Miresele anului 2006 (96)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvia bine ai venit pe .
Kitzy ma bucur ca a fost cumintica Diana, au si ei perioade.
Aly asa repede plecati in State? aoleu...te cred ca ai un gol in stomac. lasa ca trece repede ....
Oana hai sa-ti spun o chestie: a fost soara-mea acasa si a facut carbonara. dar nu m-a sunat pe mine sa ma intrebe , ci pe mama italianului ei. aia a luat cartea de bucate si i-a dat aceleasi condimente dar fara smantana. cand am ajuns eu acasa si am vazut ce paste a facut...nu am mancat. Vorbesc si cu cumnata, care e tot cu italian si-mi zice si ea ca sunt mai multe retet pt. carbonara: cu sau fara smantana, cu sau fara albus de ou. si ei ii plac alea cu galbenus si smantana dulce.
Mie mi se par de-a dreptul gretoase alea fara smantana. mamamnci doar paste cu ou crud si putina sunca calita.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Oana dar nu scrie atunci carbonara cum se fac?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year




eu zic sa mergeti cu metroul...doar va lasa la Universitate...si de acolo imposibil sa nu gasiti...orice persoana intrebati o sa va indrume!

si chiar ca e din scurt asa...pac la Ambasada si plecarea imediata...itit dai seama cat costa biletele de avion luate cu doar cateva zile inainte

o sa fie oboseala...eu iti tin pumnii sa iasa totul bine si sa ne auzim pe vineri

uite eu pun linkul aici(daca e o problema il sterg cu mii de scuze)http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/4680/Spaghetti-alla-carbonara/
(ultimul mesaj postat pe pagina)


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana i-as zice eu cateva la madame aia. pai din moment ce in cartile italiene de bucate sunt cateva variante de carbonara...degeaba vine ea si spune ca nu se pune smantana.in nord- Trentino Alto Adige se face cum am zis eu. In Veneto se face fara smanatana, acum in alte parti nu stiu....eu zic doar ca sunt mai multe variante. In fond si la urma urmei, varianta buna e aia care ne place noua, asa ca....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

giova, ooana, multam de primire!!!

imi pare rau ca sunt pe langa subiect ...nu stiu sa fac nici un fel de paste

silvi
nunta mea
luna de miere

bruno
poze diverse

http://tt.lilypie.com/pjjCp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana,Gio parca-i prea scurt timpul si am impresia ca nu voi reusi sa termin bagajele si pregatirile la timp si ca o sa fie totul pe fuga... Noi ar trebui sa plecam sambata dar inca nu stim nimic de bilete/etc, parca nimic nu se poate rezolva decat pe ultima suta de metri... Imi imaginez cat costa biletele luate in ultimul moment, dar asta chiar nu-i problema mea. Ei stiau ca trebuie sa plecam, puteau face mai demult niste rezervari si dupa viza confirmau rezervarea cea mai convenabila.

Oana cu link-ul nu-ti fa probleme, de pe culinar poti pune cate linkuri vrei ca e site agreeat DC.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova

Oana i-as zice eu cateva la madame aia. pai din moment ce in cartile italiene de bucate sunt cateva variante de carbonara...degeaba vine ea si spune ca nu se pune smantana.in nord- Trentino Alto Adige se face cum am zis eu. In Veneto se face fara smanatana, acum in alte parti nu stiu....eu zic doar ca sunt mai multe variante. In fond si la urma urmei, varianta buna e aia care ne place noua, asa ca....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)



ai dreptate ...si eu ma gandeam la acelasi lucru...cum or fi la gust pastele alea cu parmeza, ou si sunca?

nu cred ca u nici un D-zeu fara smantana...mie imi plac foarte mult si data viitoare incerc cu si mai mult smanta uite asa de ciuda ...ca sunt innebunita dupa sosul ala


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

salutare fetele
am nimerit la fix..parca miroseam carbonara ...face cineva?...ca sa-mi dea si mie (ca decat sa incerc eu......)

n-am mai intrat ca am indeput deja nebunia...daca 1 saptamana nu am lucrat, s-au adunat gramada una peste alta si acum tb rezolvate si ce a ramas nerezolvat si ce apare peste..si uite asa....

de 1 mai am fost la sighisoara, am facut o gramada pe drum...parca era exod frate...puhoi de masini....ne-am intors repejor ca a nascut o alta prietena de-a mea (parca v-am zis, nu mai stiu) si sotul ei a ramas la noi cateva zile...

kitzy, nu ma mai satur uitandu-ma la pozuci si al montaj..mumos rau, mai fato...zau asa.......sa-ti traiasca, inca odata..si sa creasca mare, sanatoasa si norocoasa!

onutz', relax...ca si eu abia am venit din co...dar..zau ca mi-ar mai trebui inca vreo 3 luni de leneveala....ce nesatule, frate.....zau! (je zic sa nu ne mai plangem ca, vb aia...nemultumitului...)

Aly, te-ai scos cu 3 in cuseta ...vai de vietisoara ta...sa mai nimeresti si cu niste sforaituri...naspa senzatia....iti impartasesc temerile, sa stii...cu cearceafurile, noi cand am fost acum in wee la sighisoara, nu am mai gasit gazare decat la o familie (cica pensiune...da daaaa....unii care aveau mai multe camere pe care le inchiriau si ei dormeau in bucatarie....dar ce camere...brrr....mobila din aia veche...miros greu, ciudat...frig, nu mai zic).....am dormit cu tricou, pulovar si hanorac..plus 3 perechi de ciorapi.....si cu pijamaua in geanta

botic, ce masina ziceai ca o sa primesti in custodie?
vezi ce faci cu slujba.....

Gio, sper ca marco si-a mai revenit din plansete, da? sunt ok, sa stii ...numai ca putin stresata si nervozata ca se apropie perioada cu concediile si noi habar n-avem unde vrem sa mergem si cand....si parca vad ca iar picam ca prostii si ramanem pe dinafara

silvi, bine ai venit printre noi, la cat mai multe povesti!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kreliutz asa ma incurajezi tu pe mine? Sper sa nimeresc totusi ok, ca si asa sunt mofturoasa si sensibila la dormit.

Fetelor, am vazut si beletul, deci daca maine iau viza, sambata plec sigur 100% [iconcareisiroadeunghiile].
Va si ne auzim vineri.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Silvia, Krelia ma bucur mult ca va plac pozicile.
Kreliussssuuullleeeee tu urmezi si dupa-aia Aly

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana


de Diana ( 24.04.2008 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oare cine urla si tipa ca din gura de sarpe acum?????? MARCO
L-am luat de la gradi, am venit acasa sa-mi intind rufele, am plecat pe jos in parc/piata. ne-a prins ploaia, ne-a adus Clau acasa si piticul urla dupa tat-su' acum. sta la usa si si zice ca vrea la tat-su'. of...doamne....

Krelia bine ca ai aparut, te-ai ingropat cu totul in munca? stai linistita...nici noi nu stim ce facem cu concediul si pe unde vom merge.




_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput