Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Ank83
Tocmai am vrut sa ma inscriu la gravide de nov dec 2008... dar vad ca sunt in plina cearta acum ..


De la ce se pot certa niste femei gravide?

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstiana spune:

quote:
Originally posted by anacami

Ank,felicitari!!!!sa fiti sanatosi! era un subiect pe la odisee sau femina pt. mamici cu distante mici intre sarcini.Si Ralucis are fetite de varste apropiate,nu?
Crisstiana,multumesc!aveam si lanolina de la Multi-mam,am dat-o desi se intinde f. greu;tot se irita imediat;plus Mustela din gama pt. ten atopic si iritativ. Ei ii apar ziua doar in jurul guritei si pe barbie,de la saliva si bagat orice in gurita.Ii dispar repede daca elimina aceste cauze (ex. cand doarme).Trixera asta de la Avene este ot cu apa termala,nu stiu daca este diferita de produsul de care spuneai.Si mie mi s-a parut super ca efecte (pretul este maricel-70 RON,dar pare ca ajunge mult tip-sa ma uit pe terenul de expirre dupa deschidere...)

Camelia, Sebastian si Stefania



Cami, gama produselor Avene e foarte larga si in general destinata pielii uscate,iritate si cu tendinta atopica.Voi cred ca ati luat crema emolienta(vezi aici: http://www.avene.com.au/products/atopic-skin-eczema-details.aspx#Emollient-Cleansing-Bath , noi am luat doar apa termala simpla ( http://www.avene.com.au/products/thermal-springwater.aspx ).E sub forma de spray.Ei au si produse destinate special uzului pediatric. Noua apa termala ne-a prins bine.

Petro, La multe lunite! pt.Silviuta.V-am vazut fetita bucalata.E o scumpica.I-ati trimis scrisoare iar la barza?[floricica]
Sper sa va raspunda repede.:)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

quote:
Originally posted by adinag

Sorina, ai dreptate, unde o fi Daria? O dam si pe ea absenta. Ca si pe Jasmin si inca alte multe fete, sper sa reveniti!
Sorina, cum iti merge cu Andreea? Cum mai papa? Parca si tu iti faceai griji cu greutatea, nu? Si cum este cu fratele mai mare? El se bucura de surioara?


Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)



Mama si Daria sunt ocupate, se joaca toata ziua si nu mai au timp de net... De Jasmin nici eu nu mai stiu nimic...

Ank- felicitari ptr bb2!! Te admir ca ai curaj sa faci asa repede inca un bebe. Eu una nu ma simt in stare

Pupici!!

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

pussi, scuze de intarziere...eu fol orez de la nestle, nu il fierb eu
vasari, super poza cu dusul!
mariussimiuc,ce poze dragute!chiar esti tanara
anacami, spor cu diversificarea

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

adinag,esti o draguta ...intotdeauna iti faci timp sa ne lamurestti cu tot felul
cam asa am inceput si eu diversificarea si mi se pare cel mai ok

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Multumesc, Bianca!
La 100g de piureut se pune o ingurita de ulei, de preferinta de rapita, floarea soarelui sau porumb. Nu se folosesc la inceput uleiuri extra vergine pentru ca sunt prea grele la ficat.
Citricele nu sunt recomandate in primul an de viata. Pastarnca, morcov, bostanel, fenicul (se zice asa?), brocoli,...
Cereale fara gluten la inceput.
Fructe: mar, para banana ajung pentru inceput.

asta fiind o continuare a ce am scris ieri... :-)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Bunaa!
Anka.san, si la mine a trecut f. repede timpul;am ajuns cu cateva secunde inainte de a se deschide gradinita pt. a lua copilul cel mare.Ce ziceti de ziua de maine,ne sincronizm si cu Lala si cine mai vrea in IOR?
Lala,si eu am fost tot de pe la 11; destul de aglomerat pt. prima ora- din prima zi ;copilasii erau irascibili si plangeau.
Am facut o maaare prostie pt. care imi cer mii de scuze,nu stiu ce a fost in capul meu :am vazut-o pe Alina (Vasari),am alergat dupa ea si strigam "Anca,Anca".Stiam prea bine cine este,ca le-am admirat de atatea ori pe amandoua si imi place tare mult de Maria ce ochioasa .Saraca Alina s-a uitat asa mirata la mine,ce-o fi zis "uite-o si pe nebuna asta!".Vorba lui fiu-miu "mami,esti varza...".Faza misto este ca si eu ma uitam mirata,mi-am dat seama ca gresesc ceva,dar nu stiam ce...Anka,cred ca ne-a ramas gandul la Andreiutul tau .De fapt,cred ca semanati putin intre voi,la fel de pustoaice,ochioase si cu parul carliontat.Alina,inca o data te rog sa ma ierti!
Adina,eu am inceput cu cateva ling. de suc,pot sa-i zic semi-diversificare? de la 6 luni trecem si noi pe mancare adevarata!
Cristiana,l-am trimis pe sot si i-am zis ca vreau Trixera;el a luat ce a gasit,de fapt pe cutie scrie ca este ceva pt. baie (dar este ca un lapte-crema-ulei de corp,eu am dat-o direct pe barbita,fara baie).O sa caut si apa termala,multumesc mult!

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

salutare fetelor! eu am lipsit cam multisor de pe aici pt ca am avut prbl cu netul de fapt mai am ceva prbl ca stau acum "lipita" de fir
Nu am citit nimic din urma...doar asa pe sarite...
Anka parca am vazut ca e insarcinata?! Mii de felicitari si bafta! Ce curaj...asa repede!?si eu as mai vrea o fetita...i-as da numele PERLA...k lumea nu??ar fi papusica mea,ca pe david ma ameninta tat'su ca "mi-l ia" cand face 1 anisor si am sa raman singurica
gata s-a trezit sefu meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

may fetelor..da cum cantariti voi mancarea solida??????????

deci, adinag..pastarnacu, morcovu, brocolii fenicul..ce-o fi si ala ii voie au ba?

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Buna!
Noi am avut o zi "grea": nu mai am net pe calculatorul meu, acum sunt la sot, pe furate, am fost la baby expo si am reusit sa o adorm pe Maria doar stand si eu cu ea in pat. Chiar mi-a prins bine, pt ca am dormit un mozaic de 3-4 ore azinoapte. Mihuta, tu ziceai ca dormi putin. ;))
Ank, si eu m-am trezit cu gandul la tine, vorba Adinei. Vad ca deja am adoptat "viitoarea fetita". Te ajutam sa o cresti. :))
Cami, te rog nu te scuza, eram si eu asa aiurita si ma uitam la tine mirata pentru ca iti recunoasteam chipul, dar nu reuseam sa-l asociez cu "Anca". :)) Eu chiar ma gandisem ca o sa te vad pe-acolo. Ati gasit ce ati cautat?
Noi am luat suport pentru cadita de la 6 luni in sus, www.okbaby.it/bagnetto/prod_en.php?item=flipper_ev&p=1&img=01" target="_blank">flippeer evolution, niste carti pentru bebelusi foarte dragute, cu desene mai usor de inteles, pagini si coperti moi, hainute de vara (doar cateva), jucarii de lemn, mai mult pentru noi decat pentru Maria. Nu mai reusea sotul meu sa ma traga de acolo. Erau atat de frumoase, dar majoritatea pentru copii mai mari de 1 an. Am luat un pliant de la ei, au un magazin online, dar l-am pierdut tocmai pe el. Daca trece cineva pe acolo, va rog sa mai luati un pliant.
Adina, m-am gandit la tine cand am vazut jucariile, stiu ca tie iti plac cele de lemn. Unele erau exact ca cele din copilaria mea, iar preturile mi s-au parut mai mult decat ok.


Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput