Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (130)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

'neata! Isabeluta, felicitari pt progresele lui Vladut! Greutatea lui e f mare, unde vrei sa mai creasca, sincer, eu stiu copii de un an jumate la greutatea asta , perfect normali sanatosi si deloc slabi.
Cu rusii...mie la Sofia mi-au venit la 9 luni. Am prietene carora le-au venit la cateva luni dupa intarcare...deci totul e normal.
Cecilia....tu dormi cu Cristi in pat? daca nu, te sfatuiesc calduros, il pui la tzi si dormiti amandoi fara grija....


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

ma intrebai Cecilia cum am intarcat-o pe Sofia.
Raspuns: Nu stiu!!!
avea un an si 7 luni si am hotarat sa-i dau biberon cu lapte de vaca seara inainte de culcare. Nu a vrut, asa i-am pus miere. A acceptat si ii dadeam Tzi de alint dupa. Intr-o luna n-a mai cerut deloc tzitzu.
Mie nu mi se pare absolut deloc o problema sa ii dai sa suga pe strada si unde vrea el.
uite aici ceva minunat:

http://www.youtube.com/watch?v=942FRjAJhxU

eu daca as fi in locul tau n-as intarca. Mergeam la facultate, scriam noaptea concertul pt violoncel (licenta) intre 2 alaptari...ma sculam din ora in ora....dar eram fericite. Am dormit cu ea in pat si ma odihneam cat de cat. Si apoi ma chinuiam toata ziua cu oboseala, dar momentele de la san recompensau totul.
Alaptatul e o sursa de fericire in afara de sanatate.





www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Neata si d ela noi si ptr duamna CArpatina. Bunaaaaa.

N-am mai apucat aseara sa intru ptr ca dupa Dansez pt tine am picat lata.
Acum i-am dat s apape fluturasului si l-am adormit la loc, dupa ce ne-am jucghinit vreo ora jumate, si savurez in liniste .
Azi program de mers in Ikea.
AM intrat sa-i raspund Marunzikai: noi am fost in ultimii 3 ani la Mamaia, la hotel Condor. Nu este un hotel cu fitze gen Yaki, si alte cele, dar este un hotel foarte curat, de 3 stele cu restaurant de 4 stele, unde servirea este ireprosabila, lenjeria se schimba la 2 zile, este situat vis-a-vis de statia gondolei, cu acces imediat la plaja. Camerele nu sunt cu vedere la mare insa sunt pe o parte cu soarele pe cealalta cu umbra. Cum ceri la receptie asa ti se va da.
Noi am platit in primul an 3 milioane camera cu mic dejun bufet suedez, inclus, iar in urmatorii 2 ani ajunsese la 3,300,000.
Noua ne-a placut si daca ar fi sa ajungem anul asta am merge tot acolo. Am preferat litoralul romanesc, desi multi renunta la el, din comoditate, ptr ca este obositor ptr noi care venim de afara si stim cum e prin aeroporturi cu bagaje , check in etc, iar inca o aventura in plus mai stiu eu prin ce tara exotica, si cand timpul era atat de scurt si de pretios, ar fi tot ce ne lipseste.
Ptr asta putem pleca direct de aici.
Asadar si in vara cred ca tot acolo vom ajunge iar la munte in Sinaia la Hotel Rowa Dany.

Offf. revin ca s-a trezit Andrei.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Nana, cand mergeti la Sinaia? stii tu, busteni e exact langa...iar noi vom fi buna parte din vara acolo!

Marunzescu, tu cand te duci in oraselul tau cochet ?


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Sabina

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Multumesc pentru incurajari Sabina!
Da stiu ca este gras. Nu ma plang ca nu a mai crescut in greutate, dimpotriva. Nu i-am dat cereale deloc pana acum si nici nu o voi face prea curand...carnita nu exagerez si ou la fel...iar papa ii dau cat cere si asta inseamna mai putin decat un borcanel Hipp ca si volum (nu am cantarit pana acum mancarea...de aceea am facut o echivalenta).
Ideea e ca desi am avut si noi zile de "greva foamei" nu cad in disperare...are de unde puiul meu...ideea e sa aiba din fiecare cate putin la masa...

Eu una nu vreau sa-l intarc Cecilia. Ma trezeste noaptea si cu toate astea merg la job bine merci (si crede-ma nu e un job lejer...o zic fara sa imi pun cenusa in cap). Asa ca lasa-l pe bebe sa aleaga! Rabdare multa doar sa ai! Eu una abia dupa ce am inceput munca am simtit cu adevarat placerea de a-l pune la san. Si inainte era bine, dar acum il sorb din priviri cand papa...intelegeti voi de ce...

Hai ca m-am intins ca o placinta...ma duc sa-l culc...maraie a somn...

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamuller spune:

fata mea tocmai a mancat un borcanel de morcovi (130g) plus 90 ml de lapte!!! oare nu ii ajunge un borcanel? sau ii era dor si de laptic???!!!
ce sa fac? ii dau mai mult maine? habar n-am...astept sugestii...pediatrul e in week-end...ca deja am sunat la el ca i-a curs sange din nas copilului cand i l-am curatat si am vb cu un alt dr. mi-a zis ca nu e nici o problema, ca e doar un pic iritat nasucul si sa-l las in pace cateva zile, dar ce sperietura am tras!!!
pup, bucurati-va de week end!

Alina si Sara (03.10.2007)


http://www.picturetrail.com/alinamuller

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

intrebare: e posibil sa intarzie ciclul????? daca alaptez. Prima data mi-a venit pe 9 martie, iar de atunci pas....nu-mi fac probleme de sarcina, am lucrat sub acoperire......
Stiu ca s-a mai discutat la un moment dat....dar sincer mi-e lene sa caut........

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

oare nu a ajuns mesajul meu cu reteta???


Acum plecam afara iar, s-au adunat nori dar pana nu ploua mai profitam putintel.

Revin mai pe la amiaza!

Edit: am gasit mesajul cu reteta, deci chiar sunt imprastiata rau azi :))
www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Fetelor, am intrat sa va salut, sa va spun ca suntem bine si ca mi-e tare dor de voi!
Noi avem un nou bebeluh in casa, nepotelul meu iubit, care s-a nascut pe 8 aprilie.
Vor sta la noi pana e gata casuta lor, de aceea avem mai multa treaba si nu reusesc sa mai intru pe forum.
Am citit ceva la capitolul acesta, dar din urma nu cred sa fie sanse sa recuperez.
Va doresc un weekend minunat si sper ca nu ne-ati uitat .
Va pupa doua fete fericite,
Simona si printesa Raisa

Poze

Mergi la inceput