Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (23)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Fetele dar ce mai stiti despre Raluca, care a fost operata?

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

irlandeza, sunt convinsa ca nu veti avea probleme. o sa fie lung si obositor, pentru tine cel mai mult, dar PaTTi nu va avea probleme, nici de la vaccin, nici de la drum.

fetelor, poze cu cazimir-sef si gaga sacha:http://good-times.webshots.com/photo/2312839510101920732gzybYB

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Miri si Virgo, frumoasa intalnire, frumoase poze...cel mai mult imi plac cele cu voiniceii aflati in dialog, unul langa altul in acelasi patut...precum si poza lui Bruno cu claita mare! Aia cu "'zauru"

Eu m-am intors de la BE...cu ceva cantec, am reusit sa returnez salteluta de baie care uda urechile :-) si i-am luat Sofiei centrul de activitati Creatorul de melodii, ca nu mai aveam rabdare sa-l caut pe celalalt.

Intre timp, am lasat-o cu tati acasa, s-a creat haos...ca sa nu o mai ducem noi la aerosoli, ne-am cumparat aparat de la farmacie. Si pentru ca asta mica urla, iar eu ii spusesem odata sotului meu ca daca plange inhaleaza mai bine aburii de la aerosoli, el s-a gandit sa-i puna masca aia pe fata tocmai atunci ...asta ca sa urle si mai tare...in paralel sunandu-ma pe mine in draci, eu neauzind...Am gasit-o pe ea scotand niste strigate inumane si pe el frustrat ca furtunul de la aparat e prea scurt, ca eu nu raspund la telefon si ca plange copila...Cert e ca am luat-o imediat in brate, s-a linistit, pe urma i-am facut si sedinta de aerosoli, fara incidente! Dupa aia el statea botos, cred ca mai degraba ii era ciuda ca nu reusise s-o calmeze!

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia
Botez Sofia si
Scalda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Stancutza, ma topeste Sofia ta... Este atat de frumoasa!!! Iar cine face fotografiile, stie ce face! Pupam fetele!!!

Danybv, vazut si noi filmulet cu Maria vorbareata, frumoasa si cu obrajori bucalati. Pupam si Mariuca si pe mami!!!

Miri, uuufff...ce usurare!! Ma bucur mult ca nu a fost enterocolita. Cat despre a avea trei copii...eu una m-as baga dar al meu ma tot bazaie ca si le taie....preventiv
Sacha, Caz si Bruno...o adevarata echipa de shoc, sunt convinsa. Cat despre voi...sunt sigura ca ati petrecut niste zile superbe! Ma bucur mult!

Angi Pupi mic este absolut delicios si in pozele lui Dani al Cretei si in realitate. I-as fi mancat pumnisorii cu care se freca el de zor la ochisori... Era atat de dulce!!! Doamne!!! Va sta minunat impreuna, toti 3!

Irlandeza, nu-ti face probleme! Bebelina ta va suporta f bine drumul si nici efecte adverse nu va avea la vaccin. Nu are ce efect sa aiba! Cand plecati?

Ramonab, multa sanatate puiutului bolnavior! Bine ca ati descoperit din timp si poti sa-i dai tratamentul de care are nevoie.

Noi suntem bine! Ieri am iesit in Moghioros cu Laurici D, mama ei si cu copiii. A fost tare, tare bine!! Ne-am simtit excelent si noi si copiii. Luca si Dimitris se inteleg tare bine si ma bucur mult! In felul asta avem si noi, mamicile, putin timp pt noi, sa ne mai spunem una alta... Azi dimineata am mers cu totii (fara Eleni care nu este inca botezata) la impartasania copiilor. Nu s-ar mai fi despartit Luca si Dimitris ;)).

Pupam zuzele si scuze celor carora in mod sigur am mai ramas datoare cu raspunsuri... Zuza, ce sa fac??

PS. Irinuk nu da nici un semn? E plecata din Bucuresti? Si de Darene mai stiti ceva? Laurici isi amintise ca nu a mai scris de mult timp...

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by alina023


Irlandeza, nu-ti face probleme! Bebelina ta va suporta f bine drumul si nici efecte adverse nu va avea la vaccin. Nu are ce efect sa aiba! Cand plecati?




Miercuri plecam. Deci nu are efect advers vaccinul.

Miri, nu pot vedea pozele....Mai pune-le o data.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008
Patrick's Day - 17.03.2008

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Am vazut poze de la intalnirea de zuzici si clpopteii
Sunteti superbe doamnelor si aveti niste clopoteii minunati

Angi m-am indragostit de piticul tau definitiv si irevocabil

Am mai dat o tura de baby expo si am luat o colectie de jucarii catel Patrick
Uitati-l pe Andrei inconjurat de 5 caini rosii

http://good-times.webshots.com/photo/2989043290102115265QuDZNA

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Salutare zuzici!

ne-am strins si noi de pe drumuri...am fost la gratare si mici...la ziua de nastere a unui bebe care a facut un anisor. asa ca noi ne-am sarbatorit cele 3 lunitze de viata cu gashca mare de tot

am inaugurat si scaunul de masina cu ocazia asta...bebe a dormit in el 3 ore, dupca care a facut senzatie printre invitati si cind am plecat spre casa a mai tras un pui de somn in masina. se pare ca-i prieste scaunelul.

ziua am incheiat-o cu shopping - ca doar era ziua puiului si trebuia luat cadou. i-am cumparat un costumas de marinar cu mineca scurta si pantaloni scurti. super haiosi.




Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

fetelor astazi ma laud si eu cu produsul nr.1: Ozzi de Gratzi...am pus pozici noi cu ea!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

fetelor astazi ma laud si eu cu produsul nr.1: Ozzi de Gratzi...am pus pozici noi cu ea!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/



Doamne cat este de frumoasaaaaaaaaaa Ozi!! superba!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

CLOPOTEI SI ZUZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



anca ce bine ca bebe sta in scaunul de masina ... a mea urla rau in el. nu am folosit scaunul in masina. am incercat s-o punem in el in casa, a stat 5 minute dupa care a inceput urletul .. poate in masina o sa stea in el, sper. acum o transportam in landou ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

CLOPOTEI SI ZUZE

Mergi la inceput