Klubul ardelenilor

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Pai aicea suntem, tzucute-as, cu matza cu tot!!!!!!!!

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusamete spune:

Desi citesc cu regularitate forum-ul e prima data cand scriu. Sunt nascuta si crescuta in Brasov desi acum dupa facultate si casatorie locuiesc in Bucuresti. Ma consider ardeleanca get-beget si sunt mandra de asta! Sunteti cu toate niste scumpe!
O sa mai auziti de mine...va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana P spune:

Bine ai venit gusamete!!
Sedere placuta, ca tare-i fain pe aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Delia mami, ne gasiram si pe aici. Da' numai ia o pauzari sunt din Ardeal, sau noi avem mai mult timp?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

quote:
Originally posted by Dana P

No ca ma muta-i aici de la "ardeleanul".
Buna ideea cu klubul.
Io mi-s nascuta ca si nadina "in capitala minerilor: Petrosani." Zica cine ce o vrea daar mi-e draga valea, si-i duc doru.
Salutari nadina.
Am crescut pana la 17 ani in Petrila, apoi pana la 22 ani in Petrosani, dupa care am ajuns in Bucuresti.
Parintii mei sunt de langa Iclod (cluj), loc frumos unde s-au mutat definitiv acu cativa ani. Acolo sa vezi vacantele. Ce de amintiri.
Ar fi multe de povestit.

Noroc Bun ortace!!
Na ca suntem deja trei, pentru ca mai e si iuliacm pe care am cunoscut-o deja sambata la intalneala din 02 august in IOR.
Si mie imi place Valea si simt asa un fior inca de cand intru pe defileu.
Acum ca ne-an gasit, ce facem in klubul asta?
Pupi, nadina



"Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(G.J.G.MArquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chanty spune:

Si eu vreau la Klubul Ardelenilor...am crescut in Ardeal numai si mergeam f des in si pe linga TG Mures. Ludush. Cluj!

Bine v-am gasit (nascuta in TM din parinti ardeleni, si plecata cu sorcova de vreo 14 anishori pe meleaguri indepartate)

Pupici!
C.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana P spune:

Pentru Nadina
in timp ce tu cred ca sciia-i mesajul, eu ma trageam cu ochiul la albumul tau ca tare imi pareai cunoscuta si nu reuseam sa asociez numele cu imaginea. Si am gasit si poza cu iuliacm, , pai fetelor noi ne cunoastem de la liceu (mate-fiz), eu sunt ceva mai mare dar iulia (cred ca si tu ) sunte-ti din generatia sore-i mele (nicoleta pop). Va stiu pe amandoua. Cu iulia m-am intalnit acum cativa ani, pe langa IOR (pe acolo stau), dar nu avea bb atunci.
Ma bucur ca v-am gasit.
Sa-ti traiasca frumusetea, e dulce tare (ca toate fetele din vale).
Na ca am emotii. Ma duc sa caut poze si de-ale bb-ului iuliei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aramona spune:

Servus la toata lumea!

Ma primiti si pe mine in club?
M-am nascut si am trait 18 ani in Tg. Mures, si de 13 ani sunt mutata in Bucuresti (facultate, maritis, alea, alea...)
M-am "impiedicat" si eu de un regatean de treaba si asta mi-a fost: adio Ardeal...
Sunt mandra de originile mele, dar mi-e drag si unde traiesc acum (sa nu-mi sariti in cap!)...Nu degeaba se spune ca "omul sfinteste locul"...Conteaza f. mult oamenii cu care te inconjori!
Si ce voi spune acum e posibil sa revolte anumite persoane, nu voi spune insa decat ceea ce am trait si ce simt eu: pana sa vin in Bucuresti, desconsideram sudistii, ii consideram sperficiali, prea balcanici(sa nu spun altfel), etc, etc...
Dragele mele, dragii mei, 13 ani de Bucuresti m-au convins ca si aici exista OAMENI, ca aici, asa superficiali cum sunt, oamenii te ajuta, iti pot fi prieteni adevarati! Binenteles ca nu exista padure fara uscaciuni, dar, asha cum le spuneam si parintilor mei (traiti o viata in Ardeal), generalizarile nu sunt bune nimanui! Nici macar reale. OAMENI gasesti peste tot, LEPRE la fel! Asta e parerea mea, nu dati cu pietre!!!

Imi iubesc Tg. Muresul, este tot cel mai frumos oras din tara, pentru mine, acolo mi-s rudele de sange, dar LOCUL meu simt ca este aici. Si voi ramane mereu ARDELEANCA, oriunde as trai!

RA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pnana_ro spune:

Salutari voua ardelenilor si ardelencelor.
Acu am aflat si eu de existenta acestui club si am sarit repede in schema.Eu nici nu mai stiu de unde sunt acuma.M-am nascut in Tarnaveni(jud Mures)am locuit la Cluj trei ani dupa ce m-am casatorit,iar acu imi tarai oasele prin Franta.Fac o gramada de drumuri intre Romania si Franta si sincera sa fiu nu mai stiu sa raspund daca ma intreaba cineva unde locuiesc.
Ideea este ca ma simt ARDELEANCA si sunt ardeleanca,chiar daca pe meleaguri straine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Vad ca suntem multe de pe la Tg Mures si Sibiu (judet ma refer). Poate ne-om si cunoaste vreodata, da' tare imprastiate suntem.

Mergi la inceput