Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (47)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by Ank83

Miha iti faci norma pe toata saptamana???



Care norma?


Here It Goes Againwww.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">Curiozitate
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...




nu te mai opresti din scris .. la aia ma refeream

Ank Raul 17.10.2007
si 6+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

mariussimiuc, ms de raspuns. I-am dat la ora 17 - 2.5 ml panadol, ca avea 38.4 crescuse iar. Nu raspunde nici un pediatru. Are si ceva muci , dar nu -i pot scoate :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by SufletDInger

Buna ziua.

Alexiss a facut febra, sunt panicata rau de tot. E prima data. La 10.35 avea 38,5 rectal. I-am bagat un supozitor paracetamol, iar acu are 37.8 rectal. L-am aspirat , nu prea are muci, adica chiar mai putini decat de obicei. Nu a mancat ieri aproape nimic, iar azi la fel. Parca se aude si un harait si nu as vrea sa merg acu la spital, as vrea sa astept pana maine. Cand mai am voie sa-i administrez un supozitor? Ce sa-i mai fac pana maine cand mergem la medic?



poti pune 2 supoz paracet/zi si intre ele 1/2 novocalmin, maxim de doua ori pe zi

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Ank83
nu te mai opresti din scris .. la aia ma refeream




Acu m-am oprit ca am terminat si de citit!


Here It Goes Againwww.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">Curiozitate
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by ellis

SORINA, cum prepari branzica? sau cine mai prepera branzica?


2 pastile de calciu lactic la 250ml de lapte.
Sau 1-2 lingurite de iaurt natural in laptele care da in clocot.
Sau cateva picaturi de lamaie in laptele care fierbe.


Here It Goes Againwww.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">Curiozitate
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...




merci; mie dr mi-a zis sa fac dintr-un litru de lapte-eu am luat zuzu si cu iaurt si sa o pastrez in frigider in cutiuta 2-3 zile, e in regula?
in alta ordine de idei, voi ce dati sa pape bebeilor la orele 17-18, doar lapte sau ati trecut deja pe iaurtel?

eu dimineata ii dau cereale cu lapte(2 mas la 150), la 11 fructe+un praf de cereale cu vanilie(cateodata) - si aici as vrea sa introduc branza, la 15, 18 lapte, iar la 21 lapte cu cereale(doar 1 mas ca ne agita); maine introduc branzica in fructe si peste o saptamana supa, iaurtul cred ca peste vreo luna, adica la 5 luni si 3 sapt.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Sunt o mama denaturata daca nu-i fac baita azi fetei? Ca nu mai am vlaga...

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate
Copacul De Hartie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by Aralia

Sunt o mama denaturata daca nu-i fac baita azi fetei? Ca nu mai am vlaga...

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate
Copacul De Hartie




un pic de baita fa-i ca poate ii place si ei! sa nu se supere fata pe mami!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by popbianca

bb, nu ai avut grija de papa lui Yasmi???

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia



nu inteleg ce vrei sa spui!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am fost azi la strandul termal, cu prietenii nostrii care au un bb mai mic cu 5 zile decat iasmi!! am bagat-o pe iasmi in apa si pe celalalt bebel. le-a placut la nebunie!! apa avea 37 de grade!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by Aralia

Sunt o mama denaturata daca nu-i fac baita azi fetei? Ca nu mai am vlaga...

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate
Copacul De Hartie




eu nu ii fac zilnic baie lui raul... ca si asa il spal la chiuveta de cate ori face kk.. asa ca stai linistita

Ank Raul 17.10.2007
si 6+
Poze Raulito

Mergi la inceput