Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (130)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am adormit teroristul mic.....azi a papat un bibe( 120ml) pe la 7 seara, iar acum cand s-a trezit nu a vrut neam bibe, asa ca a adormit fara tati, deci se poate.....a primit tatzi dupa baiata adica acum o ora.
Am scris dimineata un ditamai mesajul, dars-a pierdut si nu am mai avut timp sa reiau......concluzia: de azi marea intarcare, nu dati cu pietre dar chiar nu mai rezist......am ajuns la concluzia ca tatzi noaptea e alint, dovada mai sus.....nu o sa reusesc de azi, dar pana face 8 sau 9 luni,... da, sper.....puteti zice ce vreti, asta este........daca incepe sa doarma noapte da continuuuuuuam daca nu .....asta este.

Am fost si noi la expo bebe, nu m-a incantat prea mult. Am luat cateva tricouri, doua compleuri tricou cu pantalon scurt, o creama pt soare cu factor protectie 50 de la Mustela, niste caciulite(bandane parca asa se numesc) si cam atat, nu am putut sa stau prea mult ca era Cristi agitat si trebuia sa ajung la ora 4 la stomatologie, intre timp tb sa pape baiatul.

Sim ma bucur ca ai gasit carut sport asa cum iti doreai.

Am primit si noi borcanele hipp(6 buc) si cereale(2 buc) am mai vrut sa cumpar dar saraca si fff.scumpa oferta, 8ron un borcanel.....

Daca tot vb de olita, noi avem o olita ne-am jucat cu ea, dar nu ne place asa ca...pas olita, mai are de asteptat.....daca va uitati la pozele puse ieri vedeati ce face Cristi cu olita....chiar asa nu s-a uitat nimeni?????????

gata,.... m-am suparat asa ca plec la nani, dar tot va mai stresez cu poze.........nu va plac deloc????????

noapte buna

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Papanash, atunci o sa incerc fructele de mare cu orez si sofran. Ce minunatie de cactus ai acolo!

Maria, am editat mesajul, era un punct in plus la linkul pt carucior.

Rox, am dat 430 ron pe el. Mi s-a parut OK pretul avand in vedere ca se lasa destul pe spate astfel incat sa poate dormi lejer Stefan, are si husa de ploaie, e f usor - are 6,3 kg. Plus ca se pliaza f bine si imi ocupa putin loc in portbagaj. Noapte buna.

Marunzika, nici eu nu prea iti recomand vreo statiune de la noi. Sunt preturi mari si servicii nu pe masura. Sotul spune ca ar fi binisor la Europa in Eforie, Cupidon in Saturn, Rex in Mamaia, Iaki in Mamaia, Club Scandinavia in Mamaia, Perla Majestic Grup are mai multe locatii, poti sa te uiti pe site-ul lor. Eu as alege Mamaia ca locatie, dar depinde ce iti place tie.

La olita poate voi incerca sa il pun, dar dupa un an.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Eliza s-a intarcat singura acum vreo saptamana (inainte de 7 luni). Mami n-are 'robinet' sa curga asa repede ca la biberon, asa ca decat sa munceasca sa traga, ma refuza ...

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=39" target="_blank">Siguranta.jpg

de papanasha Eliza (06.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Mariana, ce puiut frumos ai tu acolo! Si ai dreptate, trebuie sa ne apucam de pregatit felicitarile. Multumim pentru felicitare.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

La multi ani ! pentru
Maria de danielaradu
Gruia de ion_easca
Sa cresteti mari si sanatosi, sa fiti fericiti si sa va impliniti toate visele !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Pfiuuuu, ce greu a adormit .

Ce felicitare frumoasa, multumim! E adorabila Eliza!

Cecilia, cel mai important e sa fii tu odihnita. Daca simti ca nu mai poti, asta e, trebuie ambele pqrti sa fie fericite la alaptat in faza asta . Eu iti spun insa din trista mea experienta ca intarcatul nu a rezolvat sculatul noaptea (la Sofia). Asa ca gandeste-te bine ce faci, sa nu te-alegi si cu bb fara tzitzi( MARE ajutor la Doamne fereste raceli, diarei si alte celea, ai vazut acuma) si fara somnic.....
asadar, intarcat nu e egal cu nopti linistite :((((.
Pupam luptatorul de guerrila




www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Buna seara ! ori poate ar trebui sa zic Buna dimineata ! , ca a trecut de ora 00

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Si eu, tot ca Nana, la "Dansez pt tine"
Multumim pt felicitare, Mariana, Eliza e adorabila . Am pregatit si eu felicitarea pt Paste, da' io nu v-o arat decat la momentul respectiv
Cecilia, teroristul tau s-a camuflat, vad... E un scump
Piciulika, vreau si eu un fratior pt Maria cum e ursuletzul tau ! Cand ne bagam la bb2 ? Ar fi frumos sa fim din nou colege de odisee, ce zici ?
Yaia, pai vin cu bicicleta, ca la stilul ( smuls ) in care mananc dulciuri nu am alta sansa de a stapani kilogramele Si, in plus, ti s-a dus vestea ca stii sa faci gogosi bune si papanashi, asa ca mai bine daca vin mai "usurica", sa pot sa beneficiez si eu de talentul tau. Ca ma gandesc ca ne-oi trata si tu, nu ?

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Sa ne traiasca sarbatoritii de ieri si de azi!
Cecilia, eu vazusem pozele cu Cristian, dar sincer m-am uitat la el nu la olita. Cu intzarcatul faci cum stii tu, mai ales ca esti epuizata! Dar vezi sa nu traumatizezi copilul lipsindu-l de rasfatul lui preferat. Al meu e ca ceasul: la 2, daca nu la 3 incepe suptul de alint, rasfatz (foame mai putin). Si continua asa pana dimineata. NU mai spun cum da din "aripi" ca un pasaroi si din picioare ca un calutz. Pai io cum mai dorm? Ma chinuie, dar eu una asta am vrut, asta am.
Vazut poze pe ici pe colo. Nu va suparati pe mine ca nu apuc niciodata sa spun mai multe.
Azi am terminat cu kineto pt 3 saptamani. Deci sa spunem pauza pentru mine. Pe seara astia mici si-au facut de cap (pe spinarea mea). Fusei in parc cu amandoi (cand merg in parc, ar trebui sa-i fac o poza Anei care sta pe roata din fatza a carutului lui bebe. Dar cine sa faca poza?) si bebele nu a vrut sa doarma sau sa stea in carutz, iar Ana a luat la rand "aparatele" din parc. A fost cum a fost (eu fuga dupa Ana cu Razvi in brate), insa acasa a fost rau. Razvan obosit, Ana guresha ca de obicei, sotzul nicaieri. A venit pe la 9.30 cand imi pierdusem speranta (era plecat in delegatie de la inceputul saptamanii) si bebele rabdarea (urla de somn, nu puteam sa-l culc de sora-sa).
Cu olitele, eu sunt impotriva atat de devreme. Imi amintesc de la scutecele mai mari (cand cu Ana) de o fata care ne daduse link-uri cu "potty trainning", pe la 5 luni ale copiilor. Ca ea aplica metoda. Acum fetita are peste 2 ani si nu face la olitza (s-ar putea sa faca intre timp si sa ma insele eu, dar nu cred). Din ce am auzit eu, multi copii pusi devreme pe olita, dupa un an isi pierd interesul. Sub un an jumate nu se poate vorbi de control al sfincterelor. Inainte se puneau copiii iute pe olita fiindca era mai comod asa decat sa speli la nesfarsit scutece. Eu pe a mea am pus-o la un an jumate. Fara succes. Statea pe olita (daca avea chef), dar facea in scutec. La un an si o luna, brusc a vrut numai pe WC. SI asa a ramas de atunci: face la WC, indiferent ca suntem in deplasare sau acasa. Deci la noi olita pana dupa un an jumate, nu.
Hai ca m-am lungit. Noapte buna si weekend minunat!

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Dana, felicitari sotului pentru permis.
Marunzika, sanatate lui puppi .Daca nu te deranjeaza as vrea si eu reteta de supa de branza, poate asa mai papa si al meu copil mare branza, ca putine sunt modurile in care accepta sa o pape...
Yaia, il pupacim pe Tudor sa-i treaca .Felicitari pentru succesul de la capitolul diversificare. Sa o tina tot asa Tudor.
Piciulika, multumesc ,.Superb papanas morcovit , il pupacim .
Sim, sa stapaniti sanatosi noile achizitii. Sa aiba pofta Stefan la noile sortimente de papa.
Mandarinutza, multumim de vesti.Pupam dulceata conservatoare.
Cecilia, am admirat papanas scump si iubit.Sa poarte sanatos noile achizitii. Ce olita mami...offf ce suparat era....
Bee, pupam mamica sa aiba putere si rabdare cu cele doua minuni energice.


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput