Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by Victo

may fetelor..da cum cantariti voi mancarea solida??????????

deci, adinag..pastarnacu, morcovu, brocolii fenicul..ce-o fi si ala ii voie au ba?

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)



Eu am un biberon cu gura larga de 150 ml si din ala ii dau, asa ca stiu cat mananca la fiecare masa din cat ramane (si nu prea ramane) si scad cam 5 ml ce pune pe ea .

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate
Copacul De Hartie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

pe mine m-a sfatuit pediatra sa incep cu papa pe la 6luni...mi-a spus ca nu e interzis sa incepi la 4 luni dar idealul asta este...bah??!!!doar cerealele fara gluten de la 4-5luni....a zis ca noi mamele ne grabim sa le dam papa dar cel mai sanatos pt ei asa este

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by Ank83
Tocmai am vrut sa ma inscriu la gravide de nov dec 2008... dar vad ca sunt in plina cearta acum ..


De la ce se pot certa niste femei gravide?

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...




de la hormoni

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

am si eu o intrebare...daca prepar biberonul pt noapte,punand apa plata fara sa o fierb cu laptele si pe urma o incalzesc doar la incalzitor...mai este bun???eu stiu ca laptele praf dupa 1h nu mai este bun,dar astazi o mamica care are un bb de 3luni mi-a spus ca ea asa face...de vreo saptm nu mai alaptez si sincer cand se trezea pe la 3h-4h sa pape era usor,ii puneam tatica in gura si somn....dar acum...pana fac laptele,pana se raceste....asta micu nu prea are rabdare...voi ce spuneti???doctorita mi-a spus sa-i dau ceiut cand se trezeste dar david vrea lapte dom'le,papa cate 180ml cand se trezeste noaptea,cand am incercat cu ceai...hmmmm s-a uitat la mine cam naspa si a baut 60ml si pe urma tot 180ml de lapte a papat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catus76_ro spune:

buna mamici si bebici!!!
Felicitari Ank si o sarcina cat mai usoara!!1 Intre mine si sora mea e o diferenta de 1 an si 3 luni...si suntem amandoua ok
Baiatul meu saptamana asta a avut numai premiere....azi in gradina botanica l-am auzit razand pt prima data fff clar razand cu hohote...de cand il asteptam....si tot azi, a fost prima noapte cand s-a trezit la 5.30 dim, poate se trezea si mai tarziu dar se foia f rau ca ii era foame...si....noaptea il mai gasesc de-a curmezisul patului...deci se intoarce singurel..noroc ca am pus pe marginea cu gratii un dragon de plus de la ikea....deci sapt asta numai premiere...cine stie ce se mai intampla pana la sfarsitul ei...poate ii apare vreun dintisor!!
De doua zile stam afara cate 5-6 ore...cred ca din cauza asta doarme mai bine noaptea
pupici de la Gina si Cristian, 21 dec 2007!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

seara buna!

la noi cred ca vine cu 2 dintisori deodata!!!!

ati folosit careva pampers de la chicco?? eu am cumparata azi 2 pachete dar nu le-am desfacut inca!!!!


noi ieri am papat spanac iar azi am "gustat" o capsunica!!!

ati fost careva cu bebeii la apa termala??? vrem sa mergem in wk si nu stiu daca sa o bag in apa si pe ea!!!!

azi la cumparaturi am avut noroc ca era prinsa cu centura in scoica ca iarasi a vrut sa "o ia la fuga!!!"

merg sa citesc din urma!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

gaby uite cum fac eu.... Puna apa plata direct in bibe , bag la micro, da 2 ture de micro si apa are temp f buna, dupa pui lapte si gata.Poti sa pui apa in bibe de seara si dupa doar sa incalzesti apa si faci laptele... e foarte repede asa.Sau incalzesti apa la temp optima si o tii cu tine in camera in termos , si langa sticla cu lapte.Nu mai ai decat de amestecat...

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by ggaby

am si eu o intrebare...daca prepar biberonul pt noapte,punand apa plata fara sa o fierb cu laptele si pe urma o incalzesc doar la incalzitor...mai este bun???eu stiu ca laptele praf dupa 1h nu mai este bun,dar astazi o mamica care are un bb de 3luni mi-a spus ca ea asa face...de vreo saptm nu mai alaptez si sincer cand se trezea pe la 3h-4h sa pape era usor,ii puneam tatica in gura si somn....dar acum...pana fac laptele,pana se raceste....asta micu nu prea are rabdare...voi ce spuneti???doctorita mi-a spus sa-i dau ceiut cand se trezeste dar david vrea lapte dom'le,papa cate 180ml cand se trezeste noaptea,cand am incercat cu ceai...hmmmm s-a uitat la mine cam naspa si a baut 60ml si pe urma tot 180ml de lapte a papat

gaby & david 18.12.2007


Nici Maria nu vrea ceai noapte dar eu las apa calda in termos si pregatesc laptele imediat.

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by crisstiana


Ca tot vorbeati de diversificare.Am fost azi in supermarket si m-am uitat pe la bocanase si iaurturi pt.bb.Am vazut ca atat cele de la Nestle-pireurile-,cat si iaurturile de la Danone(Mi primer Danone-pt.6 luni) contin zahar si chiar E-uri.Sa nu mai zic ca am vazut cereale cu miere(nu mai tin minte firma), tot asa pt.bb mai mic de 1 an.

Eu ma gandeam sa-l invat si cu mancare gatita(90%), dar sa-i mai dau si borcanele din cand in cand, la ocazii, cand nu pot sa-i gatesc.Dar in cazul asta, nu stiu ce sa zic.Voi ce faceti? Le dati si din borcanase? Cele de la Hipp,biologice, sunt ok?Inca n-am apucat sa ma uit ce au in compozitie, ca aici la supermarketul asta nu aveau.


Crisstiana si Mattia-Baietel (22.12.2007)





noi folosim des borcanase, mai ales din fructele care nu sunt de sezon, azi de ex i-am dat piure de cireses cu ananas si cu para si cu piersica si mar!!!

noi bem ceiuc de musetel cu portocala rosie si miere.

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Pussi eu ii dau cat vrea ea

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani



si eu la fel!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput