Miresele anului 2006 (96)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Am pus si un filmulet.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by kitzy

Neata!
Fetelor, mi-a crescut inima de numa
Multumesc de vorbele frumoase, cred ca orice mama isi vede puiul ei cel mai frumos.



Pai daca asta e realitatea, ce sa facem? Trebuie sa zicem lucrurilor pe nume, nu?

Am vazut si filmuletul. Dragut... Mi-a placut.

Ce face Diana? Cum e acasa? E galagioasa tare? Adica plange mult? Sau e cuminte? Papa bine? Hai, da raportul!!!! Doar nu crezi ca ai scapat!

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, voi ce faceti azi? Marco? Ceva nazbatii sau e cumintel?
La noi e tare urat afara. A plouat tare. Acum iar se intuneca. Cred ca va ploua din nou. Nu mai iesim nicaieri azi.
Cred ca ma duc sa trag un pui de somn, ca ma simt cam obosita

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


noi pe acasa. de dimineata am fost la Zoo si seara prin jurul cotetului. a plouat, a fost racoare, eu la CM, asa ca....
a fost plecat Clau cu piticul sa scoata pilota de la spalat si atat.
Kitzy normal ca e o frumoasa, si tu o vezi cea mai cea. dar asa si este, stai linistita. si tu arati foarte bine, parca ai inflorit.
Botic marco e un prapadit. stii vorba aia: "copii cuminti si babe frumoase"...incerc sa ma gandesc ca e o etapa si se va schimba, dar rabdarea noastra e cam la limite.....daca nu-i convine ceva se pune pe un plans-mormait de ne dispera. la fel a facut si cand am plecat de la Zoo.

am pus si eu ceva poze de la paste si de la Zoo:
http://good-times.webshots.com/album/562999704txWLbi?start=72
si
http://good-times.webshots.com/album/563300735qJPnAc

va, pe maine.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, daca acum sunteti pe punctul sa cedati nervos, iti dai seama la adolescenta cum va fi?
Incerc si eu sa fac haz de necaz . Fara suparare.
Noapte buna!

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Of tu fete, ieri am cedat nervos, am avut o Diana super agitata care n-a dormit aproape deloc, imi venea sa-mi iau campii, azi o sun pe dr sa vad cat sa-i dau completare ca nu merge fara, e o mancacioasa de numa si nu se satura de la mine si uite asa o ducem tot intr-o smiorcaiala. Am inceput cu completare 30 ml si nu-i ajunge, am trecut la 60 si chiar si asa inca e agitata, noaptea trecuta a stat sotul cu ea sa ma odihnesc eu ca eram pe nicaieri, si i-a crescut si completarea ca ii era tot foame. Neaparat sa vb cu medicul sa-mi dea exact ml de completare. Acuma inca doarme dar nu stiu cat o tine.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!

Am vazut ca a aparut si mica persoana mult asteptata . Kitzy ai o papusica tare scumpa, sa va traiasca. Imi pare rau ca te-ai chinuit cu travaliul si ai obtinut asa greu semnatura, sunt de groaza si regulile astea la noi. Dar e bine ca a trecut. Iti cer eu detalii cand o sa ajung si eu pe-acolo .

Gio e adevarat ca noi mergem putin altfel la viza, totusi colega mea are emotii, ca nu prea are garantii. Sper azi sa aflam cand plecam. Deja am inceput sa am agit si visez numai aiureli noaptea.

Mini-vacanta a trecut cam repede, dar tot a prins bine, m-am mai odihnit si eu putin. In 1-2 am avut zile de croitoreala intensa. Fusta e gata, dar va trebui s-o modific, i-am pus insertii de organza si s-a comportat foarte nasol la cusut, in special la tiv si nu sta cum trebuie, asa ca trebuie s-o scot sa pun ceva voal in locul ei. Corsetul inca nu l-am terminat, n-am mai avut rabdare.
Sambata am mers la bunicii sotzului, cu toata trupa: ai mei, socreii, cumnata cu prietenul, matusica cu sotzul. Am avut noroc de vreme frumoasa, singurul dezavantaj vantul care a batut ca nebunul. Dar a fost superb, o gramada de verdeatza, aer curat si puii mici de gaina (eu sunt innebunita dupa tot ce e micutz). Ieri am lenevit la greu, dupa-masa am iesit putin la badminton si plimbare.

fetele, sa aveti o saptamana buna!





Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata si de la mine

Kitzy bine ai revenit cu printesa ta care e o...papusa!!!
...pozele sunt superbe...iar cand o vezi cum rade te topesti!
(spitalul arata foarte bine!!!)

Krelia, Ralu

Gio...am vazut pozele (iepurasul e mortal )
vad ca v-ati distrat si voi pe la zoo...cu masinuta prin oras

revin mai tarziu...cu detalii despre excursia noastra


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Gio e adevarat ca noi mergem putin altfel la viza, totusi colega mea are emotii, ca nu prea are garantii. Sper azi sa aflam cand plecam. Deja am inceput sa am agit si visez numai aiureli noaptea.






Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year




nu va faceti probleme...eu zic ca nu conteaza ce garantii ai!
noi cand am fost nici macar masina nu o aveam...iar apartamentul e pe numele mamei mele pt ca eu nu am fost in tara la momentul cumpararii

cred ca cel mai mult conteaza atitudinea si cum te prezinti la interviu(vorba vine ca nu e chiar interviu )

noitrebuie sa platim biletele pana in 15 mai...asa ca suntem intr-o perioada de economii


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
noi binisor, de abia am trezit copilul sa-l duc la gradi. l-am imbracat prin somn si l-am luat in brate sa plec cu el dormind, dar s-a trezit la usa.tre' sa-si revina la program, ca si-a facut de cap in vacanta asta.
Kitzy nu te-ai gandit ca poate are colici? chiar sa pape asa de mult laptic? trebuie sa te obisnuiesti ca vor mai fii multe zile dintr-astea....pana pe la 3 ani..... si eu am innebunit cand imi zicea lumea, dar uite ca au trecut si trec, asta e, nu avem ce face. Musai sa avem multa rabdare si sa nu cedam.
Ai grija ca tu esti si mai sensibila in perioada asta. sa nu faci si tu vestita depresie post natala. e groaznica, iti spun eu, care am trecut prin asa ceva, si pt. tine, dar si pt. cei din jur.
Aly ma bucur ca te-ai relaxat si ai croit si cusut hainutze. pe cand mergi la ambasada?
Oana te asteptam cu detalii si poze.

o sapt. buna sa aveti. fug si eu la treaba.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput