Miresele anului 2006 (95)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by krelia
...maine plec in deplasari...

da' unde pleci, coano?

quote:
sa ma iertati ca nu am mai intrat, dar am fost cu nervii prastie..si cu diverse chestii de terminat...de predat...de rezolvat...

de iertat, sa zicem ca te iertam... da' nervii??? de unde si cum i-ai cules?

quote:
in rest....am fost in wee pana la shoping...ne-am mai luat una alta....iubi si-a cautat un sacou de raiat (sau reiat, ca nush cum se scrie )..si pt ca era de fapt costum, pentru 600 de mii a zis sa-si ia si pantalonii.....eu m-am facut cu o fustita de vara, vaporoasa, neagra cu floricele mari roz-rosii-movulii....si ca atare mi-am luat si 3 camasutze ..rosie, mov si verzulie

sa le stapaniti sanatosi... v-ati innoit, nu gluma...


Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana

si am uitat sa va spun, cumata mea a pierdut sarcina
fereasca D-zeu de asemenea situatii, ca ajungi la disperare si nu stii ce sa mai faci!



iar, mai? da' de ce se intampla asta?

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

Botic zici ca s-a speriat sotul tau de mine?
Asta e in legatura cu fratele tau, n-ai ce face, asta isi doreste, trebuie sa va rugati sa fie bine.
Ma bucur ca va lasa masina, veti avea un concediu super. spor la cautat pantofi.



S-a speriat, Gio... A crezut ca ai luat bataie pe strada (nu a indraznit sa se gandeasca chiar la Clau ca ar fi asa violent. In schimb, n-a exclus posibilitatea sa-ti fi aruncat Marco cu vreo jucarie in fata, sa stii )
Stai sa plece fratele... Sa vedeti ce bocete veti avea de indurat pe aici, din partea mea, jumate de an... Vai de voi!
Iar pantofii... alta data. Ca pe vremea de afara, mi-a trecut azi orice chef...

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by kitzy

Si da, am auzit de vb aia, dar acuma am venit de la medicul de familie , si cica nu mai apuc data de 20 ea asa e de parere



bey, tu te schimbi de la o ora la alta? ce-i asta? eiiiii....

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

Krelia maine la drum? ai numarul meu, nu?



aha, deci directia Banat, din cate am inteles eu...

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana

macar bine ca face...nu stiu de ce ne plangem, ca altii nu fac nimic...si asa bun sau rau cum fac, sa apreciem ca fac ceva nu?![/font=Comic Sans MS][/navy]



Oana, vrei sa-ti zic o chestie?
Cuvintele tale de mai sus... le aud de nu stiu cate ori de la al meu, cand incep sa-i zic: trebuie sa faci aia, aia, aia...
Exact ca tine zice si el: sa ma bucur ca face cat face. Ca altii... nimic. Si incepe sa-mi dea exemplu pe socru-meu

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

uitasem s-o felicit in special pe Alynuta, ca e asa harnica...
eu n-am de gand sa mai fac nimic. Uite-asa mi s-a pus pata si nu fac. Ei, si?
nici mancare...
poate ne da soacra cate ceva, cred ca duminica mergem la mama de Paste... asa ca voi face dupa...

Foto Cheile Bicazului-Tusnad
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza. N-am chef de nimic, ma gandesc cu ce sa-mi trec vremea pana pe la pranz, cand o s-o tai sa-mi scot cazierul si pe urma iar acasa la munci. De ieri astept telefon de la Bucale, cica trebuie sa-i explic la o tipa cum sa faca rapoartele alea pe care le faceam eu si ... pauza. Poate se trezeste sa ma sune... dupa ce am plecat din firma. Tipa de la HR de la Cluj e in concediu de sapta trecuta si de aia din Bucale nu dau sa-mi trimita macar o copie dupa cartea de munca, imi trebuie cat de repede... of of, mai mai...
Ieri am facut baile, mai am doar geamul la baia mare, pe care, din cauza amplasamentului, cand ploua mai tare il ploua si il las pentru sapta viitoare, la fel si geamul de la bucatarie. Hazbandul s-a laudat ca vine devreme acasa... era aproape 6 cand a ajuns. Pana a mancat, pana a mai stat putin, ca doar nu se poate apuca de treaba cu burta plina... am renuntat, si-am trecut tot eu la frecat de faianta si pe el l-am trimis sa tencuiasca pe balcon, ca a spart putin tencuiala sa traga cablul de internet in birou (dintr-un motiv necunoscut, in camera in care am facut biroul nu aveam tuburi pentru cabluri). Pe urma l-am convins sa tragem si mobila din bucatarie si frigiderul, ca desi a promis ca vine devreme saptamana asta, am vazut ieri ce devreme a venit, si-am zis ca daca l-am prins, sa profit. Am avut si peripetii, ca in timp ce aspira dupa dulapul din bucatarie, catzarat peste blat, a lovit galeata in care pregatisem apa cu Proper pentru sters faianta si evident, galeata s-a rasturnat... hazbandul s-a enervat, ca sigur, mie imi trebuie sa luceasca toate si uite-asa . Pana la urma am terminat si cu partea asta. Azi vreau sa fac ordine in camara si sa sterg dulapurile din bucatarie in interior/exterior si vedem daca il mai prind si pe el pe-acasa sa-i mai dau ceva de lucru.
Boticule mersi, as vrea eu sa fiu si mai harnica, dar nu ma mai tine. Deja ma doare spatele de bolunzesc, nu vreau nici sa ma gandesc cum o sa fiu la sfarsitul saptamanii.
Oana, Gio eu is mai rea la capitolul asta. Ar fi iesit cu scandal mare daca nu facea nimic in casa. I-a facut si socrela 'instructaj' ca trebuie sa ma ajute la treaba, ca si eu am serviciu, ca si el, si pe langa asta mai trebuie sa fac si in casa una-alta. Si nu exista ca sa nu-i comentez nimic ca pe urma nu mai face, atata ii trebuie, ca intru si eu in greva si pe urma sa vedem. Oricum, de obicei nu motroseste, nici nu le piguleste ca mine, dar nici nu le fushereste, asa ca evident ca m-am enervat pe el cand am vazut cum a fusherit ramele.
Kitzy eu sunt Monk-ul la noi in familie .



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Ralule eu zic ca apuc data de 20, contrar asteptarilor unora, cu toate ca nu as vrea, dar nu-i dupa mine
Maine ma duc iar la monitorizare si dupa-aia fuga la medic, poate-mi face si eco si imi zice ceva noutati.

38+ cu Diana

AMR max 2 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Am schimbat si semnatura, poate asa vine fata mai repede afara

39 cu Diana

AMR max 1 saptamana !!!

Mergi la inceput