Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Lala,
vrem poze

preturile cum sunt?
cred ca a dat sotul faliment


quote:
Originally posted by Lala_D

Gata, am terminat cu colindatul la Baby expo
Frate, desi am fost la ora 11 acolo tot aglomeratie era
Am cumparat o sacosa mare de jucarele , sac de dormit de vara, hainute cocodrillo, scaun de baie babyok, marsupiu brevi plus diverse de la Nuk, inclusiv bavetica de plastic, lingurite si castronase
Mi-a placut

Andrei continua greva foamei insa cred ca am descoperit cauza : avem mugurasi de dintisori in gingia de jos
Sper sa isi revina odata.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze





Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)

poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by Aralia

Lala_D, din punctul tau de vedere merita sa merg la BabyExpo? Ca eu as merge maine si daca nu merita, nu bat tot orasul cu mama si bebe cloantza dupa mine...

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate
Copacul De Hartie




Merita daca ai mai multe de luat.
Eu am plecat cu o lista.
Preturile mi s-au parut ok.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by Victo

o liniuta!!!!!!!!
am scapat..:):)

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)




anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Cami,

D'abia astept sa ne mai vedem , mi-a placut foarte mult.
Multumim de aprecieri.

Fetelor, Camelia e fff draguta, vorbareata, sociabila... a trecut super rpd timpul. Imi parea asa rau cand ati plecat... - noi am mai stat pana la 6 jumatate
Sa va zic si de pustoaica: Stefania e foarte haioasa, curioasa, vorbareata, o adev domnisoara. Avea salopetica asortata cu suzeta si carutzul - pacat ca Andrei a dormit....

Sa ne spui cum a fost la Babyexpo

quote:
Originally posted by anacami

Bunaaa!
Petro, o seara placuta,poate mai revii dupa ritual .
Noi am terminat de spalat pruncii, acum Sebi s-a dus pe la bunici cu tati, iar pe Stefania am pus-o in patut fara nimic pe picioare (salopeta,pantalon) are jucarii interesante: se trage de picioare cu mirare,se pisca ,le bate..
Pana mai de curand adoarmea pe la 19:30-20:00, acum pe la 21.Se mai trezeste o data pe la 3 cu chef de joaca,desi a avut o perioada in care se trezea direct la 6!

Azi ne-am intaplnit cu Anka si Andrei in parc; mamica este super-frumusica, pe Andrei nu l-am vazut prea bine pt. ca dormea ferit de "priviri indiscrete" in habitaclul lui cu circuit inchis .Lala,Anka,mi-ar place sa ne intalnim zilnic, ma si motivati sa fac ceva sa slabesc mai repede cand va vad asa trase prin inel..Nici nu zici ca au nascut de curand (si ele mai tarziu decat mine)!mi-am mai gasit o mica gasca de mamici tinerele si simpatice in vecinatatea imediat apropiata, asa ca tot sa ma plimb in mod placut

Camelia, Sebastian si Stefania



Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)

poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Bravo Victo !!!!!!

si felicitari Ank

Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Sorina, ai dreptate, unde o fi Daria? O dam si pe ea absenta. Ca si pe Jasmin si inca alte multe fete, sper sa reveniti!
Sorina, cum iti merge cu Andreea? Cum mai papa? Parca si tu iti faceai griji cu greutatea, nu? Si cum este cu fratele mai mare? El se bucura de surioara?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Ank83

Nu mai vine nimeni cu mine la odisee???? Victo.... ??? Nu a fost nimic premeditat... dar daca asa a fost sa fie... doar fata sa iasa de data asta..



Felicitari! Sa dea Dumnezeu sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos! Si sa fie asa cum iti doresti!

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by totulii
eu te admir ca poti sa te descurci cu 2 copii, si pe celalate mamici cu 2 copii le admir, bravo fetelor eu abia fac fata la unul dar la doi... si asa ma plang toata ziua ca e greu.



Este greu...mie una cateodata imi vine sa o iau la fuga inspre o padure.. Dar zambetul lor dis de dimineata si sclipirea din priviri ma face sa uit de toate si sa o iau de la capat.

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

LA CAT MAI MULTE LUNITE INAINTE

Silvia...de Petcost2005

Stefan.... de Lumi_b


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by oana8188

Ank Felicitari!!! Nasa Alexandrei a facut baietii unul dupa altul, tot asa apropiati si acum au 4 si 5 ani; ea spune ca i-a fost destul de greu cat erau mici, dar acum e suuuuper.



La fel si soacra-mea...Intre sotul meu si sora-sa is fix 12 luni diferenta.

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput