Miresele anului 2006 (96)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

si eu mi-s tot aci......adica..acasica...ca la servicel..sufletu' n-am mai apucat sa intru....sa de anaiba...nu se termina una bine..ca incepe ailalta...peste 2 saptamani..iar sunt pa-pa toata saptamana la mama naibii in vestu' tarii ...daca s-ar putea..as da eu o fugutza sa vad printesita mica...dar....nu prea cred ca va fi posibil

aoleu, si pe 26 am si botezurile...asa ca, inainte de plecare va trebui sa mergem prin oras sa cautam ceva...m-am gandit ca, pe lg banuci...sa le iau la gagici cate un pandantiv cu initiala numelui..sa le aiba de la noi si sa li-l dea parintii cand or creste mari...cand vor dori ei...dar sa stie ca sunt de la noi , ce ziceti? e aiurea au ba?

chiar ieri vorbeam cu nasa de gine...poate imi iau inima in dinti si sunt saptamana viitoare pt o programare....

silvi, ti-am vazut tickerul, ma gandeam eu ca esti pusa pe fapte mari
onutz', cred ca Gio sta in cumpana si se gandeste..."sa ma fac patroana, sa nu ma fac patroana" ...eh, am nimerit-o?
boticu, pup sa-ti treaca supararea..si uite si niste milky way de la fata, ca e tare bun! [iconcucioco]

maine cred ca vine si Aly la povesti...

aoleu..si la dentit de cand tot zic sa merg.......hai ca iar incep sa aberez....ma duc sa vaz ce-i pe la tv.....poate mai prind ceva din "how it's made"

pup fete!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

am ajuns si eu pe acasa

Krelia asta cu patroana am inteles-o si eu...si ca nu e valabila treaba cu asociati...dar vin cu intrebarea e vorba de o gradi particulara?

ideea cu cadoul e foarte buna zic eu
atunci cand ne asteptam si noi nepotica ne-am gandit sa ii cumparam o bratara de aur cu zorzonei

si sa va mai spun ceva....ca de cand am aflat parca nu mai sunt eu

un coleg de-al meu...tumoare pe creier...ultima faza...31 de ani...un baietel de 4 ani...sotia gravida...cu casa/masina cumparate anul trecut cu credite

nu-mi pot reveni ...e atat de tanar!!!
asta-i viata azi esti...si maine nu stii ce va fi...


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Haideti ca am inceput cu sf. povestii mele.
Ma gandesc de o groaza de vreme sa deschid o cresa/gradinita (acum imi amintesc ca am scris pe la alte subiecte ideea asta a mea).
Am fost si m-am interesat pe la toate ministerele, sanepid, etc.
am facut planuri, am cautat locatie. Este , intr-adevar multa alergatura, multi bani investiti, iar profitul il scoti in timp. nu poti sa spui ca e o afacere profitabila, cel putin la inceput.
M-am cam lasat pe tanjala cand am vazut ca nu am cunostinte unde trebuie, ca nu gasesc vila decat la preturi enorme, ca nu am atatia bani de bagat in gradinita, ca nu mai am pe cineva cu care sa impart tot stresul, alergatura si investitia.
Pe urma am primit o propunere de asociere cu niste italieni, nici nu stiau de ideea mea. Lor le-a venit si cand au auzit ca vreau sa fac si ca sunt de meserie, au zis ca-mi pun la dispozitie bani si nu-i intereseaza nimic. Mi-a suras ideea, dar iar eram eu singura care trebuia sa ma impart in n parti.
Sapt. asta mi-a zis dir. de la gradi ca sa ne intalnim la o cafea ca vor sa se extinda si ca au nevoie de o colaborare.
Recunosc, ca m-am dus cu gandul cam departe, sa ne asociem, etc.
azi mi-a zis ca e deja asociata cu cineva, ca au nevoie de personal calificat si de incredere, ca e dispusa la orice idee imi vine mie, sau modalitate, etc.
acum...problema e ce vreau eu? sa fiu o simpla angajata cu un salariu bunicel, sau sa am propria mea afacere in care ma bag cu totul si voi iesi peste 1 an.
parca nu as vrea stres, alergatura. imi convine un salariu bun, job ok, sefi ok, fara prea mult stres si bataie de cap?????? sincer...nu stiu.
Cam astea sunt gandurile mele din ultimul timp.

azi suntem singurei, tati a iesit la cina cu niste clienti, maine cu nasul lui marco si poate in weekend plecam si noi din Timisoara, sa vedem pe unde.
revin mai tarziu, daca nu adorm langa pitic.

Of mai Oana...ce veste...doamne ca merita traita fiecare cliipa la maxim. pacat ca nu putem, unii trebuie sa mai si munceasca.
Krelia deci vei fi pe Cluj in curand. Poate se incumeta Kitzy si iasa cu pitica la tine la expo, caci tu....
e o amintire frumoasa pandativ cu initiala, mai ales ca sunt fetitze.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

oana....Doamne fereste...m-ai lasat fara replica....cum naiba ultima faza....ooofff...nu au descoperit la timp...care e cauza...sigur nu e benigna?...
Doamne ce ti-e viata.....altii se lupta pentru viata si mor ca prostii...omorati ori de boala ori de mana altora...si cei care nu merita sa traiasca sunt bine mersi prin tari "straineze" sau consuma energie de pomana prin inchisori....
zau ca nush ce sa mai zic...mi-e groaza de vesti din astea...

Gio, daca ar fi sa ma pun in locul tau....as alege deocamdata linistea, lipsa stresului...total si siguranta salariului bunicel....gandeste-te ca al tau copil e mic si are nevoie de tine...fizic...altfel, vei ajunge ca si colega aia mea care i-a pasat copilu maica-sii si pana la 10 ani nici nu a stiut ca are copil...nu l-a vazut crescand....in fine, am divagat...
daca te simti in putere sa imbini crescutul lui Marco cu alergaturile pt gradi...atunci, go for it....
noi vom fi langa tine orice decizie ai lua!

hm, nu cred ca voi avea norocul sa ne intalnim..mai ales si cu pitica....cred ca suntem cam departe una de cealalta.....

pupi, fug la orizontala...sa prind puteri pentru ultima zi din saptamana


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana

mai stai la munca? pana la cat?



teoretic, 13-21. Practic 13.30-19 (19.30-20-20.30, dupa caz. In concediu, cred ca ma va prinde si ora 22 acolo )

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by krelia

aoleu, si pe 26 am si botezurile...asa ca, inainte de plecare va trebui sa mergem prin oras sa cautam ceva...m-am gandit ca, pe lg banuci...sa le iau la gagici cate un pandantiv cu initiala numelui..sa le aiba de la noi si sa li-l dea parintii cand or creste mari...cand vor dori ei...dar sa stie ca sunt de la noi , ce ziceti? e aiurea au ba?

pe 26? luni?
ideea mi se pare super. N-am mai auzit pana acum. E de retinut.

quote:
chiar ieri vorbeam cu nasa de gine...poate imi iau inima in dinti si sunt saptamana viitoare pt o programare....

wow, wow, wow! mai repede decat ne asteptam? te-ai speriat ca ti-o iau inainte?


quote:
boticu, pup sa-ti treaca supararea..si uite si niste milky way de la fata, ca e tare bun! [iconcucioco]

sar'mana! bun, ce sa zic?
de munca nici nu va mai povestesc. Cred ca ati innebunit de tot de cand va tot zic ce belele sunt pe-acolo. Asta e. Ma consolez cu gandul ca mai am 4 saptamani si 5 zile si plec in concediu. La intoarcere, mai vad eu ce si cum.



--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana

si sa va mai spun ceva....ca de cand am aflat parca nu mai sunt eu
un coleg de-al meu...tumoare pe creier...ultima faza...31 de ani...un baietel de 4 ani...sotia gravida...cu casa/masina cumparate anul trecut cu credite



offf, mai Oana, iar cu vesti de astea?

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by krelia

Gio, daca ar fi sa ma pun in locul tau....as alege deocamdata linistea, lipsa stresului...total si siguranta salariului bunicel....


si eu zic la fel. Tot pentru deocamdata. Vezi mai apoi ce si cum. Intre timp mai creste si Marco. Ii faci si surioara Si dupa aia, devii si patroana, ca ai timp pentru toate.

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Krelia mi-ar placea sa ne putem intalni
Am pus cateva poze noi, tot de la somn, bineinteles.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana


de Diana ( 24.04.2008 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!!! hop si eu...azi ma simt cam rau, cred ca am racit putin.

krelia, buna ideea de cadouri, eu finutei i-am luat cercelusi la botez, printre altele.

giova, eu daca as fi in locul tau m-as baga mai mult in aceasta afacere. vad ca sunt in contradictie cu fetele dar cred ca nu tre sa dai cu piciorul unei ocazii...servicii bune se gasesc mai usor decat ocaziile de a intra intr-o afacere ...mai ales ca e intr-un domeniu in care esti buna care iti place. oricum decizia e a ta!

ooana, vad ca si tu esti mai mult singura. si eu la fel, sotul meu e sofer pe tir si e plecat mai tot timpul in curse. al tau ce munceste de e tot timpul plecat?

kytzi, am vazut pozele, le-am admirat, am trimis pupici catre pitica

silvi
nunta mea
luna de miere

bruno
poze diverse

http://tt.lilypie.com/pjjCp3.png

Mergi la inceput