Klubul ardelenilor

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Poi, ce sa mai ashteptam? Fixam o intalnire undeva, o barfa, o saga, o sezatoare.....

Aud?

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Victoria draga, pt voi din tara e usor, dar io is si gravida si mii de km departe. La anu' vin si daca mai "iegzistam" pe forumul asta, apoi musai sa va si cunosc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pnana_ro spune:

As vrea si eu sa ma intalnesc cu toate muresencele dar intr-adevar departarea e tare mare.Poate ca pana la urma o sa ne cunoastem noi cumva.
As vrea in schimb sa ma intalnesc cu toate romancele care sunt acum in Franta,deoarece tara asta e oribila si stearsa si ma simt ca o straina pe aici.Nu imi gasesc nicicum locul si fac multe eforturi ca sa stau pe aici si sa reusesc sa imi pastrez familia unita.
Ce penibila e viata asta!Cum te desperte de toti cei dragi(prea repede cateodata)si de toate locurile care iti dau bucurii si satisfactii!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Poate voi in Franta sa aveti mai mult noroc, da' noi pe aici, cam greu. Doar Dya e aproape de mine, in acelasi "judet", da' in rest n-am mai dat de nici una (de pe forum). ASa-i cu stramutatul pe alte meleaguri, nu te simti niciodata ca acasa. Uite io is aici de 18 ani, si zau daca nu-mi vine cateodata sa io iau peste balta incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Buna fetelor (sau mai degraba servus :-)),

Eu sint nascuta in Bucuresti, dar am fost crescuta de bunici la Tg Mures pina la 5 ani. Pt mine Tg Mures-ul e sinonim cu "jocul de-a vacanta", toate vacantele, chiar daca nu intotdeauna integral le-am petrecut acolo. Am avut o copilarie superba, bunicii locuiesc un cartier minunat (22 Decembrie-pentru cunoscatori) si am avut o gasca fenomenala de prieteni.

Ca sa vedeti ce mica e lumea, acum citeva saptamini, aici, in Franta, in casa unei rude am cunoscut un doctor din Tg Mures, venise dintr-un alt oras cu un prieten ucrainean . Culmea este ca tipul a fost coleg cu matusa mea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana P spune:

Ardelence bucurestene ce zice-ti de o adunare??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

apai, tzucu-va, tare mi-i somn..numa asta am vin't sa va za^c

D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea-ana spune:

servus fetelor si eu sant din Brasov, sotul din Sebes, acum din pacate departe de casa

Andreea si bb Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Ardeleanca bucuresteanca, subscriu la intalnire, da hai s-o facem pe bune, ca si la aspirante ne-am mocait pana... nu ne-am mai intalnit... e drept, e si lumea in concediu....

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

quote:
Originally posted by Dana P

Pentru Nadina
in timp ce tu cred ca sciia-i mesajul, eu ma trageam cu ochiul la albumul tau ca tare imi pareai cunoscuta si nu reuseam sa asociez numele cu imaginea. Si am gasit si poza cu iuliacm, , pai fetelor noi ne cunoastem de la liceu (mate-fiz), eu sunt ceva mai mare dar iulia (cred ca si tu ) sunte-ti din generatia sore-i mele (nicoleta pop). Va stiu pe amandoua. Cu iulia m-am intalnit acum cativa ani, pe langa IOR (pe acolo stau), dar nu avea bb atunci.
Ma bucur ca v-am gasit.
Sa-ti traiasca frumusetea, e dulce tare (ca toate fetele din vale).
Na ca am emotii. Ma duc sa caut poze si de-ale bb-ului iuliei.




Da de la mate-fizica fi-mi-ar capu de ras!! Daca mai spun ca am facut si infrmatica si nu stiu despre calcyulator decat cum sa il bag in priza, probabil ca o sa va spargeti de ras.
Iulia e mai tinerica decat mine si a fost mai harnicuta, are ditai voinicul.
Numele Nicoleta Pop imi spune ceva,dar m-am senilizat, nu stiu ce imi spune :)))
Pupi.
P.S. Poate ne intalnim, asa ca intre ortaci.

"Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(G.J.G.MArquez)

Mergi la inceput