Klubul ardelenilor

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Ioi, drajele babei, tare bine imi pare ca subiectul ista v-o facut placere.... Ce îi drept, și io m-am simțit cateodata izolata între mitici, aici în Buc., dar mi-am gasit și prieteni adevarați... da acas îi tot acas.... Ia sa vă spui io aku LEJA LU ARHIMEDE daca-ț uitat-o:
Un chetroi țîpat într-o hărboană, tăthuc, cherde din terheti hăpt cît o terhetit apa dăsciuflingată dă supt iel.

V-o plăcut?

Vă țuc pi tăți,

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Servus-toc,
ma alatur si io, klubului ardelenilor.
Is nascuta si crescuta in Miercurea Ciuc, cu origini in Salaj. Al meu sotior, imi spune, "draca mea, draca". Ii nascut si crescut, tot in M-Ciuc. Dar spune ca la origini este din neamul lui Dracula.

Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana P spune:

No ca ma muta-i aici de la "ardeleanul".
Buna ideea cu klubul.
Io mi-s nascuta ca si nadina "in capitala minerilor: Petrosani." Zica cine ce o vrea daar mi-e draga valea, si-i duc doru.
Salutari nadina.
Am crescut pana la 17 ani in Petrila, apoi pana la 22 ani in Petrosani, dupa care am ajuns in Bucuresti.
Parintii mei sunt de langa Iclod (cluj), loc frumos unde s-au mutat definitiv acu cativa ani. Acolo sa vezi vacantele. Ce de amintiri.
Ar fi multe de povestit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana P spune:

Uita-i:
Laura Takacs ai vazut ca te lamuri-si cu "miticii".
decintec mersoi pentru stiri, duminica trec carpatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaR spune:


Drajii mnei,
Io mi-s de loc din Orsova dar ma trag din parinti ardeleni si tare mi drag ardealu'... si ase imi saca sufletu' dupa buni mnei care s-o dus amu' de mult, dar toata vara sedem la ei cand eram prunc.
Ai mei is din Satu-Mare dar sa trag din moti.

Cu drag DanaR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu spune:

Buna fitilor,
Eu sint din Satu MAre, facut facultatea in Cluj, cunoscut sotiorul din Bistrita pe care l-am adoptat si mutat in Satu Mare. De 6 ani stat in Tokyo.
De fiecare data duc dorul sa ma plimb prin oras, sa vad ce e mai nou, iar pina ce a aparut Melany in fiecare an cind mergeam acasa imi placea sa trag o fuguta pina in Cluj si sa stau pe ginduri dupa amintiri.
Delia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Faină idee cu clubul ardelenilor.
Eu sunt din Medias.Nu-i asa ca-s meseriasi ardelenii?


ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daisy spune:

Noi suntem brasoveni 100%. Din Schei, pentru cunoscatori!!!

Bianca



Cea care spera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Wow, Daisy, tare fainuc e Scheiu', noi ne-am mutat in Astra.

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana P spune:

eu m-am mutat la "klubul ardelenilor"
va astept acolo

Mergi la inceput