Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (47)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

quote:
Originally posted by bb_yasmi

oficial ne putem lauda cu 2 DINTISORI!!!!! gata a iesit si cel de al doilea!!! a fost darnic iepurasul cu iasmi!!!!

azi am pus-o pe iasmi 5 minute in premergator si imediat a luat-o a facut o tura de casa...

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007


BRAVO IASMINA!!!!!!!
ACUM CHIAR ESTE IEPURAS

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Votam dinnou la concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani



multumim!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

BB super... ma bucur ca v-ati distrat

Ank Raul 17.10.2007
si 6+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by bb_yasmi
ma gandesc ce sentimente puternice te napadesc cand spune : MAMA!!!! dar mai e putin pana atunci!!!


Sau atunci cand spune:"te iubesc mami,esti tale flumoasa si dlaguta"


Here It Goes Againwww.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">Curiozitate
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...




offf ca ma ia cu emotii deja!!!! de abia astept!!! momentan imi vine toata ziua sa ma uit la ea in gurita la dintisori!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Ank83

quote:
Originally posted by Aralia

Sunt o mama denaturata daca nu-i fac baita azi fetei? Ca nu mai am vlaga...

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate
Copacul De Hartie




eu nu ii fac zilnic baie lui raul... ca si asa il spal la chiuveta de cate ori face kk.. asa ca stai linistita

Ank Raul 17.10.2007
si 6+
Poze Raulito



si eu la fel!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

da ank a fost super!! din 10 mai deschide termalul din aer liber!!! sa vezi atunci.......ce bine ne v a fi!!! antrenament pe cand mergem la mare!!! sa se deschida si strandurile odata sa ne balacim!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

gata ma retrag ca mi-am facut norma.... vorba ankai....

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:

Buna fetele!

Mihuta felicitari si tie pentru dintisori!

Stefania multi si multe . Eu am avut acea depresie in prima saptamana dupa ce am venit acasa de la spital! Asta in ciuda faptului ca stau si cu mama si ma ajuta super mult! Si tot plngeam toata ziua si din nimic! Asa ca te inteleg! Si mai vreau sa iti spun ca te admir foarte mult pentru ambitia ta de a o alapta pe Stefi mica in ciuda problemelor pe care le ai! Ca de altfel pe toate fetele de aici care in ciuda problemelor inca mai continua alaptatul! Poate daca intram si eu mai devreme si citeam si ce probleme aveti voi poate insistam si eu mai mult cu alaptatul! Dar asta e. Oricum, ideea e ( dupa ce am aberat aici ) ca te admir si iti doresc sa reusesti sa treci cu bine peste perioada asta!

Victo pai si eu o iau in brate din carucior, ea este si foarte curioasa si ii place sa vada cat mai multe, dar daca am pus-o inapoi e gata scandalul! Ma stie tot parcul! Reusesc sa o potolesc uneori, alteori o adorm in brate.

vali delide si eu am luat tot scaunul de masa Prima pappa de la Peg Perrego si sunt incantata de el! Si piticei mele ii place! Si azi a servit prima masa in el! Si cu putin suc de morcov ( prima data ) ca sa-l "udam"




Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

buna!!
sufletdinger, eu cred ca la 6 ore ;imi pare rau pt. situatia in care sunteti ;de ce nu vrei sa mergi spital ?mai bine acum decat Doamne fereste la noapte...
LalaD , super catelusul dar si mai super bebelusul!
Mariussimiuc, de zici asa...cand i-au iesit dinti lui Robert?
Ank83, asa ar fi cel mai dragut:baiat +fetita!cred ca la bb2 nu mai avem acelasi stres

ieri la controlul de 5 luni - nici urma de dintisori
adaugam la alimentatie :ardei, branzica, piept de pui,patrunjel, marar ... spanac ,salata verde , stevie
branzica calcica la noi nu se poate ca are Calciul putin peste lim. max
fara rosii,data kiwi,capsuni sau orice alt fruct cu seminte mici

Aralia, cred ca nu ...nu i se intampla nimic daca nu face baie...dar trebuie sa recunosc ca mie mi-e cam frica sa nu respect ritualul ...daca nu adoarme si ma chinuie toata noaptea?
bb,m-am referit la faptul ca ai varsat apa de laptic pe tine " si a ramas yasmi fara papa"

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia











mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:

Popbianca multumesc de raspuns! Crec ca o sa luam si noi steamer pana la urma. Oala cu presiune am dar nu am folosit-o niciodata, iar pentru fata nu o pot folosi pentru ca e prea mare (7L). Si mai mici nu am gasit!

Aralia wooooooow! Esti tare! Eu si cu mama langa mine si tot am impresia uneori ca e prea mult! Gata nu ma mai vait de acum incolo! Chiar nu am de ce!

quote:
Sunt o mama denaturata daca nu-i fac baita azi fetei? Ca nu mai am vlaga...

Si la mine au mai fost seri cand nu i-am mai facut baita, din diverse motive (musafiri, adormea ea si cand se trezea era prea tarziu.....) si nu a patit nimic. Asa ca...o seara cred ca merge.

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:

BB asa am patit si eu. Prima plimbare mai lunga cu pitica afara, doar noi 2... emotii mari! S-a facut ora mesei si avea apa calda in termos si laptele separat! Noroc ca am avut mai multa apa, pentru ca prima a ajuns pe jeans-ii mei , spre amuzamentul unei mamici cu un copilas mai mare, care tocmai trecea pe acolo!

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )

Mergi la inceput