Bucurii de sept-oct 2006 (118)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:


Sephora bine ai revenit si ma bucur sa aud ca v-a prins bine excursia. Fug imediat sa vad si pozele.
Mira si noi stagnam cu olita. Ea sta pe ea juma de minut poate chiar un minut,apoi incep fandarile sus-jos , nu plange, dar nici nu face nik. Si a noastra e una normala, nu tip scaunel, a fost muzicala, dar nu mai merge muzica, a avut grija Patry s-o lecuiasca. Mi-a placut mult cum ai descris operatiunea voastra. Multumim de informatii, chiar asa si pe mine ma inspaimanta boala asta urata,care ia proporti an de an, mai ales ca bunicii mei din partea mamei au fost diagnosticati cu aceasta boala.
itzy daca habar nu aveam de multe chestii, acum am aflat

Vreau sa le zic si eu fetelor care sunt asa de suparate ca: noi de multe ori le stigam si nu avem nici un raspuns si poate ca unele din noi s-au mai saturat sa tot strige atata ,,,"ragusim" nu de alta. De ce daca tot ne cititi nu ne scrieti si voi 2-3 randuri, nu raspundeti si voi la multele nelamuriri si intrebari ale noastre, de ce nu ne aratati bucuriile voastre sau de ce nu ne spuneti ce mai fac. Stiu ca multe nu scriu din lipsa de timp, dar atunci cand se citesc pagini intregi,nu cred ca rapeste atata timp si un mesaj scurt.
sofimic, da e un forum "despre copii" dar aici mamele acitiveaza in numele lor si pentru ei, iar daca altele prefera sa stea in umbra e treaba lor, nu vad de ce se oftica asa de rau daca nu mai apar in lista si cu asta nu vreau sa mai lungesc acest subiect!
alexutza ce face bb-lina, ceva simtome de-ale sarcinii ai??
Cris unde esti?
mamilili intersant articolul dat de tine
pufymic io am dat click pe ranjitu, dar cam greu l-am nimerit

si pt ca mi-am adus aminte de unele fete care n-au mai scris demult, ma gandeam la usorlili, ca de cand s-a intors in Ro nu ne-a mai spus multe de ei. Deci USORLILI, ia treci aici cu raportul!!!

pup you all!









***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Iar "cuvinte grele"? Ca eu m-am cam saturat. Acum imi beau cafeaua cu lapte si am citit ultimele mesaje.

Mamicile care nu au mai postat de foarte multe luni, daca tot ne mai cititi din cand in cand, dati un semn mic: eu sunt "cutarica" si va salut.

Nu va mai suparati, va rog frumos.

Eu activez pe forum de cand eram insarcinata cu Maria in 3 luni si va recunosc numele, dar n-ati mai dat nici un semn pe aici si probabil s-a gandit cineva ca nici nu o veti mai face. Asta in cazul in care nu postati si "dincolo".

Cristinica, ce faaaaaaaci?

Alexutza, tu pe cand la dr.? Si daca va fi "Bbelinul"?

MamiLili, am citit articolul si am ajuns la concluzia ca ccc cu Maria sunt OK dpdv al celor scrise. Adica nu prea se uita la TV, mai bine o las sa umble prin casa, iar de dormit doarme peste 12 ore pe zi. Ieri a mancat spanac cu orez. Deci papa si sanatos.

Mirabelac, am salvat ce-ai postat.

AdinaF, tot in Romanica?

Sephora, bine ati revenit acasa. Ai pus si poze cu flori, slabiciunile mele. Cum i-a placut lui Matti in Moldova? Si inca o intrebare: Dusca ce era?



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

quote:
Originally posted by MamiLili



In timp ce eu admiram pozele l-am prins pe M cum o pupa pe revista pe fetita Andreei Marin Banica...



**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006) - campion la pozne

"Binele omis, raul comis si timpul pierdut sunt trei lucruri regretabile" - M. Cotrau





Si-a lasat pozata fetita pana la urma?


Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

quote:
Originally posted by microbu


Mira...m-a calmat Itzy aseara ca altfel eram acra rau.
Dar tot am mancarime la "deshte" .
Revin...


_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!



Erai mai acra decat moarea de varza?


Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Sephora minunate poze! Mi-a placut enorm fotomodelul tau in poza " o privire"





***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna fetelor, am intrat sa va salut.
Am foarte multa treaba, sper sa reusesc sa recuperez mai tarziu.
Va doresc o zi frumoasa! Va pup pe toate de la A la Z!

P.S. Totusi, nu ma pot abtine; eu nu am fost cu voi de la inceput, si poate nu sunt eu in masura sa ma pronunt... Dar, e ca la scoala, acolo cand acumulezi prea multe absente, intri in acea situatie care se cheama abandon scolar. Fara suparare. In momentul in care te-ai hotarat sa absentezi suporti si consecintele; nu e nimeni vinovat pentru lipsa de timp, de chef, de interes a cuiva; cele care suntem active, daca am avut probleme sau chiar am simtit nevoia sa facem pauza de forum am anuntat din timp, cu scuzele de rigoare, cu alte cuvinte ne-am motivat absenta.
Nu doresc sa supar pe nimeni, dar daca se intampla asta, imi pare rau, eu am prezentat doar o sumara analiza a situatiei; si pe mine m-au deranjat mesajele de ieri si de azi, oricat de justificate ar fi parerile de rau, frustrarile unora, se putea spune ce era de spus fara sa se strecoare cuvinte jignitoare, sau rautacioase.
Si inca ceva, aici parca era vorba sa ne impartasim opiniile, sa cerem sfaturi, sa vorbim despre Bucuriile noastre.

Lili, maine voi fi la Arlechino, la 12, 30. Tu vino cand poti. O sa-ti dau si un SMS mai pe seara.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Is aici, la cratita! Am avut ceva program dis-de-dimineata si numa pe la amiaza am ajuns acasa, somn si acum bucatareala,sper sa ajung si prin parc, asa ca ne citim mai pe seara

Ce ti-i si cu atatea suparari! Eu am impresia ca daca nu erati sterse din listuta nici nu ati fi aparut pe-aici. Pe un forum se discuta, mamici, nu doar se inscrie lumea pe listuta. Iar pe voi, Bedrosmart si Sofimic, nici nu tin minte sa va fi vazut cu vreo postare la Scutece, numa la Odisee.

Mami 39+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Intru si eu dupa alt car de ani si vad ca atmosfera nu e roz, dar am intrat sa va salut, sa nu credeti ca v-am uitat, doar ca nu prea reusesc nici sa citesc, ce sa mai zic de scris. Scriu la Aradence, mai rarut si acolo uneori, dar, sincer, aici nu intotdeauna reusesc sa citesc, asta pt ca eu nu intru pe net decat cand Bogdan doarme pt ca in rest vrea sa stea numai el si nu vreau sa-l invat de pe acum cu el. De dormit el doarme, mai nou, cam 1-1 si1/2 h, mai fac si mancare, curatenie, in timpul asta astfel incat dupa ce se trezeste si mananca sa iesm afara.

Am mai vazut ceva poze, nu enumar ca nu cumva sa uit pe cineva, dar toate bucuriile sunt exceptionale.

Alexutza pt sarcina. Iti doresc numai bine.

Cristina , o asteptam pe Daria.

Si eu vreau bb2, dar, desi de luna asta putem incerca din nou, mi-e cam frica.

Bogdan este bine, Duracell ca de obicei. De pe la jumatatea lui martie a inceput sa vorbeasca tot mai mult. MI-e asa de drag cum repeta dupa noi.
Cu mancatul ca de obicei, numai ce-i place si atat, motiv pt care are doar 10,2 kg, da nu e foarte slab, mai ales la cat alearga.
Cu olita noi nu am inceput, il las pentru cand va fi cald si va fi la mami sa il las fara scutec.
Nepoata mea a facut varicela si asteptam si noi sa vedem, pe saptamana viitoare, daca face si el.

Mirabela, am vazut ca ziceai de cancer ... acum 2 saptamani a murit o fetita de nici 3 ani pt ca a avut tumoare la creier ... Groaznic, din pacate vad ca nu mai conteaza varsta cand vine vorba de boli necrutatoare.

Itzy, cu mii de scuze, am uitat ca data trecuta cand am scris m-ai intrebat daca am inceput lucrul. Sunt inca acasa, dar am inceput sa-mi cat de lucru de vre-o luna, tot merg pe la interviuri si chiar daca in 2 locuri m-au ales nu am fost eu multumita. Trebuie sa imi placa ceea ce voi face, dincolo de salar si alte cele.
Apropo, parca voi v-ati motorizat, nu? Nu e deloc interesata?

Eu am o stare de "rahat" de cateva sile, fara un motiv anume, dar ma simt aiurea. Sper sa-mi treaca repede.

Na, v-am scris cat pt o luna. Aici cateva poze daca doriti sa le vizionati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Cristina la cratita zici?Cred ca Daria vrea sa vina prin 12-13 cum am zis eu!

Flavia ! Faine pozele(eu oricum le-am mai vazut), dar mai ales cea cu neglije-ul e )!

Cat despre "conflict"....no comment!



www.doctorbun.ro/" target="_blank">Voteaza medicii romani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

salutare.am aparut de niciunde. mie nu-mi pasa daca sunt sau nu pe lista. de cate ori am avut o nelamurire si v-am abordat mi-ati raspuns.asta cred eu ca e important.timpul nu-mi permite sa fiu prea activa pe forum (mai deloc as putea spune), dar cam la 3-4 zile citesc tot.pe bune. am si gatit o minunata reteta(paste cu branza; scuze nu-mi amintesc de la cine)mancare pe care emma a devorat-o. ce-i drept, a doua oara n-a mai vrut, dar ce conteaza.
ma bucur ca existati.

Dana mamica fericita de Emma 5-11-2006

Poze calde

3lunishoare

botez

Am mai crescut cu o zi. Sunt aproape erou.

Mergi la inceput