Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (47)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sanduta spune:

buna seara

Azi mi-am luat inima in dinti si am luat primul borcanas de la Hipp, adica pireu de mere cu morcovi sa vad cum e. Maine ii dau sper sa-i placa.


Nici eu nu-i fac baie zilnic, dar il spal la fundulet la chiuveta dupa fiecare scaun. La vara cand va fii caldura mare si va transpira, ii voi face zilnic. Acum insa cineva mi-a recomandat sa-i fac doar toaleta zilnica si spalatul funduletului. Si eu zic ca e mai bine asa.

Sanda si voinicul ei, Cezar Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by ellis
merci; mie dr mi-a zis sa fac dintr-un litru de lapte-eu am luat zuzu si cu iaurt si sa o pastrez in frigider in cutiuta 2-3 zile, e in regula?



Eu i-am facut lui Robert intotdeauna proaspata,din cate 250 ml de lapte.Ce rost are sa o tin la frigider cand ii pot da proaspata si mai ales ca se face atat de usor...


Here It Goes Againwww.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">Curiozitate
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by ellis
merci; mie dr mi-a zis sa fac dintr-un litru de lapte-eu am luat zuzu si cu iaurt si sa o pastrez in frigider in cutiuta 2-3 zile, e in regula?



Eu i-am facut lui Robert intotdeauna proaspata,din cate 250 ml de lapte.Ce rost are sa o tin la frigider cand ii pot da proaspata si mai ales ca se face atat de usor...


Here It Goes Againwww.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">Curiozitate
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...






ai dreptate, dar asta ar insemna sa consum eu laptele ala, ca dr a zis ca laptele dezvolta ff repede nus-ce bacterii, pe cand branza nu; la naiba...

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ellis si eu ii mai fac branzica de pe o zi pe alta. si eu stiu ca se poate tine 2-3 zile la frigi.

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Avem nevoie de 100.000 de voturi pentru a pune in aplicare politia animalelor ! Voteaza infiintarea politiei animalelor ! Fa-ti mila de ele ! ;) www.politieanimale.lx.ro

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by anacami

.... poate este mai bine sa mai iau si eu o mica pauza pe aici si sa termin cu aiurelile..


Camelia, Sebastian si Stefania




hai ca ma bag si eu ca musca-n......beep.....cami pai se poate???!!! nici sa nu te gandesti!! ce aiureli?? tot timpul ai venit cu un sfat bun, cu o parere persoanala buna!!! te rog!!!
eu chiar am nevoie de tine, de mamicile de bebe 2!!!! aveti o anumita experienta pe care sincer ma bucur ca o impartasiti cu noi!!

deci...??!!! hai raspunde ca nu ai vorbit serios!!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by popbianca
Mariussimiuc, de zici asa...cand i-au iesit dinti lui Robert?



Primul dintisor a iesit cu o saptamana inainte de a implini un an.


Here It Goes Againwww.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">Curiozitate
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by adyanna

Popbianca multumesc de raspuns! Crec ca o sa luam si noi steamer pana la urma. Oala cu presiune am dar nu am folosit-o niciodata, iar pentru fata nu o pot folosi pentru ca e prea mare (7L). Si mai mici nu am gasit!



Eu ma tem de oalele astea ca de ...Am o prietena care i-a explodat o oala de asta si nu-mi mai trebe.


Here It Goes Againwww.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">Curiozitate
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ma bag la culcare.
era sa zic burtici..
mamici..aveti grija de voi..
legat de baie, eu de regula ii fac zilnic. asa mi se pare ok.cum eu simt nevoia sa fac dus zilnic asa cred ca si pt el e firesc.si eu il sterg cu ceva umed cd ii schimb scutecul dar nu e acelasi lucru.
recunosc ca au fost dati cd nu i-am facut.dar niciodata din lenea mea, ci pt ca el dormea si cd se trezea era deja f tarziu, gen 11 noaptea si numa papa si inapoi la somnic.caci asa ii e programul lui de somn..de pe la 6-7 pm baga un pui de somn cam de 3 ore asa...
cami, hai mai stai cu noi..asa cum s-a mai zis si alte dati..sunteti aici cateva mamici si cu experienta si bine documentate si noi astelalte avem nevoie de voi.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by adyanna

Popbianca multumesc de raspuns! Crec ca o sa luam si noi steamer pana la urma. Oala cu presiune am dar nu am folosit-o niciodata, iar pentru fata nu o pot folosi pentru ca e prea mare (7L). Si mai mici nu am gasit!



Eu ma tem de oalele astea ca de ...Am o prietena care i-a explodat o oala de asta si nu-mi mai trebe.


Here It Goes Againwww.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">Curiozitate
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...




Imi spusese si mama ca a auzit acelasi lucru la o prietena de-a ei. Deci inca un motiv sa iau steamer!

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )

Mergi la inceput