Miresele anului 2006 (96)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by silvi8

ralnied cred ca vrea sa bata vreun record!



eu sa bat vreun record? ce record?

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by krelia

ah, era vorba ca () cica...e randul meu la bortzoshenie ...si apoi Aly...da' nush dc pe tine si pe botic v-a sarit




m-am prins, intr-un final...
poate va facem vreo surpriza si tocmai noi, care nu eram pe lista, ajungem in fata...

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by silvi8

mai fetelor daca e vorba de randul la gravideala...sunt si eu la rand



deja se face coada

eu-s in niste emotii acum, ca o prietena tocmai ce s-a dus la spital sa nasca... Zicea ceva de 8 mai si cand colo... ma trezesc cu SMS acum cateva minute, ca e direct in sala...

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova


mamaaaaaa Botic ai vrut sa umpli o pagina intreaga!!!! au stiut moderatorii ce au stiut cand ne-au scos de la contorizare.

Gio, mi-e mult mai usor asa. Ca sa fiu sigura ca nu scap vreun mesaj necitit si ne-raspuns Ca oricum cand citesc eu e liniste si nu voi dormiti. De asta par asa multe. Da', de fapt, nu-s...


quote:
vad ca va dati rand la . pe mine inca sa nu ma includeti, eu v-am luat-o de mult inainte. doar ca, nu stiu cat ma va mai pasui barbatul, pt. bb2. si cum cumnata isi face piscina la casa, musai sa avem, si un sarbatorit vara, ca la noi sunt toti iarna sau toamna.
asa ca....la toamna cand se numara bobcii, trebuie sa ne numaram si noi membrii familiei.

Adica... cum adica????
Hai ca daca se mai baga cineva, e posibil sa prind si eu curaj. Da' vreau colega de suferinta.



--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana

cu randul la bebe ...ce sa zic, ca nu amd estul spatiu in 2 camere (asta suna ca o scuza oribila)....


las' ca am eu mai mult in cei vreo 16mp ai mei...

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana dar stiu ca ai scuza buna. Iti spun eu, ca la un bb mic ii ajunge aceeasi incapere cu a voastra. si mai tarziu la fel, cu cat e spatiul mai mare cu atat ai mai mult de furca si pericole mai multe.
asa ca...baga alta scuza...eu am scuza cu implanturile, dar m-a linistit dr. spunand ca pot ramane ca se face anestezie care nu afecteaza fatul. dar tot o tin pe-a mea.
Botic las-o pe coana, ca e ocupata cu munca, si poate citeste mai in diagonala.
Nastere usoara prietenei tale.
apropos...o stii pe anasol...a nascut sambata pe bb2, Ianis.

am luat un spanac super fain, frunze mari, asa ca mi-a fost usor sa-l curat si nu l-am facut pe tot.
Oana trimit si la Tg. Mures o portie.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

Botic las-o pe coana, ca e ocupata cu munca, si poate citeste mai in diagonala.
Nastere usoara prietenei tale.
apropos...o stii pe anasol...a nascut sambata pe bb2, Ianis.



Gio, la cat am zis eu de Domnul Opel pe aici, aveam impresia ca tot forumul stie si ma miram cum de tocmai coana a scapat...

Pe Ana o stiu doar de pe forum. Si da, stiu ca a nascut pe Ianis
Iar prietena care trebuie sa nasca acum, e in operatie deja.

Gata, acum chiar plec. Am zis ca azi ma duc la munca mai devreme, da' tot tarziu ajung.

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

ralnied, zis si botic, spuneam ca vrei sa bati un record la umplut pagini, dar ai explicat deja si oricum ma bucur ca sunt fete care se implica asa ca tine si raspund tuturor.

intradevar scuza oanei nu prea sta in picioare, dar sa stiti ca si eu (ca multa lume de altfel) m-am hotarat sa fac bb numai dupa ce mi-am luat casa mea in care sa-i pot amenaja o camera puiului separat. da nu cred ca am luat ce-a mai buna decizie...deabia astept sa vina bb!!!



silvi
nunta mea
luna de miere

bruno
poze diverse

http://tt.lilypie.com/pjjCp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Botic pai de pe forum, ca tu mai scri acolo la iesence, si ma gandeam ca nu stii. m-a anuntat pe mine sambata, in timp ce o cosea dr., dar noi eram la iarba verde.
Hai, spor la munca sa ai.
Silvia lasa ca va veni si bb cand va fi momentul. totul e sa nu te stresezi, ca atunci se incapataneaza rau de tot.

gata, ma pregatesc si eu sa o tai dupa strumf si in parc cu noi.
pe diseara, dragelor.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

cu siguranta am citit pe diagonala ..mii de scuze ...ca-s asa zapacita si crizata cu muncile...

Gio, iepurashu' a fost comun...de la rezerva strategica ..plicu' cu surplus ..in care acu bate vantu'
botic, lasa ca si cealalta prietena a mea, ultima..trebuia sa nasca pe 17 mai si iote...nascu pe 28 aprilie
silvi, te pusasi pe treaba, sa-nteleg?
onutz'...je la spanac sunt nevoita sa zic un mare pas...intrucat sunt certata de la 2 ani cu el...si nici nu pot sa aud despre el, daramite sa-l miros/vad/gust...brrr.....


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput