Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (45)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Cristina, voi ati facut vreun abonament la ei? Daca da, ma intereseaza si pe mine detaliile.

Va doresc tuturor somn usor!

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

quote:
Originally posted by popbianca

am pus si eu 2 poze sa vedeti cum sta Ana cu mama la bucatarie(1) si cealalta(2) ca sa va cer parerea ...pot sa schimb landoul in partea asta sport acum la 5 luni , nu eprea mult sa stea asa cate 2-3 ore la plimbare?

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

eu ma prea pricep dar eu zic ca asa cum sta in ala sport sta si a mea acum in scoica si e mai mica asa ca eu nu cred ca e vro problema!
Si apropo ce tare sta in cadita!
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Cristina, voi ati facut vreun abonament la ei? Daca da, ma intereseaza si pe mine detaliile.

Va doresc tuturor somn usor!

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Da-mi un mail de-al tau si iti trimit si tie tipurile de abonamente si cat costa fiecare si ce include!
Noapte buna si ma bucur ca te-ai linistit ca nu are nimic pitica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

inainte de a baga si eu in patut, alaturi de iubitul meu sot(care sforaie de mult)tin sa urez
La multi ani!sarbatoritilor:
Bea de Ramonella
bogdan de mbontos
mikail de ralucaaa(daca mai citeste...dar si daca nu mai citeste)
alexiss de SufletDInger si o viata frumoasa alaturi de fericitii parinti


mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

si sa nu mai uitati cu treaba cu partea sport!!!
ca vine caldura si parca (daca nu e prea mult) as prefera sa o scot asa, plus ca din landou nu are vizibilitate si acum devine din ce in ce mai curioasa
va multumesc!!
noapte buna !!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

haideti ca am mai strans si eu prin casa, iar acum stau 5 min pe aici inainte de culcare...

Bianca,mi se pare f. bine cum sta acolo: coloana este dreapta si nu sta direct pe fundulet,perfect vertical.Daca o tii in brate sta mai stramb.
Si eu am pus in seara asta partea sport, ca mi-a facut capul calendar astazi cu maraileile prin care incerca sa ma "roage " sa o scot de acolo.Doar ca echipat cu partea sport lasata mai orizontala mi se pare mai mare ca pana acum, cand era cu cosuletul ; si imi placea asa mai mult ca era mic..Stefania incearca sa se ridice din cosulet,se foieste,ridica burtica si maraie rau (asta in ultimele zile,ca pana acum dormea dusa cand ieseam la plimbare)-probabil ca imi semnaleaza ca e pregatita pt. explorarea lumii exterioare; in plus, nu vreau sa o scot afara tot timpul din carucior, ca dupa aceea nu o sa mai stea deloc.Avem 5 luni si 1 saptamana, este bine dezvoltata.
Alina,ma bucur tare mult ca a fost o alarma falsa!

Am mai citit ceva,stiu ca aveam un "raspuns important" de dat,dar nu mai stiu ce si cui;nu mai pot reciti din urma acum..
Va pupam,mai vorbim maine!

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns totulii spune:

buna si iepurasii
noi aveam la 4 luni 7000 de gr.si 69 de cm. deci suntem cam lunguti.
stefania iti tin pumnii pentru puiut sa fie bine.
cine vine la baby expo joi? ca eu m-am gandit sa vin cu puiul si mi-ar fi mai usor sa traversez cu el orasul joi decat vineri cand e mare nebunie cu inceput de week-end, iar de sambata sau duminica nici nu poate fi vorba ca va fi tare aglomerat si nu pot veni cu agitatorul meu ca el sta cat sta si odata se pune pe un urlat de nu-l mai opresc.
mai citesc din urma si revin.

mama de serban pavel(28.11.2007)
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns totulii spune:

cine stie de la cate luni putem pune bebeii in scoica auto 0+ ca eu inca nu-s dumerita. producatorii spun ca se pot pune bebeii de la 0 pana la 13 kg dar eu l-am pus pe serban si mi se pare ca sta aiurea rau, cam stramb plus ca nici el nu pare parea fericit in ea. trebuie sa-l schimb ca in curand nu o sa mai incapa in landou plus ca da semne sa se ridice si poate ma trezesc cu el peste mine la volan. eu mare nevoie de scoica caci merg singura cu el in masina ca sa ajungem in parc( nu am unul in apropiere ca sa pot merge pe jos).
si mai am o maaaaare nedumerire cu pozitia scaunului auto in masina.tot producatorii spun ca trebui sa-l pun cu fata invers la semsul de mers si ca nu trebuie pus pe scaunul din fata dreapta daca masina este prevazuta cu airbag, deci trebuie in spate.pai eu dc il pun invers cu spatele la mine cand s-o pune pe urlat ce doamne iarta-ma fac ca doar nu opresc in mijlocul susalei sa-i bag suzi in gura.
oare nu-l pot pune langa mine daca anulez air bag-ul sau macar cu fata catre sens chiar daca stiu ca nu e sigur.
ce sa mai sunt in ceata totala, mai a les ca mi-e frica rau ca nu o sa-i placa ca si in casa cand sta in el nu rezista mult si se burica sa iasa de acolo
hai ca am scris romane

mama de serban pavel(28.11.2007)
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005

fata mamii ganditoare ...

*************************
Petronela si Silvia

cat de frumosa ce s-a facut..nu ca nu era


haideti ca azi stau un pic mai bine si de sanatate si psihic..multumesc tuturor de sustinere.. am inteles ca nu ar fi totusi asa grava situatia.. dar daca ar fi fost sa nu stau pe ganduri ar mai fi tb sa astept..numai pana pe 21 maipt. programare la cardiolog..ei da parca cat e..?

si ca sa vedeti ca m-am resemnat dau si o cafea..si citesc si din urma..

va o zi buna

Stefania X2 ... sunt crestina!!!
avem masinutza noua :)
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Neata!
Mutumim de cafea, Stefi! MA bucur ca esti mai optimista!
Totulii eu stiu ca asa se aseaza, cum ai explicat, doar cu fata invers catre sensul de mers si in spate daca masina este prevazuta cu airbag. Daca poti anula airbagul (desi eu nu stiu cum se poate face asa ceva) cred ca poti sa-l pui in fata. Daca nu in asezi in spate si atasezi o oglinda, sunt speciale pentru masini, in asa fel incat copilul iti vede ochii din oglinda retrovizoare si asa il vezi si tu pe el (sper ca ai inteles ce am vrut sa zic).

Eu sunt iar suparata ca a facut kk cu firicele de sange pitica mea, i-am trimis i dimineata asta analize la laborator. Si tati nu e acasa...e in franta...l-am sunat dar nu i-am spus sa nu isi faca si el griji....

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput