Bucurii de sept-oct 2006 (118)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

quote:
Originally posted by danidani74

ma bucur ca existati.

Dana mamica fericita de Emma 5-11-2006

Poze calde

3lunishoare

botez

Am mai crescut cu o zi. Sunt aproape erou.



Si cu bune si cu rele.


Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

m-am chinuit si io jumatate de ora sa pun niste poze noi la vedere.. ce ziceti de copila mea? noi ne laudam cu 4 maselute, 4 canini( 3 abia se vad) si bineinteles dintii de rigoare. vreau sa va spun ca(,) caninii si maselutele au iesit cam o data(sau odata?!?) dar emma a fost tare buna si n-a facut nici febra nici n-a fost prea mofturoasa la mancare( mai mofturoasa decat e...Doamne fereste).

Dana mamica fericita de Emma 5-11-2006

1 an si 5 luni

3lunishoare

botez

Am mai crescut cu o zi. Sunt aproape erou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Lilina, imi pare rau pentru tatal tau, n-am vrut sa intru in amanunte dar chiar voiam sa aflu mai multe pareri....

Danidani, ai o fetita dulce foc!

Flavia, am vazut pozele cu Bogdanel cel scump.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Seara buna fetele...

Am revenit de afara unde am stat vreo 2 ore...grasanu s-a mocirlit bine in singura balta existenta, l-am adus si cu kk pe dansul..ceva de vis ...

Ramo - deocamdata nu am niciun simptom nasol, adik doar o usoara balonare care ma face sa beau muultaaa apa, nu am nici macar pofta de mancare....vedem cum va mai fi

Gety - la dr am gasit loc liber cam tarziu pe 19 aprilie de abia, iar cat priveste sexul...sper sa fie fetita, nu de alta dar cel mai mare dezamagit va fi sotul

Cat priveste postarile celor 2...no comment, nu de alta dar nu vreau sa-mi dau drumu' la gura....

Flavia - bine ca ai mai dat un semn, mishto tare pozicile...

Danidani - e superba Emma...de cand nu am mai vazut-o....deja e o d-soara adevarata..poate iti mai faci timp macar pt alte pozici

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si BB-lina
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

Buna, fetelor!

Sunt franta de oboseala, asa ca poate va par incoerenta, dar am zis sa va scriu, ca nu-mi place sa lipsesc de la apel.

Deci: Cristina, sunt alaturi de tine! hai sa fie 10 data nasterii. Nu de alta, dar eu, la cele 29 sapt ale mele si deja nu mai am rabdare. plus ca deja sunt imensa, mi-e greu cu Daria, obosesc repede. Ma gandesc la tine cat de greu iti este si ce nerabdatoare esti (eu, cel putin, asa sunt).

Alexutza, Doamne Ajuta! Sa fie intr-un ceas bun, sa fii tu sanatoasa si sa aveti un sagetator sanatos si frumos!

Mirabela, ma ingrozeste ce scrii despre cancer si acel copil cu robleme asa grave. Nici eu nu apreciez intotdeauna ceea ce am si ma supar aiurea pe nimicuri. si cand te gandesti cata suferinta indura unii oameni, simti ca nu meriti sa ai parte de tot ceea ce ai!

cat despre fetele care reclama faptul ca nu mai sunt pe listutza, mie una mi-ar fi rusine sa fac aceste afirmatii. si eu am avut periaodele mele lungi de pauza, cand n-am mai scris. Cand am revenit nici nu m-am uitat daca mai sunt pe lista. Daca nu eram, probabil ca mi s-ar fi parut normal. Chiar daca e vorba de bucuriile noastre pe lista, deocamdata noi, prin ceea ce spunem si cum ne comportam pe forum le reprezentam. asa ca inainte de a da cu parul, mai bine v-ati uita in propria ograda. Acestea spuse, chiar nu mai vreau sa mai discut despre asta, nu m-am bagat in polemici nici cand s-au despartit fetele, acum deja mi se pare ca am dat prea multa importanta subiectului.

Despre noi: azi am fost la dermatolog cu Daria. Din fericire ea nu are nimic important, este doar pielea foarte uscata pe fata si gat, din cauza prafului, a apei si a sensibilitatii ei ereditare. asa incat mi s-a recomandat o crema foarte emolienta ( nu retin acum numele). in schimb i-am aratat medicului un hematom si o pata care mi-a iesit mie pe mana, in zona cotului, si nu a fost foarte incantat. mi-a spus ca e un vas de sange care pare putin blocat (ceva de genul asta), ca trebuie sa reglam asta cat mai repede si mi-a dat tratament. mi-a spus foarte serios sa ma mai duc la ea saptamana viitoare, dupa tratament. si eu care nu m-as fi dus deloc la dermatolog daca nu era Daria! ma rog, acum ca s-a descoperit problema, nu cred ca va fi greu de rezolvat, asa ca sunt pozitiva.

va las, ca abia astept sa pun capul pe perna.



Roxana & cocutzel Daria (06.09.06) + Burti- bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

buona sera

mephala, nu e nimeni de vina ca tatal meu a patit asa ceva...pur si simplu mi-am adus aminte de el si de cat a suferit si m-am intristat...uneori ma gandesc ca nu s-a intamplat asa nenorocire la noi in familie si ca tata e plecat in delegatie, cum a tot fost plecat in ultimii ani, prin tara cu serviciu....mi-e asa un dor de el

Roxana, ai grija, sa mergi la doctor, sa fie totul bine

azi ne-am vazut cu Ana Maria si Alina/Itzy, papushika era tare obosita ca era de mult afara, iar Vladone avea super energie, tzopaia de colo-colo



Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Da, Roxana, abia astept sa nasc! Sa vedem ce ne arata ziua de maine .

Sephora - bine ai revenit!

Flavia si Danidani - scumpe Bucuriile voastre!

Alexutza - fain ar fi nici sa nu ai simptome de sarcina, tin pumnii!

sunt si eu obosita,asa ca va pup si ma retrag.



Mami 39+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

'Naseara!

Bufnitza on duty...

Eh, ia te uita, un dush rece, o inima calda...Danidani, ai idee de cate ori m-am gandit la tine? Tot timpu-mi amintesc cum ramasesesi ultima graviduta si-aveai la semnatura 40 ++++ Asta da rasfatz cu pozele Emmei, imi place tare, e foarte expresiva si-ti seamana bine.

Flavia, tu si Bogdanel faceti o echipa pe cinste! Esti tare frumoasa si intuiesc ca ai si-o finete aparte. Ia zi care-i faza cu neglijeul???

Sephoro, pozele, copilul, peisajul, tot!

Xan, c u 2morrow!

Roxana, chiar ma gandeam ce-ai mai rezolvat cu dermatologul ca, daca-mi amintesc bine, ai cerut indrumari spre un dr bun in postarea precedenta.

Ia sa zic si eu vreo doua fete cu care am vorbit mult in sarcina si poate inca ne citesc: Susa, Cata14, Mini me, Eli26 la apel!

Fetele din Bucuresti, de Usorlili ce mai stiti? N-a mai scris de prin ianuarie, cred.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Buna seara!

Dar ce chef de scandal au unele mamici, doamne-doamne. Bine le-a zis cuscra ca nu dau si ele in noi cu un LMA, o urare de insanatosire grabnica pt atatea Bucurii care au fost bolnavioare (chiar la reanimare), ceva orice...macar "multumesc" ca va dam subiecte de citit??!!
Offf offf...

Ete cu "creierul" asta al meu cu care nu am avut chef sa numar cate bucurii am lasat pe lista cand am facut CURATENIA de PRIMAVARA m-am gandit si razgandit cum sa facem cu Bucuriile noastre dragi. Propun sa promovam bucuriile mamicilor care s-au revoltat. Macar au facut ceva in comparatie cu celelalte care stau in umbra. Fiecare cat il duce neuronul. Pe mine atat m-a dus. Si promit solemn ca voi adauga cand am timp si celelalte Bucurii chiar daca mamicile lor nu au timp sa scrie, doar citesc si ne arunca vb grele...

Bedrosmart, Sofimic, Flavia si Dani va multumim ca ati raspuns la apel. Comentariile si vb rautacioase ale primelor 2mamici prefer sa le ignor de data asta.

Roxana01 si Danidani si celelalte mamici care s-au deranjat si au raspuns acestor provocari jos palaria.




_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Iuhuu, maine avem intalnire De fapt azi...
Sa incep...
Mephala, multumesc mult de tot pentru ceaiul verde de dimineata! L-am savurat pe indelete, doar impresiile le prezint asa de tarziu.
Sephora, bine ai revenit cu vesti, am inceput deja sa ma uit la poze. Matti e tare frumusel. Mi-au placut mult si lalelele.
Am citit informatiile date de Mira si de Itzy. Vreau sa le salvez pe calculator.
Pufy, chiar m-am inveselit, si l-am inveselit si pe barbata-meu.
Ramo, si Narcisa tot fandari face cand e pusa pe oala Asa ca suntem in pauza. I-am cumparat si un reductor, foarte interesanta jucarie
Gety, spanac cu orez, merci, mi-ai dat o idee.
Cristina, iar eram in stand by, ma gandeam ca Daria si-a facut aparitia; m-am linistit, acum astept postarile tale de maine.
Flavia, ma bucur ca ti-ai facut timp sa ne scrii cate ceva despre voi; ma duc sa vad si pozele tale, tare mai sunt curioasa ce e cu neglije-ul.
Danidani, frumos mesaj E tare frumusica Emma.
Lilina
Alexutza, bine ca nu ai simptome neplacute, sper sa nu ai nici de acum incolo.
Roxana, sarcina usoara in continuare. Nu mai ai asa mult... Ai grija, sa mergi la doctor, sanatate multa!
Pupam bufnitzele de serviciu: Lili si Sandra In seara asta si eu sunt bufnitza

Edit: Flavia, am vazut intre timp si pozele, e tare dragalas Bogdanel. Iar neglije-ul e super. Sa nu-ti fie frica sa incerci sa ramai iar insarcinata, eu zic ca va fi bine. Fii putin mai optimista, noi suntem alaturi de tine.




Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput