Miresele anului 2006 (96)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

buburuzooooo, mi-ai pus gand rau, hait?
sa stii ca si berbantu' incepe sa se cam viseze tatic..ma pune pe ganduri deja ....cica "cand te duci la hanaliza?"
ti-am zis eu, cu atate gravidusse pe langa mine....cumnata-mea mai mare e si aia in 2 luni....sper sa nu mi-o ia asta mai mica inainte ca o bat

Alinushule, eu iti povesteam ce-am patit si ziceam ca te inteleg cu cearceafurile..iti dai seama ca nu vreau sa patesti ca mine, desi, bag mana in foc ca vei dormi imbracata...Doamne ajuta macar sa pti pune macar noaptea geana pe geana...si sa ai grija la bijuuri...(ce ma enerveaza fazele astea cu dormit cu straini...e tare aiurea ca nu stii naiba cu cine nimeresti...uf....dar hai sa nu fiu pesi'....auzi, da' dc vii singura? parca era vorba sa plecati mai multi, nu? sau am inteles eu gresit...

Gio, da, fir-ar ea sa fie de munca..si maine trebuie sa reiau verificarea unei situatii de anul trecut de prin august pana anul asta in prezent...inca odata....ca nu iese nush ce pisici la socoteala ...urasc verificarile astea...
nasol ca nici voi nu stiti...acu', daca n-om merge la mare undeva, ma consolez cu gandul ca macar sfarsitul lui august sa-l avem acoperit, ca...daca nu mergem acolo, ma supar rau pe el!
ah, hai sa va arat ce mi-am luat de iepuras ....asa, retroactiv ...azi mi-a venit.....visez la asa ceva de aproape 2 ani....www.sony.ro/view/ShowProduct.action?product=DCR-SR55E&site=odw_ro_RO&imageType=Main&category=SDH Hard Disk Drive" target="_blank">aici
..am cam facut gaura in buget, ce-i drept....dar e asa misto....


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova
dar ce noapte!!!
la ora 2 Marco plangea si era Clau la el. vada ca nu se calmeaza, merg sa vad care-i treaba. erau amandoi in mijl. camerei, in picioare, marco si zicea ceva. ce? nu stiu, nu am inteles.



Gio, eu cred ca a visat ceva, mititelul. Si de asta era agitat.


--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

Botic super, nu mai aveti mult.sper sa nu se imputa treaba rau de tot la tine la job.



de maine... fix 5 saptamani

iar la munca, ba da, se pare ca maine se... impute (vorba ta!) rau de tot. Sa vedem ce-o fi...

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by silvi8

salutare!!!

deabia acum v-am descoperit...si eu sunt o miresica de 2006, mai exact 19 august 2006!
sper ca ma primiti chiar daca n-am fost cu voi de la inceput...
sunt poze de la nunta mea la semnaturapentru cine vrea sa ma admire



Bun venit!
Niciodata nu e prea tarziu, nu? [:)
Eu zic ca te primim, ca nu strica sa fim mai multe la barfa [:)
Admiram si pozele imediat!

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by kitzy

Gio ce sa zic, ieri Diana a fost foarte cuminte, parca nici n-am avut copil in casa a mancat si-a dormit toata ziua, azi in schimb iar nu prea a dormit, papa, adormea la mine in brate si cand s-o pun in pat deschidea ochii larg



Ralu, eu nu ma pricep, nu stiu ce sa zic. Dar din cate am vazut si am auzit pe la altii, cam asa e cu bebelusii: zile mai bune, zile mai mofturoase... depinde. Important e sa nu intri tu in panica.

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

hai ca-s curioasa..mie cand imi raspunzi


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana

eu mi-am luat in ianuarie prima saptamana libera
apoi in februarie am avut 2 saptamani jumate de repatriere
acu in mai am fost la Sovata 4 zile

pai da, tu tot te-ai mai aerisit putin, spre deosebire de mine. Nu pot zice ca eu am stat numai inchisa in casa ca, vorba aceea, anul asta am fost de 8 martie la Tg Neamt, acum de Paste la Cheile Bicazului. Deci tot am mai iesit spre deosebire de alti ani...


quote:
Pana la urma unde mergeti in concediu? a-ti rezervat ceva?
ca masina am inteles ca o aveti pe mana ...sa inteleg ca traseul e facut deja?[/font=Comic Sans MS]


nu am facut nicio rezervare si cred ca, pana la urma, nici nu mai fac dinainte. Pentru ca, oricum, cand plecam noi, elevii inca n-au terminat scoala, studentii inca-s in sesiuni, concediile abia incep... Deci avem toate sansele sa prindem locuri libere. Ca sa nu mai zic ca nici n-avem de gand sa stam mult in acelasi loc. Vrem sa profitam, sa vedem cat mai multe.
Ideea generala e: Iasi-mare-Valea Prahovei-Sibiu-Tg Mures-Cluj-Vatra Dornei-Suceava (la nasi!)-Iasi. Daca mai ramane vreo zi... manastirile din nordul Moldovei, Piatra Neamt, eventual Durau. Sau pe astea le lasam pentru o sambata ulterioara.

Oricum, ceva strict, nu stabilim dinainte. Vedem atunci, pe loc.

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Ralu mersi. Ce fain de voi ca nu mai aveti asa mult pana la concediu. Noi mai avem un picutz de asteptat, abia la jumatatea lui iulie plecam.


Da, dar pana atunci, tu mai mergi si in State Eu zic ca iesi mai castigata decat mine

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza
Probabil vom si amana cu o saptamana, ca luna asta vad ca mi-au facut figuri 'uratii' si-au intarziat, asa ca s-ar putea sa ne dea putin planurile peste cap, ca evident ca nu vreau sa merg la mare cu ei dupa mine .




Auzi, da' daca pleci si te trezesti cu ei dupa ce ajungi la mare, cum ar fi?

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by silvi8

imi pare rau ca sunt pe langa subiect ...nu stiu sa fac nici un fel de paste



si eu-s cam tot pe acolo, deci ne putem lua de-o mana...
Eu le las pe fete sa discute, ca ele se pricep de o mie de ori mai bine decat mine.

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput