Miresele anului 2006 (95)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata si de la mine!

o iau pe rand sa va raspund al fiecare ac in pauza de masa

quote:
Originally posted by Alynutza


Oana, Gio eu is mai rea la capitolul asta. Ar fi iesit cu scandal mare daca nu facea nimic in casa. I-a facut si socrela 'instructaj' ca trebuie sa ma ajute la treaba, ca si eu am serviciu, ca si el, si pe langa asta mai trebuie sa fac si in casa una-alta. Si nu exista ca sa nu-i comentez nimic ca pe urma nu mai face, atata ii trebuie, ca intru si eu in greva si pe urma sa vedem. Oricum, de obicei nu motroseste, nici nu le piguleste ca mine, dar nici nu le fushereste, asa ca evident ca m-am enervat pe el cand am vazut cum a fusherit ramele.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year




Aly nu ma pot plange...Marius face tot ce ii zic dar cateodata imi zice "Lasa ca fac maine azi sunt obosit" ...si ce naiba sa zic...cateodata nici eu nu am nici un chef si il inteleg

dar ieri am mers acasa pusi pe fapte mari
Eu m-am apucat de facut mancare, pui cu ciuperci si smantana
el sa repare o priza...zis si facut doar ca nu stiu cum...ca toate prizele sunt puse de el si nu s-a intamplat nimic niciodata...acum s-a taiat la degetul aratator pana la os...si ii curgea sangele de nu am stiut cum sa il mai opresc...la medic nu a vrut...ca trebuia sa ii puna 2 copci ...asa ca am ramas singura la curatenie ca acu nu poate baga mana in apa cu detergenti

da nu-i nimic ca mopul si aspiratorul sunt ale lui
ieri seara am dat eu cu aspiratorul pana la urma...dar la sfarsit de saptamana lui ii revine activitatea asta

...si am facut si o tarta
care a iesit buna dar cred ca am facut o greseala...cand am scos-o din cuptor nu am scos-o din forma...asa ca dupa ce s-a racit nu am mai reusit...o mancam direct de acolo ca de buna e buna...dar m-am cam enervat


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Kitzy hai ca te asteptam cu vesti de la doctor...cat mai avemd e asteptat pana la galerie?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


sunt very happy am rezervat la bran Moeciu din 29 aprilie pana in 2 mai.
Maine merg sa si platesc, vai ca de abia asteptam sa ne relaxam la munte cateva zile. Imi era frica ca nu mai gasim camere, caci tot tarziu ma trezesc.
Oricum de Paste vom fi in Alba si de acolo la brasov e o aruncatura de bat.

Oana si eu am facut ieri pui cu smantana, dar fara ciuperci. la ora 21 manca marco al meu de m-am speriat.
Botic pai cu vremea asta...si eu sunt tot la cizme dintr-alea neimblanite.
Aly mai dar harnicutza mai esti. probabil al tau vine la o ora adecvata acasa, dar Clau vine la ora 20, ce sa-i mai cer sa faca? in weekend mai face si el una alta, dar curatenie, mancare sunt facute de mine in cursul sapt.
pe mine ma ahjuta foarte mult, cand sta cu marco, ca eu sa pot face una alta.
Kitzy se pare ca eu am pierdut pariul. te asteptam cu vesti bune de la monitorizare/eco.

fug si eu la ale mele, vreau sa fac curat prin dulapuri si sa sterg mobila de bucatarie. de geamuri nu ma apuc, pana nu se termina cu ploile.
.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Mai da harnice mai sunteti
Oana dau eu anunt cand sa puneti majorele in miscare

39 cu Diana

AMR max 1 saptamana !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

pupici la fete...va zic din Craiova ....am trecut si prin Slatina..m-am gandit si la fluturash, nu stiu cum or fi slatinenii...da' craiovenii sunt groaznici...cred ca nici la noi nu am vazut atatea strazi cu sens unic/interzis..cate am vazut la astia...parol!ne-am invartit vreo 45 de minute sa gasim un hotel...duuuuuhhhh!..ca nu gaseam strada sa intram normal...e drept ca nici nu cunosteam orasul...dar oricum...am invatat cercul asta in care ne-am invartit..pe de rost ...trebuia sa peripetzesc cu ceva..ca altfel nu mai eram eu
maine ne indreptam spre banat, da ..si stam acolo pana duminica...asa ca, vom avea ce povesti (sper sa am si timp de vizitat si de "vizitat")

va pupicesc pe toate si va port cu mine in gand


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

musai sa fac curat daca vin musafiri din capitala. si nu am nicio tragere de inima.
Drum bun sa ai coana si sa ne vedem cu bine.

Uitati aici poze cu capsunica mea:
http://www.dropshots.com/giova2
fesul pe cap nu vrea sa-l tina, si in cele 5 min. cat a sta cu costumul pe el, mi-a zis de vreo 5x sa il dau jos. lasa ca la serbare o pun pe Melania sa se bage in el, si sa vezi ce asculta copilul meu.

Kitzy pe unde esti? sau te-au dus direct la maternitate?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by kitzy

Neata!
Ralule eu zic ca apuc data de 20, contrar asteptarilor unora, cu toate ca nu as vrea, dar nu-i dupa mine



mda, azi e 16... Adica a fost 16. Si cum n-am primit inca nici un SMS/telefon de la tine, inseamna ca inca esti pe pozitii, ca sa zic asa

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Oana, si acum cum se simte domnul Marius?

Gio, e misto capsunica! Numai buna de papat

Krelia, pe drumuri, mama, pe drumuri? Aha, deci am intuit bine...

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Gio super misto costumul, mi-ai facut pofta de capsuni acuma
Ralule inca tot pe acasa
Azi merg la medic sa vedem daca s-a modificat ceva, sper sa nu ma opreasca la spital
kreliutz tot pe drumuri? Sa vii repede inapoi sa ne povestesti cum a fost.
Aly cum e noul job pana acuma?

39 cu Diana

AMR max 1 saptamana !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Si punem si un + la semnatura

39+ cu Diana

AMR max 1 saptamana !!!

Mergi la inceput