Bucurii de sept-oct 2006 (118)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Tasia

M-am distrat de Maria si David. Tare draguti sunt copilasii in perioada asta.

Deci, din toate pozele, neglije-ul v-a atras atentia . Am uita sa scot poza aia, ca nu e locul ei acolo.
Am castigat neglije-ul la o tombola organizata de 8 Martie unde am fost cu prietenele. E de la Jolidon, tare fain si sexy.

Lexi, sa stapaniti masina sanatosi si fara incidente.

Multumim tuturor de aprecierile la adresa pozelor.


Edit ca am uitat: Monique, nu stiu daca exista lapte de capra in comert. Eu la noi nu am vazut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Multumim frumos pentru felicitari! Abia astept sa ne plimbam cu ea. Primul drum ne gandim sa fie la Amsterdam.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Lexi, BRAAAVVVOOOO! Ce masinuta va luati , ce culoare?

Mephala, suntem cu ochii pe voi sa votam.

Flavia, am uitat sa-ti spun ca am vazut pozele si sunt super.

Mira, foarte tare domnule! Fara geanta nu-i trimite acasa ?

Alexutza , asteptam anuntul oficial sau pot deja sa te trec in listuta cu BB2? CUm esti, mai bine?


Mamililiiiiii
Itzyyyyy
Andraaaa
Ramomaaaaaar
Getyyyy
Lula libelulaaaa

Unde sunteti fetelor???



_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi

Buna tuturor.
Bun venit mamicilor care nu mai trecusera demult pe-aici. Mie mi-e tare dor de Eli26 si de mini_me! Oare ce-or mai face?
Eli nu a mai postat chiar demult, avea ceva probleme si ea cu sotul. Tare dor mi-e de ea si micutii .
Mini a disparut brusc fara sa anunte, parca incepuse serviciul.




_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Sandra, e neagra.
Ce masina e mi-e cam rusine sa va zic, ca e cam de snobi da' a fost o ocazie si nu am vrut s-o ratam ca masina e f. buna si merita banii.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



Tasia

'Naziuaaaaaa!!!

Sandro, aici sunt, doar ca de cand a dat caldura ma mananca mai tare talpile decat deshtele.

Roxana, sper din suflet sa fie sarcina fara probleme pana la capat. Du-te si la Fundeni pentru investigatii suplimentare. Iti tin pumnii!

Mira, suuuuper tare David!

Festina, bine ai revenit! Imi pare rau pentru pierderea suferita!

Lexi, sa stapaniti sanatosi masina!

Ne-am intalnit cu Narcisa, e tot frumoasa si fara zulufi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Gety, pentru tine. Au trecut 2 luni de la the big haircut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Sandra - da poti sa ma treci in listuta cu Bb2, 5+...

Lexi -woow, asta da veste!!!s-o stapaniti sanatosi!!!

Lili- ce fata de poznas are....e oricum un dulcee!!!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si BB-lina
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Multumesc tuturor pentru sfaturi! Comportamentul lui Dudu a revenit la normal; referitor la starea de agitatie, nu am sunat-o pe pediatra, pentru ca mi-ar fi spus probabil acelasi lucru, ca de fiecare data in situatii similare: sa il mai monitorizez cateva zile, sa vedem cum evolueaza lucrurile (oricum, investigatii amanuntite gen tomografie se recomanda doar daca lovitura la cap a fost puternica si apar imediat simptome evidente, si asta pt ca necesita anestezie generala. La noi, nu a fost cazul de asa ceva cel putin daca ar fi sa ma iau dupa parerea celor din jurul meu, dar ca de obicei, am intrat in panica).

Stiu ca sunt o mama care se agita mult si intra in panica extrem de repede, pana acum fara o cauza obiectiva. Nu stiu cum as reactiona daca chiar ar fi cazul unei boli grave... ma gandesc la asta de cand baietelul sefei mele (2 ani) este in spital. Este deja in a doua saptamana de tratament cu antibiotice si tot nu reusesc sa ii dea de capat (febra mare, peste 40). A inceput cu un diagnostic de rosu in gat, apoi pneumonie si in final pneumonie + otita. Se pare ca circula un pneumococ care asa se manifesta. Cat despre cat de "bine" le este in spital, ce sa mai vorbim... Ma intristez ori de cate ori vorbesc cu ea la telefon, as vrea sa ajut dar nu stiu cum. Incerc sa suplinesc absenta ei la serviciu, acesta este si motivul pt care am absentat aceasta saptamana (recunosc ca am mai citit printre picaturi).

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Alexutza, esti pe prima pagina. Sarcina usoara si bebelina cuminte si mai ales iti doresc!

Lexi, sa va plimbe mult si in siguranta!

Mamilili, e frumos rau asa tunsulic !




_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput