Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (45)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Neata!
LA multi ani!

Beatrice Alessia de Ramonella (scuze de intarziere,da ieri n-am prea intrat!)

Briana Maria de annitha_cl

Bogdan Mihai de mbotos

Mikail Efe de ralucaaa

Alexiss de SufletdeInger


Scuze c-am trimis de doua ori (imi zicea ca nu se trimite)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

returnam -ici... multa sanatate.. poate n'o fi as de grav... iti tin pumnii.. suntem alaturi de tine..nu esti singura.. asa cum m-ati facut voi sa nu ma simt singura as vrea macar sa va sustin si eu..macar cu o vorba buna..cat de mult face!!!



Stefania X2 ... eu, broskutz :)
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Hai c-am reusit sa sterg dublarea

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

uram si noi numai bine si la cat mai multe lunite sanatoase si fericite alaturi de parinti tuturor sarbatoritilor de azi.....

Stefania X2 ... eu, broskutz :)
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Mulmumim Stefi!
A mai avut odata asa si i-a iesit E.coli...am facut tratament cu antibiotic 7 zile si ma mir ca iar aceeasi poveste...de obicei bacteria asta capata rezistenta...deci probabil va trebui alt antibiotic mai puternic...si eu nu prea vreau sa-mi indop fata cu medicamente dar daca n-o sa am incotro...

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Fetelor, multumim pentru gandurile bune!!
Mihuta, din pacate noi o luaseram in sens invers: nu prea mai manca Maria. Ieri seara si azi dim a mancat in sfarsit mai serios, ca eram cam speriata. Petreceam cam toata ziua incercand sa-i dau sa pape.
bb, eu am modificat in listuta. Ca sa vezi ce modesta sunt! Ma laud. :))
Anca, noi inca mai avem asimetrie de pliuri, dar am citit ca asta nu inseamna nimic. Si dr la care am facut eco a zis ca in mod normal neonatologul ar fi semnalat la nastere daca ar fi fost ceva. Dar cum noi am avut experiente triste: buricul si masuratorile eronate... Oricum, mi-am luat o piatra de pe inima.
Eu am o pediatra din sectorul 3, pe langa stadionul Lia Manolia are cabinetul, dar vine acasa. Nu stiu cat de buna e. La momentul respectiv voiam doar sa nu intru in cabinete sau sa astept, iar la vaccin vine cu asistenta.
Eu cred ca o sa merg cu Maria la Sanador, au doctori pediatri foarte buni. Am asigurare la Medicover de la job, dar parca nu am incredere in ei...
Daca vrei pot vorbi cu ea, e flexibila, nu a comentat cand am zis ca eu incep diversificarea cel mai devreme la 6 luni.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.



deci nu este o problema ca are asimetrie de pliuri...mersi multde raspuns cat despre pediatra nu sunt inca hotarata daca e te anunt,inca odata multumesc

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by popbianca

si sa nu mai uitati cu treaba cu partea sport!!!
ca vine caldura si parca (daca nu e prea mult) as prefera sa o scot asa, plus ca din landou nu are vizibilitate si acum devine din ce in ce mai curioasa
va multumesc!!
noapte buna !!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia


Maria sta de ceva vreme in carutul sport

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

neata

ce fac bebeii?? mamicile???

si iasmi sta in carucior pe pozitia cea mai sport. chiar zilele astea am intrebat pediatra si a zis ca e ok.

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna dimineata!
Stefania,multa sanatate!
Ecaterina,dr. noastra ne-a spus cand era Sebi mai mic, ca pana pe la vreo 2 ani fac mai multe episoade de infectie urinara, unele de care nici nu iti dai seama.Important este sa nu faca febra,sa fie apatic,etc.Scutecul absorbabil creeaza un mediu in care microbii stagneaza si se dezvolta,zona sta in permanenta umeda (sau langa microbi, desi absorb cat de cat bine).Poti schimba f. des scutecul, dupa fiecare pp,desi cred ca ar fi cam multi,nu?
Totulii, la scaunul noastru de masina am gasit www.bebeconfort.com/collection-2008/UK/voiture_creatis_fix_installation.htm" target="_blank">urmatoarele.

Se poate monta si in fata, dar trebuie sa dezactivezi airbagul; asta, daca legislatia in vigoare nu interzice (habar nu am daca exista la noi pt. asa ceva)
Cosuletul se poate folosi d la nastere, dar nu pt. o perioada asa lunga ca landoul- adica 1-2 ore, dupa care pauza..Nu il pune cu fata la tine , ca oricum nu poti ajunge sa ii dai suzeta; pt. observare, exista cum spunea Ecaterina,exista oglinzile alea speciale:
http://www.tinylove.ro/ (incarci catalogul, iar la pag. 32 gasesti acest produs, se arata cum poti sa vezi copilul).
Poti sa ii pui mai multe jucarii,eventual ceva nou pe care sa il exploreze...


Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

neatza fetelor si bebelusilor!

am de citit 25 pagini din urma....si revin...daca ma lasa Andrei...

mersi tare mult tuturor fetelor care mi-ati raspuns (am vazut ca sunteti multicele) in legatura cu sterilizarea farfurioarelor si lgt din care papa bb-eii

pussi mersi si tie ca te-ai gandit la mine si mi-ai impartasit experienta cu borcanelul de morcov si mar

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI. dar si de ieri (ca nu am intrat deloc)

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput