Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (130)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Sabina noi venim cam pe 8-10 august in Ro.

Si Bv sa va traiasca nepotelul. Pupici Raisei si tie!

Yaia cum sa modelez chestia aia ca pe chiftele ca mie mi-a iesit o pleasca de numai cu lingura o pot lua, e prea lichida, cu siguranta am folosit branza gresita. Era probabil prea apoasa. Incerc asa sa vaz ce iese :))

Dar ce liniste-i pe aici si doar carpatina spusese ca e ocupata in we.

Sper ca sunteti toate bine si bebeii la fel.

Ma duc sa prajesc papanasii moldovenesti, daca mi-o iesi ceva si revin. Supa deja am executat-o!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Incredibil de cald afara a fost azi si o umiditate ciudata, am transpirat mai ceva ca la sauna. Oricum program de weeke nd lejer si relaxant.

Azi am descoperit iaurtul pe care il papa Andrei. Este cel de la Nestle, l-a halit fara comentarii.

O seara placuta!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Multumesc mult pt detaliile cu privire la statiunile litoralului romanesc. Sunteti niste bombonici !

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

quote:
Originally posted by isabeluta


Am votat si eu pt bebelashi de la "clipe de viata" si as mai fi votat, daca ma indrumati unde sa va gasesc!




Pozele noastre sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=2" target="_blank">"Afectiune" si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">"Ingeras in roz" . Multumim.




www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Vad ca nu tenteaza pe nimeni supa :( Sa bag o poza poate va fac totusi pofta (mai bine las pozele cu mancare ca nu vreau s-o supar pe carpatina; chiar, cum ai trecut peste ziua cu albus/galbenus? eu am sarit-o mereu, ca nu pot manca ou fara paine)?



www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

O seara linistita si placuta va dorim!

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Rodica multumesc.
Nana mi-am inchipui ca nu ai avut timp...stai linistita nu sant suparacioasa.

Rita

Marunzika baga retele nu ne lasa.
Mi-au placut si pozele.
Votat si cele de Ramoiani,Kriss.

Ce manaca copilasi vostri fructe...ai mei nci unul nu le-a vrut...pe printesa am incercat sa o pacalesc punandui si lapte praf.
La olita o voi pune dupa ce implineste 2 ani.

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Ali, suntem la semnatura noi (cu pozele)
Si eu ziceam la fel in legatira cu olita, nu neaprat la 2 ani,. da la vara viitoare.
insa azi dimi am avut ditai supriz:
Gh tot tragea partz si nu facea kk...aa ca l-am dezbracat frumusel si l-am tinut lipit de mine cu spatele si cu popo deapsura closetului.
In 30 de sec a facut si kk si pipi:)) Asa ca l-m lasat dupa aia juma de ora fara pampers . L-am mai lasat si dupa amiaza cam o ora, era mega fericit. Cred ca faza asta cu Elimination communication e chiar valabila! Ideea e sa ii ajuti pe ei urmarind-le semnalele, nu sa ii invetoi "sa se tina" conditionandu-i la olita.
oricum, declar ca n-am perseverenta sa il urmaresc mereu.....plus ca la pipi cred ca a cam pierdut senzatia si nu poate da semnal. la bebeii mici mici de tot reusesc mamele sa prinda semnalul.
Chestia asta e f utila pt copilasii cu alergii de piele si mai ales pt prevenirea infectiilor urinare care cica s-au marit considerabil de cand cu scutecele de unica folosinta.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am votat si eu.Sabina de ce nu apar in ambele liste, apar doar in una????????ca eu am votat ambele poze...

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Ce liniste este pe aici..........merg si eu langa tatzosul meu mic, azi a refuzat bibe...destept baiat, stie ca nu ma lasa inima sa nu-i dau tatzi....o sa-l intarc eu ...la 7 ani...hihi.
Sabina doarme cu mine in pat de cand a facut febra de la amigdale, nu mai vrea in patutul lui...acolo sunt tepi.

Noapte buna.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput