Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (45)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

adinag, somn usor si lung iti doresc

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Noapte buna Adina!Si vise placute!
Bianca si noi la fel mancam pizza,la chinezesc ca mancare imi place sa fac dar daca e plecat toata ziua cu treburi mai greu sa fac cu pitica ca trebuie sa am grija si de ea si sa alerg si la bucatarie si e nasol!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Fetelor, multumim pentru gandurile bune!!
Mihuta, din pacate noi o luaseram in sens invers: nu prea mai manca Maria. Ieri seara si azi dim a mancat in sfarsit mai serios, ca eram cam speriata. Petreceam cam toata ziua incercand sa-i dau sa pape.
bb, eu am modificat in listuta. Ca sa vezi ce modesta sunt! Ma laud. :))
Anca, noi inca mai avem asimetrie de pliuri, dar am citit ca asta nu inseamna nimic. Si dr la care am facut eco a zis ca in mod normal neonatologul ar fi semnalat la nastere daca ar fi fost ceva. Dar cum noi am avut experiente triste: buricul si masuratorile eronate... Oricum, mi-am luat o piatra de pe inima.
Eu am o pediatra din sectorul 3, pe langa stadionul Lia Manolia are cabinetul, dar vine acasa. Nu stiu cat de buna e. La momentul respectiv voiam doar sa nu intru in cabinete sau sa astept, iar la vaccin vine cu asistenta.
Eu cred ca o sa merg cu Maria la Sanador, au doctori pediatri foarte buni. Am asigurare la Medicover de la job, dar parca nu am incredere in ei...
Daca vrei pot vorbi cu ea, e flexibila, nu a comentat cand am zis ca eu incep diversificarea cel mai devreme la 6 luni.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

ei, eu cu mancarea, cu cumparaturile etc ma descurc, doar dusul la gradi ma omoara...
ah, si nici curatenie nu-mi prea place sa fac (decat sectoarele mele: baia, toaleta, bucataria ne-o impartim). Oricum pe aspirator, matura si mop e scris numele barbatului, asa ca nu-mi fac griji (bine, eu nu sunt pretentioasa la curatenie ca atunci am avea o problema...)

Si acum chiar o sterg in pat! Noapte buna!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Alina si eu tot la Sanador am pediatra si sunt foarte multumita de ea!Si de clinica !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Si imi fac programare cand vreau sa merg si tot asa nu stau pe la usi !Ca nici mie nu-mi place!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Adina, super cantecelul Jasminei!!!

Mai, vreau si eu sa vad o poza cu un dintisor! Cineva!? :) Mihuta, poate il poti prinde intr-o poza? :)

Roxana a remarcat azi ca Maria are gingia de sus cam alba, acum nu stiu ce sa zic... parca asa e de ceva timp. Dar abia astept sa o vad si pe ea macar cu un dintisor.

Cristina, la ce pediatru mergeti? Eu voiam la dr Nitescu, nici nu mai stiu daca e la ei. Azi am fost la Ulmeanu, si el un dr bun (e directorul spitalului de copii Gr Alexandrescu).

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

noapte buna Adina!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Eu merg la Dr.Toader inca de la inceput sunt foarte multumita de ea,e un medic foarte atent si o femeie foarte finuta!Si tot asa nu se grabeste cu diversificarea si mie chiar imi convine.Eu de exemplu o sa incep pe la 4 luni jumate,pt ca a mea papa numai formula acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

am pus si eu 2 poze sa vedeti cum sta Ana cu mama la bucatarie(1) si cealalta(2) ca sa va cer parerea ...pot sa schimb landoul in partea asta sport acum la 5 luni , nu eprea mult sa stea asa cate 2-3 ore la plimbare?

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput