo ne putem face planuri.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

si eu, in mare viteza, in drum spre "minunatul" loc de munca...
Numar zilele... O luna si o saptamana mai am...

Kitzy, nu-i voie cu suparari, da?
Aly, scapi tu si de ambasada acusi
Gio, am reusit si eu sa vad pozele acum. Faine!
Oana, sa-ti fie de bine si tie mini-vacanta! Si eu-s in economii
Krelia, tu nu mai dai deloc pe la noi?
Mi-a scapat cineva?
Am decolat! Sa fiti cuminti!

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, uitasem sa te intreb: da' pana la urma ati vazut ursul?
(am fost si eu la Zoo la voi anul trecut )

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly trebuie sa va dea vizele, mai ales ca mergeti pt. job, nu in vacante.
Botic a vazut ursii: 2 erau inauntru inchisi si se ruga piticul sa deschid usa sa le dau drumul, unul era afara pitit intr-un fel de scorbura, pe ala nu cred ca l-a vazut asa de bine.
Anul trecut era chiar misto, toti 3 ursii se plimbau si i-a putu vedea. cred, insa, ca a uitat.

o zi buna sa aveti in continuare. o iau si eu din loc.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

bey, nu mai scrieti deloc pe-aici?
eu am avut o zi infernala la munca...
imi venea sa ma spanzur la un moment dat. Si mii de nervi, si mult de munca, si timp scurt, si presiune. Se cunoaste ca s-au intors toti din vacante... Urmeaza niste schimbari interne de miercuri. Cred ca urmeaza un dezastru si un mare scandal.
Da Doamne sa rezist pana la concediu. Ca dupa aia, mai vad eu ce fac...
Pe 6 iunie ne aduce masina si o avem pe mana pana pe 29 iunie
Noapte buna!

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
No, diseara plecam la Bucuresti. Am avut un noroc chior ieri, chiar inainte sa plecam acasa am aflat ca ne-au programat miercuri la 7.30 la ambasada si eu, prevazatoare cum sunt din fire, am zis ca ar fi indicat sa luam biletele de tren. Norocul ca am fost inspirata si am mers sa le iau, ca le-am luat pe ultimele doua la cuseta. Mi-e cam groaza de calatoria asta, sincera sa fiu, mai ales ca n-am calatorit niciodata la cuseta, habar n-am cum e, plus ca 100% n-o sa ma simt confortabil sa imi impart somnul cu inca 3 necunoscuti... Dar asta e. Sper doar sa ne dea pasapoartele inapoi cat mai repede sa putem prinde intercity-ul inapoi spre casa, ca nu-mi surade perspectiva inca unei nopti in tren.
Sunt cam agitata...



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata!

Ralu superrr...intr-o luna esti in concediu
...io visez la 30 august

Aly, hai ca o sa fie totul bine...maine seara pe vremea asta sarbatoriti la o pizza in Bucuresti
faza cu trenu e naspa...eu mai bine prefer sa motai in scaun decat la cuseta...unde , ca sa fiu sincera, imi e groaza de asternuturi in primul rand ...si apoi de vecinii care sforaie


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana si mie mi-e groaza, dar in scaun 100% nu pot dormi, apoi nu merg singura nu puteam pretinde colegei sa mearga in compartiment normal, nici sa mergem separat nu-mi era ok, plus ca totusi e tren de noapte, la cuseta zic eu ca totusi esti mai protejat decat intr-un compartiment obisnuit. Oricum, aproape sigur imi iau eu ceva asternut de acasa, probabil o fata de plapuma in care o sa ma bag cu totul si sper ca o sa am atata noroc sa nu sforaie tovarasii de drum si sa pot macar atzipi (eu sunt extrem de pretentioasa cu somnul, oricat as fi de obosita nu pot dormi oriunde si in orice conditii, asa ca stiu ca o sa fie super nasol oricum as calatori).
Auzi, pana la urma ambasada e pe N. Filipescu sau pe T. Arghezii? Ca nu mai inteleg nimic din site-ul lor.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly hai ca sunt uituca rau de tot

1. am facut carbonara cu smantana dulce si au iesit foarte bune ...doar ca au fost o idee mai dulci si am pus putina sare in plus...am facut ieri reteta ta...si alaltaieri reteta Ioanei
...am o intrebare tie sosul iti iese mai lichid? ca mie asa mi-ar place...mie mi-a iesit sosul mai gros

2. strada parca e Nicolae Filipescu
da ce conteaza?
te duci la Teatru National(P-ta Universitatii)...si in spate la Intercontinental e ambasada
o sa o vezi de la o posta din cauza multimii care asteapta pe trotuar in fata cladirii


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana

Ralu superrr...intr-o luna esti in concediu
...io visez la 30 august



tocmai atunci???? aoleu, ce tarziu, mama!!!!! eu n-as mai rezista pana atunci...
oricum am de gand sa-mi las 2 zile din concediul asta si sa le iau ori in august (ca este o pauza de o saptamana intre concedii atunci), ori in sept-oct. Si inca o saptamana imi iau in decembrie.

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput